Zobacz najlepsze projekty domów do 70 m2, które wybudujesz bez pozwolenia. Nowoczesna stodoła, dom z garażem lub bez - sprawdź, który jest dla ciebie

2024-04-11 12:40

Zobacz projekty domów do 70 m2 z kolekcji Muratora, które można wybudować bez pozwolenia. Wybraliśmy piękne domy o zróżnicowanym metrażu i liczbie kondygnacji, z garażami i bez, zarówno te o tradycyjnej formie, jak i w stylu nowoczesnej stodoły, a także domy drewniane. Zobacz zestawienie i wybierz dom dla siebie.

Spis treści

 1. Dom 70 m² bez pozwolenia. Jakie warunki trzeba spełnić?
 2. Projekty 70 m² bez pozwolenia - lista

Dom 70 m² bez pozwolenia. Jakie warunki trzeba spełnić?

Dom do 70 m² bez pozwolenia można wybudować na swojej działce pod warunkiem oczywiście, że posiadamy tytuł prawny upoważniający do dysponowania nią. Dom musi być ponadto przeznaczony na cele mieszkalne lub rekreacyjne.

W przypadku domu do 70 m² bez pozwolenia właściciel może przejąć odpowiedzialność za kierowanie budowę bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę, ustanawiania kierownika budowy oraz bez prowadzenia dziennika budowy. 

Dom mieszkalny do 7 0m² bez pozwolenia - warunki:

 • powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 70 m²;
 • dom musi być jednorodzinny i wolnostojący;
 • wybudowany w celach mieszkaniowych - na użytek własny;
 • w całości mieścić się na działce i nie wykraczać poza nią;
 • nie może mieć więcej niż dwie kondygnacje.

Dom rekreacyjny do 70 m² bez pozwolenia - warunki:

 • dom musi być przeznaczony do rekreacji indywidualnej czyli na własne potrzeby;
 • musi być parterowy;
 • rozpiętość elementów konstrukcyjnych nie może przekraczać 6 metrów, a wysięg wsporników nie może być większy niż 2 metry;
 • na każdym 500 m² działki można wybudować tylko jeden dom rekreacyjny.
Szkoła budowania: Dom z poddaszem użytkowym

Projekty 70 m² bez pozwolenia - lista

W katalogu Muratora znajduje się kilkaset projektów domów do 70 m², które można wybudować bez pozwolenia. W naszej galerii zebraliśmy wybór zróżnicowanych projektów, które pomimo niewielkiego metrażu posiadają garaż lub dwie kondygnacje. W zestawieniu oprócz pełnoprawnych domów - zarówno drewnianych jak i murowanych, tradycyjnych i nowoczesnych - znalazły się też domki letniskowe. Są to m.in.: