Funkcjonalny i tani w budowie dom. "Trafna decyzja (etap II)" - projekt Muratora

2023-12-21 8:15

"Trafna decyzja (etap II)" to niewielki i tani w budowie dom z poddaszem użytkowym. To dom funkcjonalny bez strat na komunikację. Zobacz projekt wygodnego domu dla 4-osobowej rodziny.

Spis treści

  1. M245 Trafna decyzja (etap II)
  2. Funkcjonalny projekt domu bez strat na komunikację
  3. Warianty projektu M245 Trafna decyzja (etap II)
Szkoła Budowania: Instalacja grzewcza

M245 Trafna decyzja (etap II)

  • Autorka: arch. Ewa Dziewiątkowska
  • powierzchnia użytkowa: 79,9 m²,
  • kubatura (brutto): 391,6 m³,
  • liczba pokoi (z salonem): 5,
  • wymiary działki: 17,00 x 15,20 m.

Więcej szczegółów projektu: M245 Trafna decyzja (etap II)

Projekt domu M245 Trafna decyzja (etap II) z kolekcji Muratora - zobacz wizualizacje i plany
Autor: Katalog Murator Projekty M245 Trafna decyzja (etap II) ; autorka: arch. Ewa Dziewiątkowska

Projekt „Trafna decyzja” to dom z poddaszem użytkowym, którego bryła oraz układ funkcjonalny opiera się na prostocie. Jest idealnym wyborem dla osób ceniących sobie komfort i możliwość wypoczynku we własnym domu.

To bardzo interesujący, niewielki, prosty i tani w budowie projekt, który wyróżnia się starannie przemyślanym programem funkcjonalnym, optymalnym dopasowaniem do potrzeb użytkowników oraz gwarancją maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

Projekt domu M245 Trafna decyzja (etap II) z kolekcji Muratora - zobacz wizualizacje i plany
Autor: Katalog Murator Projekty M245 Trafna decyzja (etap II) ; autorka: arch. Ewa Dziewiątkowska

Na parterze, wejście do strefy dziennej prowadzi przez wiatrołap, z którego centralna oś wychodzi na jednobiegową klatkę schodową oddzielającą część wypoczynkową od łazienki oraz sypialni. Lewa część rzutu parteru budynku obejmuje z kolei pokój dzienny z aneksem kuchennym. Zarówno z salonu, jak i z kuchni na taras prowadzą duże rozwierane drzwi. Łączą w płynny sposób część zewnętrzną z wnętrzem, zapewniają jego doskonałe doświetlenie światłem słonecznym. Dają również możliwość podziwiania natury z szerokiego kadru.

Poddasze mieści trzy sypialnie (rodziców oraz dwie sypialnie dla dzieci). Wysokie portfenetry dostarczają dużą ilość naturalnego światła do każdego z pokojów. W projekcie architekt uwzględnił odpowiednią ilość powierzchni do przechowywania w każdej sypialni – jest miejsce na pojemne szafy ubraniowe.

Nowoczesnego i prostego charakteru bryły dopełnia wykończenie elewacji. Jasny tynk nadaje budynkowi lekkości oraz estetyki, a drewniane wstawki z okładziny stanowią naturalny akcent, który integruje dom z otoczeniem natury.

Funkcjonalny projekt domu bez strat na komunikację

Największym atutem domu „Trafna decyzja (etap II)”, jest to, że został bardzo ergonomicznie zaprojektowany. Architekt zredukował straty powierzchni wynikające z komunikacji. W efekcie uzyskał zwarty rzut z ustawnymi pokojami, słonecznym salonem, przestronną strefą dzienną oraz przemyślanym układem funkcjonalnym.

Warianty projektu M245 Trafna decyzja (etap II)

Dom „Trafna decyzja (etap II) ma 10 wariantów. Pierwszy z nich (M245a) obejmuje 3 sypialnie. Na parterze zrezygnowano z dodatkowego pokoju na rzecz zaprojektowania oddzielnej kuchni i powiększenia salonu. Drugi wariant (M245b) ma odmienną aranżację. Różnica polega na zamianie miejsca aneksu kuchennego z salonem.

Wyjście na taras znajduje się w części pokoju dziennego. Pozostałe warianty różnią się między sobą sposobem lokalizacji poszczególnych pokoi na parterze. Aż dziesięć różnych wariantów tego projektu domu pozwoli każdemu Inwestorowi dopasować taki, który najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom.