Dom zamiast mieszkania? Zobacz, jaki mamy na to pomysł

2023-03-28 12:10
Mały dom zamiast mieszkania
Autor: www.muratorprojety.pl Projekt: Mandarynka – DS029 (architekt Tomasz Sobieszuk)

Zastanawiasz się czy lepiej budować dom, czy kupić mieszkanie? Projekty gotowe domów często oferują "mieszkaniowy" metraż i porównywalne ceny. Dlaczego zatem warto postawić na budowę domu zamiast kupować mieszkanie?

Głównym plusem budowy i posiadania własnego domu jest poczucie prywatności. Dodatkowa przestrzeń ogrodu idealnie sprawdzi się szczególnie dla rodzin z dziećmi. Co więcej, budowa domu nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami, jeżeli wybierzemy projekt gotowy domu o niewielkim metrażu.

Warto dodać, że ogromny wybór gotowych projektów domów pozwala na dowolność w kształtowaniu przestrzeni i na większą indywidualność w podejmowaniu decyzji dotyczących wyglądu. Nie ulega wątpliwości, że każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, jednak na pewno warto rozważyć budowę domu zamiast kupna mieszkania. A oto nasza propozycja małego domu zamiast mieszkania.

Mały dom zamiast mieszkania
Autor: www.muratorprojekty.pl Wszystkie pokoje w projekcie Mandarynka – DS029 są powiększane przez przypisaną do nich przestrzeń loggii lub tarasu (częściowo zadaszonego) Link: Zobacz ten projekt >>>

Mały dom z wyraźnym podziałem na strefy

Projekt: Mandarynka – DS029; autor: architekt Tomasz Sobieszuk

Tym razem o wygodzie życia w małym domu (70,2 m² powierzchni użytkowej) decyduje wyraźne rozdzielenie stref różniących się funkcjami. Dzienną ulokowano na dolnej kondygnacji, nocną na górnej. Przy czym rozdzielenie domowej przestrzeni na odmienne funkcje zostało przeprowadzone sprawiedliwie – powierzchnia użytkowa obu kondygnacji jest niemal identyczna.

Na parterze ulokowano otwartą strefę dzienną mającą 22,9 m² (pokój i otwarta kuchnia), która płynnie łączy się z powiększającym ją korytarzem 3,9 m². Jest tu też WC (2,5 m²) z miejscem na piec. Istotną funkcję pełni wiatrołap (4,6 m²) występujący też w roli garderoby, który jest połączony z jednostanowiskowym garażem (19 m²).

Na poddaszu ulokowano dwie sypialnie (9,7/10,8 i 9,4/10,9 m²) oraz łazienkę (4,9/5,9 m² powierzchni użytkowej/netto).

W tym projekcie gotowym, domowa przestrzeń została całkowicie zagospodarowana. Projekt nie zakłada potrzeby wprowadzania rozwiązań dostosowujących przestrzeń do ewoluującej sytuacji domowników, dlatego może dobrze sprawdzić się w przypadku seniorów, którym oprócz wspólnej przestrzeni dziennej i sypialni potrzebny jest gabinet.

Mały dom zamiast mieszkania
Autor: www.muratorprojekty.pl Nowoczesna oszczędna forma tego domu dobrze wpisze się zarówno w miejski, podmiejski, jak i naturalny pejzaż Link: Zobacz ten projekt >>>
Murator PROJEKTY – Spełnij marzenie o własnym domu
Projekty Gotowe Murator

Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl

Projekt A112

Ponad 25 lat pomagamy spełniać marzenia o własnym domu Inwestorom z całej Polski – pomożemy i Tobie. W naszej ofercie znajdziesz ponad 6 000 gotowych projektów domów. Doświadczony zespół Doradców i Architektów pomoże w znalezieniu projektu odpowiadającego Twoim oczekiwaniom, dopasowanego do wymiarów. Do zakupionego projektu otrzymasz pakiet DODATKÓW i GRATISÓW, które pozwolą zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE