Gaura - ciekawa roślina na ogrodowe rabaty i do pojemników na balkon

2016-05-12 14:15 Opracowanie: na podstawie materiałów firmy PLANTPOL

Gaura to urocza roślina o delikatnych i wyjątkowo dekoracyjnych kwiatach. Znakomicie nadaje się zarówno na ogrodowe rabaty, jak i do uprawy w pojemanikach na balkonach czy tarasach. Poznaj wymagania uprawowe gaury i zobacz ZDJĘCIA pięknej gaury.

Gaura Lindheimera to bylina o dużych walorach dekoracyjnych. Pochodzi z północnoamerykańskich prerii. W ostatnich latach nabiera coraz większego znaczenia dekoracyjnego.
Gaura charakteryzuje się smukłymi łodyżkami obsypanymi dużą ilością kwiatów kwitnących przez całe lato oraz zielonymi, wąskimi liśćmi.
Roślina dorasta do około 50 cm, a rozrasta się na szerokość 25-30 cm.

Gaura - warunki uprawy

Gaurę należy sadzić do ziemi przepuszczalnej, żyznej. Najlepsze dla niej jest słoneczne stanowisko, ale może także rosnąć w lekkim cieniu. Konieczne jest regularne, umiarkowane podlewanie, w czasie upałów obfite. Częstsze przesuszenie powoduje więdnięcie kwiatów i ich utratę. Rośliny uprawiane w pojemnikach należy nawozić przynajmniej raz w tygodniu nawozem do roślin kwitnących. Przycięcie roślin, gdy już kwiaty w większości przekwitną, oraz usuwanie przekwitłych kwiatostanów przyczynia się do towrzenia nowych pędów z kwiatami. W sezonie gaurę mogą atakowac mszyce.

>>Przeczytaj też: Urządzanie ogrodu: ciekawe byliny o ozdobnych liściach

Zastosowanie gaury

Gaury najlepiej wyglądają posadzone w kompozycjach z roślinami różniącymi się pokrojem i kolorem, zarówno w dużych donicach jak i w ogrodzie. Smukła budowa gaury dodaje lekkości wszelkim kompozycjom z innymi roślinami. Do donicy o średnicy 25 cm sadzimy maksymalnie 3 szt. roślin.

Urządzanie ogrodu: Ogród w pojemnikach: rośliny wieloletnie do uprawy w pojemnikach

gaura
Autor: www.thinkstockphotos.com Delikatne kwiaty gaury to piękna dekoracja ogrodu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE