Stroiki świąteczne. Jak zrobić prosty stroik świąteczny. Instrukcja krok po kroku

2021-12-08 12:03
Świąteczne stroiki
Autor: Gettyimages Stroik na Boże Narodzenie

Stroiki świąteczne to jedne z najpopularniejszych dekoracji na Boże Narodzenie. W okresie Bożego Narodzenia świątecznie ozdabiamy mieszkania. Jedną z popularniejszych dekoracji świątecznych jest stroik bożonarodzeniowy. Zobacz, jak zrobić prosty stroik z gałązek iglaków na Boże Narodzenie. Instrukcja wykonania stroika na Boże Narodzenie - krok po kroku.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia, obok choinki, ważnym elementem dekoracji wnętrza są świąteczne stroiki. Z braku czasu najczęściej kupujemy je w kwiaciarni lub w centrum handlowym, chociaż na ogół są dość kosztowny i nie zawsze odpowiadają naszym oczekiwaniom.

Wykonanie prostego stroika na Boże Narodzenie nie jest zadaniem szczególnie trudnym, dlatego warto poświęcić trochę czasu i spróbować zrobić go własnoręcznie. W ten sposób zyskamy oryginalną i dopasowaną do naszego wnętrza bożonarodzeniową dekorację, a przy okazji zaoszczędzimy na świątecznych zakupach.

>>Przeczytaj też: Dekoracje świąteczne do domu - przykłady, inspiracje, pomysły. ZDJĘCIA

stroik-swiateczny
Autor: photos.com Do zrobienia tego prostego stroika na Boże Narodzenie potrzebne będą gałązki iglaków, świece i różne elementy dekoracyjne

Stroiki świąteczne – potrzebne materiały do wykonania stroika

Do przygotowania stroika na Boże Narodzenie potrzebne są gałązki iglaków – to one będą stanowić bazę dekoracji. Aby igły z gałązek iglaków szybko się nie obsypały, wybierzmy świerk kłujący lub świerk serbski albo jodłę (kaukaską, koreańską bądź pospolitą). Do stroika bożonarodzeniowego można też użyć gałązek sosny (sosny wejmutki czy sosny pospolitej). Unikajmy natomiast mało trwałego świerka pospolitego.

Kolejnym ważnym elementem stroika jest podstawa, na której umieścimy całą kompozycję. Może to być płaskie naczynie o ciekawym kształcie, oryginalny korzeń, fragment pnia drzewa lub fantazyjny koszyczek.

Dodatkowo potrzebne będą elementy dekoracyjne: świece, wstążka, bombki, sztywny lecz elastyczny drut, gąbka florystyczna oraz dowolnie wybrane dodatki, np. szyszki, orzechy, owoce (róży, głogu, jarzębiny), ozdobne bezlistne gałązki (np. wierzby mandżurskiej lub derenia), suszone plastry owoców czy włókna sizalowe.

>>Przeczytaj też: Dekoracje na Boże Narodzenie z gwiazdą betlejemską. ZDJĘCIA

Stroiki świąteczne – wykonanie stroika krok po kroku

1. Pierwszym krokiem wykonania stroika na Boże Narodzenie jest przycięcie gałązek na odpowiednią do planowanej wielkości naszego stroika.

2, Następnie naczynie, które będzie podstawą stroika, wypełniamy gąbka florystyczną, przycinając ją tak, aby wypełniała całe wnętrze pojemnika.

3. Kolejnym etapem jest umocowanie przyciętych gałązek w gąbce układając je w dowolnie wybrany kształt (podłużny, trójkątny lub owalny – według naszego uznania).

4. W dolne końce świec wbijamy kawałki drutu, a następnie mocujemy je do grubych gałązek w centralnej części kompozycji.

5. Teraz już możemy kompozycję uzupełniać dowolnymi elementami dekoracyjnymi, przytwierdzając je do gałązek drutem.

Galeria zdjęć: stroiki świąteczne - inspiracje

Bożonarodzeniowy stroik - świąteczna dekoracja stołu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE