Kolorowe dekoracje z dyni do ogrodu, mieszkania i na balkon

2015-09-07 12:06

Dekoracje z dyni wprowadzają kolorowy, ciepły, jesienny nastrój. Zobacz jakie piękne dekoracje można wyczarować z dyni. Dynie znakomicie prezentują się w połączeniu z jesiennymi kwiatami, na przykład chryzantemami. Zobacz ZDJECIA

Dynie to wdzięczny materiał do tworzenia jesiennych dekoracji. Intensywnie pomarańczowa barwa dyni sprawia, że staje się ona dominującym elementem jesiennej aranżacji.

Do jesiennych dekoracji z dyni wykorzystuje się nie tylko dynię jadalną, ale także dużo mniejsze dynie ozdobne. Ich największą zaletą jest bogata gama barw i kształtów. Z dyni ozdobnych można wyczarować prawdziwe cacka. A do tego takie dekoracje z dyni długo będą zdobić nasze mieszkanie, ogród, balkon czy taras.

Dekoracje z dyni w ogrodzie

Do jesiennych dekoracji z dyni najlepiej wykorzystać dynie jadalne o dużych rozmiarach. Łączac je z jesiennymi kwiatami, na przykład chryzantemami czy wrzosami posadzonymi w doniczkach, i innymi elementami roślinnymi, można stworzyć naprawdę niepowtarzalne jesienne dekoracje w ogrodzie.

Dekoracje z dyni na balkonie czy tarasie

Dekoracje z dyni znakomicie nadają się do jesiennej aranżacji balkonu czy tarasu, kiedy to większość roślin balkonowych już straciło na atrakcyjności. Kolorowe dynie rozświetlą każdy balkon czy taras. Warto połączyć je z jesiennymi kwiatami.

Dekoracje z dyni w mieszkaniu

Dekoracje z dyni w energetycznych kolorach ociepli każde wnętrze i rozświetli je nawet w pochmurne dni. W mieszkaniach dynie możemy ustawiać w różnych miejscach - wszędzie będą się dobrze prezentowały. Dobrym pomysłem jest układanie ich w koszykach z wikliny lub innych pojemnikach, najlepiej z naturalnego materiału. Doskonale wygląda połączenie w kompozycji dyni ze świecami i lampionami.

Dynia jako wazon w jesiennej dekoracji

Wydrążona dynia może stać się oryginalnym wazonem, w którym układamy jesienny bukiet. Do ułożenia jesiennego bukietu w wydrążonej dyni wykorzystać można ostatnie kwiaty jesieni: astry, dalie, chryzantemy, wrzosy w połączeniu z obsypanymi owocami gałązkami głogu, jarzębiny, irgi czy ognika. Wypełnieniem jesiennego bukietu w dyniowym wazonie są pięknie przebarwione liście, na przykład winobluszczu pięciolistkowego.

Dynia na Halloween - dekoracja z tkaniny
jesienny-bukiet-w-dyni
Autor: Piotr Mastalerz Dynia jako wazon to dekoracja prosta, a jakże efektowna...

QUIZ: Ile wiesz o dyniach?

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzi dynia?
Dynie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.