Pomysł na mały ogród - zobacz zdjęcia ogrodu, w którym iluzję przestrzeni tworzą zróżnicowane nawierzchnie

2012-12-19 11:52 Maria Grykin
Ścieżka wokół budynku
Autor: Marcin Czechowicz Okalająca dom ścieżka z kostki brukowej ułatwia dostęp do przydomowych fragmentów ogrodu. Jedną z wizytówek tego ogrodu jest zadbany trawnik. Jak twierdzi jego właścicielka, widok zielonego kobierca i stąpanie po nim działa odprężająco.

Mały ogród może być podzielony na mniejsze zakątki o różnych funkcjach. Warto, by poszczególne części małego ogrodu były zaznaczone różnymi nawierzchniami: kostką brukową, drewnianymi belkami, kamiennymi płytami. Wówczas jego nawierzchnia będzie urozmaicona, a zarazem wyda się większa. Zobacz zdjęcia ciekawie zaaranżowanego małego ogrodu.    

Pomysł na zagospodarowanie małego ogrodu

Mały ogród, który prezentujemy na zdjęciach, choć niewielki, łączy różne funkcje. Ponieważ był zakładany głównie z myślą o wypoczynku domowników oraz ich przyjaciół, nie mogło w nim zabraknąć ławeczki, leżaków oraz altany z dużym stołem i ławkami, która chroni biesiadników w wietrzny dzień. Rozciągają się z niej widoki na niezabudowane jeszcze łąki, jest więc gdzie "wypuścić wzrok".

Zobacz, co polecamy do ogrodu:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE
major
|

Ja długo się zastanawiałem jaką ścieżkę zrobić w ogrodzie. Były dwie opcje albo naturalne drewno, albo betonowa imitacja. Padło na tą drugą, ponieważ według wielu jest o wiele bardziej wytrzymała, niż naturalne drewno.

Stefan
|

wszystko bardzo ładne,moja działka po budowie , 26X40m przeznaczone na ogród ,prawie nie widać końca jak to zagospodarowć ,urządzić.kiedyś podkłady kolejowe można było znależć wszędzie,za przywiezienie trochę kamienia ,kory czy coś podobnego żądają kupe forsy,co się porobiło. nie możemy się z żoną doczekać do wiosny aby ruszyć z urządzaniem ogrodu,martwimy się oby zdążyć,to nasze pierwsze dni emerytury.. Pozdrowienia dla ogrodowiczów..