Siatkowe markizy zewnętrzne: skuteczna ochrona przed przegrzaniem poddasza

2020-06-24 12:35 Materiał sponsorowany
Markizy do okien dachowych
Autor: materiały prasowe Velux Dzięki swojej konstrukcji markizy zewnętrzne zatrzymują ciepło zanim przedostanie się ono przez szybę do wnętrza – redukują ilość ciepła przedostającego się do pomieszczenia nawet o 76%

Podczas wykańczania poddasza jednym z najważniejszych aspektów jest zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego. Dzięki temu pomieszczenia będą chłodne latem i ciepłe zimą. Skutecznym rozwiązaniem chroniącym przed ich przegrzaniem są markizy montowane na oknach dachowych.

Odpowiedni komfort termiczny na poddaszu pozwolą zapewnić osłony zewnętrzne. Ochronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się latem, a zimą pozwolą ograniczyć straty ciepła z poddasza. Wybierając osłony zewnętrzne do okien połaciowych, pamiętajmy, że nadają się do tego tylko produkty oferowane przez tę samą firmę, która wyprodukowała okna.

Zastosowanie markiz zewnętrznych

Najlepszą ochronę przed promieniami słońca i upałem, można osiągnąć wtedy, gdy uniemożliwi się czynnikom atmosferycznym dotarcie do zewnętrznej szyby okna. Tu doskonale sprawdzą się zewnętrzne markizy. Markizy do okien dachowych VELUX to idealny wybór dla osób poszukujących skutecznej ochrony przed nagrzewaniem się poddasza. Efektywnie redukują światło i ciepło słoneczne – nawet o 76%. Nawet w ciepły, słoneczny dzień w pomieszczeniu utrzymuje się komfortowa temperatura. Jednocześnie są przezroczyste, więc nie zasłaniają widoku. Upraszcza to ich obsługę – można zasłonić okno na całe lato bez potrzeby codziennego rozwijania i zwijania markizy. Światło docierające do wnętrza ma równomierny rozkład natężenia, chroniący oczy przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, na przykład podczas pracy z komputerem. Markiza jest odporna na wiatr.

Tkanina w formie siateczki wykonana jest z polichlorku winylu. Jest bardzo trwała, odporna na warunki atmosferyczne i łatwa w czyszczeniu. W okresie zimowym, kiedy nie jest używana wystarczy zwinąć ją do kasetonu.

Markizy Velux
Autor: materiały prasowe Velux Markizy zewnętrzne Velux to łatwy montaż i prosta obsługa

Montaż i obsług markizy do okna dachowego

Markiza rozwija się na zewnątrz okna dachowego, a nieużywana pozostaje niewidoczna, ponieważ rolka ukryta jest pod zewnętrznym oblachowaniem. Nie zasłania widoku z okna, ani nie zaciemnia wnętrza. Siatkowane markizy zewnętrzne VELUX przygotowane są do łatwego, samodzielnego montażu od wewnątrz pomieszczenia i prostej obsługi. Wykonanie z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału sprawia, że gwarantują komfort użytkowania na lata.

Markizy do okien dachowych firmy Velux mogą być obsługiwane w trzech wariantach:

  • manualnie,
  • elektrycznie,
  • lub zasilane baterią słoneczną.

Dla jeszcze większej wygody markizy elektryczne lub solarne można wyposażyć w inteligentny system VELUX ACTIVE, który zadba o klimat w domu. Bazując na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej pogodzie na zewnątrz system samodzielnie zarządza markizami. Czujniki mierzą temperaturę i wilgotność powietrza oraz stężenie CO2 w domu i na tej podstawie podnoszą lub opuszczają markizę. Jeśli system wyczuje, że w pokoju robi się zbyt ciepło, automatycznie zasłoni markizy, dzięki temu ochroni go przed przegrzaniem. Wszystkimi produktami można zarządzać za pomocą aplikacji w telefonie.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie