Okna MS w TOPTEN Okna 2022

2022-11-28 7:50 Materiał sponsorowany
MS Więcej Niż OKNA TopTen
Autor: MS więcej niż OKNA Piotr Nadolny i Sławomir Dubiela – przedstawiciele MS więcej niż OKNA oraz MS Okna i Drzwi na gali TOPTEN 2022

FORMA i SOFT IV Wood 92 SS w gronie najlepszych konstrukcji oferowanych przez polskich producentów.

TOPTEN HACKS Okna 2022 to już szósta edycja konkursu na najlepszą stolarkę budowlaną, która została zorganizowana przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. Podczas jej trwania porównywano produkty polskich producentów – okna pionowe (PVC, drewniane i aluminiowe), okna dachowe, a także drzwi zewnętrzne. Ocenę przeprowadzono na podstawie parametrów technicznych konstrukcji, które potwierdziły specjalistyczne jednostki badawcze. Okna sprawdzane w konkursie wybrali organizatorzy rankingu ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku.

Kluczowa energooszczędność

Poszczególne kryteria, które wzięto pod uwagę podczas porównywania konstrukcji, miały różny udział w ogólnej ocenie stolarki okiennej. Największe znaczenie (aż 47% punktów) nadano efektywności energetycznej. To aspekt o wyjątkowo dużym znaczeniu w kontekście kryzysu energetycznego. Pozostałe oceniane elementy to: parametry wytrzymałościowe (20%), parametry użytkowe (18%) oraz ekonomia, czyli kwestia kosztów (15%). Wśród wskaźników mających bezpośredni wpływ na zużycie energii znalazły się m.in. współczynnik przenikania ciepła okna Uw oraz współczynnik przepuszczalności energii słonecznej g. Z kolei wodoszczelność oraz odporność na obciążenie wiatrem należą do czynników odpowiadających za właściwości użytkowe stolarki.

Okna MS w najlepszej dziesiątce

Na podstawie przeanalizowanych parametrów technicznych wyłoniono najlepsze produkty na polskim rynku stolarki budowlanej. Wśród nich znalazły się okna FORMA oraz drewniane okna SOFT IV Wood 92 SS.

MS Więcej Niż OKNA TopTen
Autor: MS więcej niż OKNA

Zakwalifikowanie do TOPTEN 2022 to kolejny dowód na ciągły rozwój marki i nieustanne dopracowywanie tworzonych konstrukcji, by spełniały one najwyższe standardy zarówno pod kątem energooszczędności, jak i parametrów użytkowych. W rankingu Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska oraz Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii wyróżniono nas ponownie. Wcześniej, w 2019 roku, w gronie najlepszych znalazły się okna MSline+. Z kolei w 2017 roku organizatorzy uwzględnili w zestawieniu dwa rozwiązania z naszej oferty – okna ALU LOOK oraz MSline+.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie