Ochrona poddasza przed przegrzaniem: markizy do okien dachowych

2019-07-22 14:58 MATERIAŁ SPONSOROWANY | VELUX
Rolety VELUX
Autor: VELUX

Zewnętrzne markizy VELUX MHL zatrzymują promienie słoneczne jeszcze zanim dotrą one do szyby okiennej, dzięki czemu redukują pasywne nagrzewanie się wnętrza. Pozwala to zachować w pomieszczeniu komfortową temperaturę nawet w ciepły, słoneczny dzień. Markizy są przezroczyste, więc nie ograniczają widoczności na zewnątrz.

Markizy do okien dachowych VELUX to idealny wybór dla osób poszukujących skutecznej ochrony przed nagrzewaniem się poddasza. Dzięki swojej konstrukcji zatrzymują ciepło zanim przedostanie się ono przez szybę do wnętrza – specjalna siateczka, z której są wykonane absorbuje promienie słoneczne zanim zdołają one dotrzeć do szyby, redukując ilość ciepła przedostającego się do pomieszczenia nawet o 76%.

Niezawodne markizy zewnętrzne

Markiza rozwija się na zewnątrz okna, a nieużywana pozostaje niewidoczna, ponieważ rolka ukryta jest pod zewnętrznym oblachowaniem. Nie zasłania widoku z okna, ani nie zaciemnia wnętrza. Siatkowane markizy zewnętrzne VELUX przygotowane są do łatwego, samodzielnego montażu od wewnątrz pomieszczenia i prostej obsługi. Wykonanie z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału sprawia, że gwarantują komfort użytkowania na lata. Występują w trzech wariantach: manualnej (MHL), elektrycznej (MML) lub zasilanej baterią słoneczną (MSL).

Rolety VELUX
Autor: VELUX

Markizy zasilane elektrycznie lub solarnie są idealnym rozwiązaniem do okien zamontowanych w trudno dostępnych miejscach. Markizy pomogą nam uniknąć korzystania w czasie upalnego lata z mechanicznych sposobów chłodzenia wnętrza. Jest to tańsze i często zdrowsze w użytkowaniu rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach znajdujących się w południowych częściach budynku. Aby skorzystać z zalet markiz trzeba pamiętać, aby rano opuścić je na okno. Najlepszą ochronę i komfort mieszkania na poddaszu zapewnia zastosowanie markizy w komplecie z dobraną do indywidualnych potrzeb roletą wewnętrzną: dekoracyjną, zaciemniającą lub plisowaną.

Rodzaje markiz
  • MHL – markiza manualna
  • MML – markiza elektryczna
  • MSL – markiza solarna
  • MSG – markiza solarna do okien do płaskiego dachu
Rolety VELUX
Autor: VELUX
Wygodne sterowanie roletami, markizami i oknami dachowymi
Dominika Majchrzak, VELUX
Radzi Dominika Majchrzak, Product Group Manager w firmie VELUX

Technologie smart home to sygnał zmian w budownictwie. Uwarunkowane są one z jednej strony potrzebą komfortu, oszczędności czasu i energii, a z drugiej - globalnym myśleniem o środowisku i wpływie domów na jego zanieczyszczenie. Na komfort wpływają głównie dwie kwestie: wygoda użytkowania produktów elektrycznych oraz jakość powietrza w domu gwarantowana przez regularne wietrzenie i odpowiednie korzystanie z osłon zewnętrznych i wewnętrznych. To idealne rozwiązanie, gdy okna dachowe są zainstalowane w trudno dostępnych miejscach.

Ogromnym atutem zastosowania automatyki w domu jest możliwość zsynchronizowania otwierania okien np. z jednoczesnym wyłączeniem grzejników. Możliwe jest tworzenie indywidualnych programów uruchamianych automatycznie w wybranym dniu i godzinie, np. opuszczanie rolet zewnętrznych po wyjściu z domu zapobiegające jego przegrzaniu i gaszenie światła. Okna elektryczne z czujnikiem deszczu zamkną się automatycznie, kiedy spadnie pierwsza kropla. System VELUX ACTIVE umożliwia nie tylko zdalne sterowanie oknami i roletami, ale także potrafi samodzielnie je otwierać i zamykać na podstawie danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej pogody. Czujniki wewnętrzne mierzą temperaturę i wilgotność powietrza oraz stężenie CO2. Jeśli system wyczuje, że w pomieszczeniu robi się zbyt ciepło, zasłoni rolety lub markizy, dzięki temu ochroni je przed przegrzaniem. Dodatkowo wentyluje pomieszczenie co najmniej 3 razy dziennie.

System VELUX ACTIVE jest kompatybilny z protokołem io-homecontrol, platformą Apple HomeKit, produktami Netatmo, a przez interfejs KLF z innymi systemami sterowania domem inteligentnym.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE