Automatyczne podlewanie roślin na balkonie i w domu. Automatyczna konewka

2012-06-27 16:18 Anna Śmiałek

Rośliny na balkonie i w domu latem muszą być systematycznie podlewane, także podczas naszego urlopu. Gdy nie możemy liczyć na pomoc rodziny lub sąsiadów, warto pomyśleć o automatycznej konewce.

Domowe i balkonowe rośliny podlejemy za pomocą automatycznej konewki. Jedno takie urządzenie może nawodnić 36 roślin doniczkowych. Raz dziennie wbudowany transformator z zegarem uruchamia je i przez krótki czas podlewa rośliny.
Aby woda została dostarczona w ilości odpowiedniej do potrzeb roślin, do wyboru są trzy rozdzielniki. Każdy ma 12 wyjść dozujących o różnej wydajności – 15, 30 lub 60 ml wody na minutę. Automatyczna konewka pompą pobiera wodę ze zbiornika. Wystarczy tylko napełnić go wodą przed wyjazdem i gotowe.

Jeśli jednak mamy niewiele roślin, zamiast konewki możemy w każdej doniczce zainstalować mały zbiornik wody z odpowiednią końcówką, który dozuje ją do podłoża – jak kroplomierzem. Do wyboru są kule, ceramiczne ozdoby itd. Duże rośliny w donicach można podlewać, instalując końcówkę dozującą, którą nakłada się na butelkę po napojach, np. wodzie mineralnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE