CANAL+ telewizja satelitarna

2022-03-04 7:53 Materiał sponsorowany
Telewizja Canal+
Autor: GettyImages

Nowoczesna telewizja to usługa hybrydowa, umożliwiająca korzystanie z szerokiej oferty programów telewizji naziemnej i satelitarnej, serwisów VOD, a także treści dostępnych online. Dowiedz się, jak ją odbierać i dlaczego warto wybrać telewizję satelitarną CANAL+ do swojego domu.

Tradycyjna telewizja satelitarna w CANAL+ to usługa dostępna na polskim rynku już ponad 27 lat i wciąż ciesząca się dużym zainteresowaniem klientów. Przekaz linearny, czyli oglądanie telewizji w rzeczywistym czasie nadawania to kluczowa funkcjonalność przede wszystkim dla miłośników najlepszych polskich seriali, którzy czekają na premierowe odcinki ulubionych produkcji oraz dla fanów sportu, którzy szczególnie chętnie śledzą na żywo występy sportowców różnych dyscyplin, kibicują wybranym drużynow piłkarskim, koszykarskim czy żużlowym. Z usługi telewizji satelitarnej korzystają głównie osoby ceniące sobie dostęp do szerokiej oferty telewizyjnej, polskiej i zagranicznej, liczącej nawet kilkaset kanałów, które telewizję oglądają głównie w domu, w komfortowych i kameralnych warunkach. Ponadto wygodę użytkowania zwiększa też dostęp do usługi na podstawie indywidualnie wybranego abonamentu, zgodnego z preferencjami użytkownika  – dalej wystarczy już tylko polecenie przelewu raz w miesiącu i można przez wiele miesięcy cieszyć się wysokiej jakości telewizją.

Do odbioru telewizji satelitarnej CANAL+ potrzebny jest dekoder oraz antena satelitarna.

Anteny, dla zapewnienia odpowiedniej jakości sygnału, montuję się najczęściej na balkonach, elewacjach lub dachach budynków. Kwestia jej zakupu i montażu to sprawa indywidualna: jeśli kupiliśmy taką antenę indywidualnie można wówczas zlecić jej montaż fachowcom lub zamontować samemu. Klienci chętniej wybierają opcję całego pakietu usług instalacyjnych przy okazji podpisania umowy na abonament – właściwą kalibrację i instalację sprzętu lepiej powierzyć fachowcom, a także skorzystać z oferty nowego sprzętu dostępnego w punktach sprzedaży.

W przeciwieństwie do anteny, dekodery są jedynie użyczane na czas trwania umowy i po jej zakończeniu nie stają się własnością abonenta. W dekoderze standardowo znajdują się 2 wejścia. Do anteny również standardowo dołączany jest konwerter z dwoma wyjściami (typu TWIN). Dekodery różnią się w zależności od wybranego pakietu. Podczas konfiguracji zamówienia, po wybraniu pakietu telewizji, zostaniesz poproszony o wybór dekodera. CANAL+ posiada w swojej ofercie dekoder do odbioru sygnału 4K z dyskiem 1TB, na który można nagrywać nawet do 3-ech programów jednocześnie – opcja szczególnie przydatna, gdy w trakcje transmisji na żywo nadawane są równolegle inne interesujące treści – możesz je po prostu nagrać i odtworzyć później. Większość dekoderów CANAL+ oprócz funkcji nagrywania, posiada też wbudowany moduł wi-fi oraz dostęp do specjalnych kolekcji VOD.

Telewizję satelitarną można odbierać także przy użyciu modułu CAM, zamiast dekodera. Aby moduł działał poprawnie, telewizor lub dekoder do którego jest podłączony musi obsługiwać standard DVB-S2 oraz posiadać gniazdo CI+. Moduł CAM CI+  umożliwia odbiór pakietu programów nadawanych z satelity przez CANAL+ oraz innych, niekodowanych programów telewizyjnych w jakości HD oraz UHD. W CANAL+ abonenci telewizji satelitarnej dostają automatyczny dostęp do usługi telewizji przez Internet, bez dodatkowej umowy i opłaty, dzięki czemu można cieszyć się funkcjonalnością obu wersji telewizji i oglądać ją zarówno w domu, jak i poza nim.*

* Nie dotyczy standardowej oferty Serwisu CANAL+. Dotyczy usługi Serwis CANAL+ dla Abonentów świadczonej zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami korzystania z Serwisu CANAL+ dla Abonentów, dostępnymi na canalplus.pl i w Punktach Sprzedaży. Zakres dostępu do Serwisu zależny jest od oferty abonamentowej telewizji satelitarnej wybranej przez klienta.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE