CANAL+ online. Oglądaj tak, jak lubisz

2022-03-04 7:51 Materiał sponsorowany
Telewizja przez internet
Autor: GettyImages

Coraz więcej ludzi decyduje się na telewizję przez internet. Nic dziwnego, to wygodne rozwiązanie, które pozwala na elastyczność nie tylko w wyborze programów, ale i korzystania z nowoczesnych funkcjonalności. Jakie korzyści daje telewizja przez internet?

Nowoczesna telewizja na wyciągnięcie ręki

Jeszcze kilka lat temu, na zadane pytanie gdzie i jak oglądasz telewizję, większość respondentów odpowiedziałaby „w domu, na kanapie, przed telewizorem”.

Wraz ze wzrostem zamożności gospodarstw domowych, sukcesywnie telewizja zaczęła emigrować z salonu (zwanego kiedyś „dużym pokojem”) do innych pomieszczeń, a w niektórych domach standardem stały się telewizory w sypialniach, kuchniach a nawet w łazienkach. Z czasem telewizory zostały wyparte przez nowocześniejsze i bardziej płaskie telewizory plazmowe, następnie ekrany LCD, OLED, rzutniki i inne urządzenia, o coraz lepszej jakości obrazu i coraz większej przekątnej ekranu.

Dzięki rozwojowi technologii oraz coraz lepszej dostępności szerokopasmowego Internetu, dziś nikt nie jest skazany ani na oglądanie telewizji tylko w domu, ani na oglądanie jej na urządzeniach stacjonarnych. Wraz z rozwojem usług streamingowych, zasięg telewizji linearnej (nadawanej na żywo) rozszerzył się o możliwości oglądania jej na urządzeniach mobilnych. Korzystając z dostępnego szybkiego Internetu lub/i wydajnej sieci Wi-Fi, możemy bez problemu oglądać program na żywo, film, mecz a nawet koncert. Wybrani dostawcy usług telewizyjnych oraz nadawcy pojedynczych programów udostępniają w ten sposób konkretne audycje telewizyjne - np. odcinek serialu - co znacznie zwiększyło dostępność do nich telewidzom, którzy z różnych względów nie mieli szansy w porę zająć miejsca przed tradycyjnym telewizorem.

Nowoczesna telewizja
Autor: GettyImages

CANAL+ online daje Ci możliwość korzystania z kanałów telewizyjnych (linearnych) oraz ogromnej biblioteki treści na żądanie, niezależnie gdzie jesteś. Aby móc się nią cieszyć, wystarczy, że będziesz miał dostęp do Internetu. Jest to oferta szczególnie ciekawa dla osób, które są nieustannie w ruchu, oglądają treści na różnych urządzeniach, najczęściej mobilnych (smartfon, tablet, przenośny projektor itp.), często nie posiadają nawet własnego telewizora. Jeśli nie masz stałego miejsca pobytu, wynajmujesz mieszkanie, nie chcesz wiązać się długoterminowymi umowami albo po prostu nie masz gdzie zainstalować anteny do odbioru telewizji satelitarnej, usługa telewizji przez internet będzie dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem. W CANAL+ online nie musisz zawierać długoterminowej umowy. Możesz płacić tylko za miesiąc i w każdej chwili zrezygnować. Aby założyć konto, wystarczy, że podczas rejestracji podasz adres e-mail i stworzone przez siebie hasło. Dodatkowo, poprosimy Cię o dane karty płatniczej. Oferta składa się z 4 tematycznych pakietów: FILM, SPORT, FUN&INFO oraz KIDS. Możesz je dodawać lub rezygnować z nich w dowolnym momencie. Dostęp do CANAL+ online jest możliwy przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną (iOS, Android) lub telewizor z systemem operacyjnym Android TV. Dzięki najnowszej technologii, korzystanie z telewizji przez internet dostarcza też nowych, pozytywnych doświadczeń, których nie znajdziesz w ofercie tradycyjnej telewizji. Przede wszystkim oglądanie możliwe jest przez prosty, przejrzysty interfejs i bardzo szybką nawigację serwisu. Zaawansowany system rekomendacji oraz ekspercki zespół redakcyjny czuwają by podsuwać Ci treści zgodne z Twoimi preferencjami. Dla wybranych programów istnieje możliwość oglądania programów w technologii 4K.

Nowoczesna telewizja
Autor: GettyImages

Funkcjonalności CANAL+ online:

 • Timeshift – przewijaj, zatrzymuj i wznawiaj oglądanie kanałów na żywo. Nie przegapisz ani sekundy oglądanego materiału.
 • Start-Over – spóźniłeś się na swój ulubiony program na żywo i włączyłeś go dopiero w połowie? Skorzystaj z funkcji Start-Over i jednym kliknięciem rozpocznij oglądanie od początku.
 • Kontynuuj oglądanie - kontynuuj oglądanie filmu, serialu czy programu na życzenie na dowolnym innym urządzeniu mobilnym lub telewizorze od momentu, w którym poprzednio zakończyłeś. Musiałeś przerwać w kluczowym momencie oglądanie filmu na tablecie? Możesz dokończyć dokładne od tego momentu na każdym innym urządzeniu.
 • Backward EPG - skorzystaj z możliwości odtworzenia materiału, który był emitowany do 14 dni wstecz! Funkcja ta dostępna jest na wybranych kanałach. Materiały z poprzednich 8 godzin zobaczysz po prawej stronie odtwarzacza. Wcześniej emitowane tytuły  są dostępne w kolekcjach.
 • Przesyłanie - wybierz program na urządzeniu mobilnym i jednym ruchem przerzuć obraz na swój telewizor z nakładką Chromecast.
 • Pobieranie - pobierz wybrany materiał na urządzenie mobilne i odtwórz go, gdy będziesz offline. Pobrany materiał będzie czekał 30 dni w pamięci Twojego urządzenia. Gdy jednak rozpoczniesz odtwarzanie to po upływie 48 godzin, materiał zniknie. Możesz pobrać go oczywiście po raz kolejny.
 • Reko - każdego dnia proponujemy Ci najlepiej wyselekcjonowane i dopasowane do Twojego gustu propozycje.
 • Multi-Live - oglądaj do 4 programów sportowych lub informacyjnych na jednym ekranie jednocześnie. Dźwięk będzie odtwarzany z kanału, który wybierzesz jako wiodący. To idealna propozycja, gdy wiele ulubionych wydarzeń sportowych dzieje się w tym samym czasie. Funkcja działa w urządzeniach z systemem Android, iOS, Android TV i Apple TV.
 • Expert mode - obejrzyj dodatkowe materiały, statystyki, ciekawostki, najlepsze fragmenty. Wybierz, z której kamery chcesz zobaczyć obraz! Funkcja dostępna tylko na wybranych wydarzeniach sportowych - opcja ta pojawi się w niedalekiej przyszłości.
 • Picture in Picture – zmniejsz okienko, w którym właśnie coś oglądasz i przeglądaj w tym czasie inne treści, nie tracąc z oczu tego, co do tej pory oglądałeś  - opcja ta pojawi się niebawem.
 • Profile – niebawem też każdy użytkownik, w ramach jednego konta, będzie mógł utworzyć do 10 profili i cieszyć się z serwisu oraz treści dostosowanych specjalnie dla niego - opcja jeszcze niedostępna.
 • Moja playlista - stwórz swoją własną listę ulubionych programów i oglądaj wg indywidualnie ułożonej playlisty.

Niespodziewane pojawienie się pandemii wpłynęło na rzeczywistość w wielu branżach, w tym również na branżę telewizyjną. Półtora roku doświadczeń z izolacją w domach, lockdownem i ograniczeniem dostępu do rozrywki poza domem, spowodowało przewartościowanie w wielu obszarach, w tym w modelu pracy i trybie życia. Okazuje się, że wiele osób przyjęło mobilny i zdalny tryb życia jako docelowy, a wraz z nim również inny model konsumpcji rozrywki. Koncertów, wydarzeń sportowych czy premier filmów i seriali można doświadczać zdalnie, z dowolnego zakątka świata, jeśli tylko mamy Internet i dowolne urządzenie mobilne pod ręką: telefon, tablet czy laptopa.

Nowoczesna telewizja
Autor: GettyImages

Zmiana w zachowaniach konsumentów wymusiła też zmiany w sposobie dystrybucji telewizji. Nowoczesny dostawca usług telewizyjnych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów musi dziś zapewnić możliwość wyboru, w jaki sposób i gdzie mogę oglądać telewizję. Wybór ten nie może ograniczać się jedynie do wybranych programów czy wydarzeń ale zapewnić stały dostęp do kanałów telewizji linearnej, tak aby można było ją oglądać bez względu na to, czy jesteśmy aktualnie w domu i korzystamy z tradycyjnego telewizora i anteny, czy jesteśmy poza domem (na wczasach, działce, u rodziny / znajomych itp.) i korzystamy z dostępu online.

W CANAL+ każdy abonent tradycyjnej telewizji satelitarnej otrzymuje w ramach abonamentu dostęp do serwisu CANAL+ online, dzięki czemu w jednej cenie ma dostęp do dwóch równoległych usług telewizyjnych, może oglądać swoją ulubioną rozrywkę bez ograniczeń: przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, aplikację w telewizorze z systemem Android TV lub Apple TV.

Różnorodna rozrywka w jednym miejscu

Kolejnym krokiem w rozwoju nowoczesnej telewizji jest agregacja treści i audycji telewizyjnych od różnych dostawców. W jednej ofercie, cenie, rachunku i abonamencie mamy możliwość wyboru szerszej oferty programowej, większej bazy filmów i seriali oraz dostępności wydarzeń sportowych czy eventów na żywo. W ofercie CANAL+ dostępne są między innymi 2 takie pakiety, łączące oferty programowe różnych nadawców telewizyjnych. Dla kibiców polecamy paczkę SPORT z kanałami CANAL+ i Eleven Sports z transmisjami rozgrywek: PKO BP Ekstraklasy, Premier League, LaLigi Santander, Ligue 1 Uber Eats, Serie A TIM, NBA, PGE Ekstraligi i eWinner 1. Ligi Żużlowej, Formuły 1, turniejów cyklu WTA Tour oraz ofertą kanałów Polsat Sport Premium z meczami Ligi Mistrzów UEFA! Dla kinomanów i fanów najlepszych seriali polecamy paczkę FILM z dostępem do CANAL+, HBO i HBO MAX z ofertą nagradzanych produkcji z Polski i ze świata, od największych wytwórni filmowych (m.in. FOX, Warner Bros, DreamWorks, Disney, Universal). Wystarczy wybrać ofertę dla siebie i cieszyć się możliwościami oglądania bez ograniczeń, tam, gdzie chcemy i jak chcemy.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE