Inteligentne instalacje na poddaszu. Wygoda na wyciągnięcie ręki

2021-06-01 5:08 Materiał sponsorowany
Automatyka domowa SATEL na poddaszu
Autor: www.elements.envato.com

Obdarz swoje poddasze prawdziwą inteligencją. Sprawdź jak wiele rzeczy może dziać się automatycznie dzięki nowoczesnej centrali alarmowej, a ile po jednym naciśnięciu na ekranie manipulatora lub Twojego telefonu.

Po zagospodarowaniu poddasza, niezależnie od przeznaczenia, warto zainwestować w jego bezpieczeństwo i komfort. Te dwie kwestie można zrealizować w ramach jednej instalacji co wpływa na efektywność i ekonomię całej inwestycji. Wbrew pozorom inteligentny system nie musi mocno obciążać naszego domowego budżetu, jeżeli do jego realizacji wykorzystasz inteligentną centralę alarmową (np. z rodziny INTEGRA lub INTEGRA Plus) oraz współpracujące z nią urządzenia, mogące pełnić jednocześnie funkcję alarmową oraz brać udział w realizowaniu poleceń automatyki

W zależności od oczekiwań możesz albo poprzestać na instalacji systemu bazującego wyłącznie na centrali INTEGRA lub zintegrować ją z rozwiązaniami KNX. To światowy standard automatyki budynkowej, który obejmuje setki urządzeń i daje możliwość bardziej precyzyjnego sterowania poszczególnymi urządzeniami i instalacjami w Twoim domu. Wykorzystując możliwości integracyjne central INTEGRA możesz zbudować system dbający o bezpieczeństwo i oferujący automatykę z najwyższej półki.

Wybór należy do Ciebie. Sprawdź z nami jak wygodne może być codzienne życie z inteligentnym systemem.

Automatyka domowa SATEL na poddaszu
Autor: Satel

Idealne warunki na poddaszu

Na poddaszu inteligentnego domu zawsze panują idealne warunki, niezależnie czy znajduje się tam domowe biuro, pracownia czy część mieszkalna. Wystarczy, że przy elementach, którymi chcesz sterować, zainstalujesz specjalne urządzenia sterujące i podłączysz je do centrali alarmowej. I tak dzięki termostatom zdalnie wyłączysz grzejniki, a z pomocą elektrozaworów odetniesz dopływ wody w przypadku wykrycia jej wycieku. Przełączniki i sterowniki automatyki budynkowej umożliwią Ci także sterowanie podłączonymi punktami świetlnymi, a nawet oknami (z pomocą siłowników). 

Automatyka domowa SATEL na poddaszu
Autor: www.elements.envato.com, SATEL

Ale to nie wszystko! W połączeniu z rozwiązaniami KNX inteligentny system wszystkie te czynności może wykonywać sam. Z podłączoną stacją pogodową zamknie okna na poddaszu, gdy zacznie padać deszcz lub wiać silny wiatr. W tym drugim przypadku system może też zwinąć markizy, by nie uległy uszkodzeniu. Zapomnij też o włączaniu czy gaszeniu świateł – dzięki czujnikowi światła inteligentny system będzie sam zapalał oraz dostosowywał moc oświetlenia do panujących warunków – w zależności od nasłonecznienia i pory dnia. Dodatkowo z czujnikiem ruchu zainstalowanym na poddaszu system będzie wiedział, czy ktoś obecnie przebywa w tej części domu, a jeżeli nie – to po zaprogramowanym czasie automatycznie wyłączy światła, by oszczędzać energię.

Automatyka domowa SATEL na poddaszu
Autor: Satel

Dom podzielony na strefy

Sterowanie komfortem i bezpieczeństwem w domu jest prostsze, gdy korzystasz z funkcji „stref”, jaką oferują centrale INTEGRA i INTEGRA Plus. Poddasze możesz wydzielić jako osobny obszar. Gdy przebywasz akurat tylko w tej części domu, dla bezpieczeństwa i wygody możesz uzbroić dół domu, spokojnie spędzając czas na górze. Także na odwrót – możesz uzbroić alarm jedynie na poddaszu, na przykład gdy w czasie Twojej nieobecności w domu znajdują się inne niż domownicy osoby – chociażby niania, a nie życzysz sobie, by poruszały się po tej części domu.

Automatyka domowa SATEL na poddaszu
Autor: Satel

Scenariusz: „poddasze”!

Inteligentny system INTEGRA ma jeszcze jedną, bardzo przydatną dla domowników funkcję. Może realizować całą sekwencję poleceń, nazywanych „scenariuszami”. Na Twoją prośbę instalator przygotuje indywidualne scenariusze, idealnie dopasowane do codziennych nawyków i potrzeb Twoich oraz Twoich bliskich. Część z nich może dotyczyć czasu spędzanego na poddaszu. Przykładowo: stwórz scenariusz „Nieobecność”, który sprawi, że nieużywane tymczasowo poddasze nie będzie generować dodatkowych kosztów. System przełączy ogrzewanie w tryb „ECO”, zamknie wszystkie okna, wyłączy światła i odetnie dopływ zasilania w gniazdkach elektrycznych, a na koniec załączy czuwanie alarmu w tej części domu. Te wszystkie czynności, które wcześniej domownik musiał wykonywać sam, teraz dzieją się prawie same - wystarczy jedno kliknięcie.

Automatyka domowa SATEL na poddaszu
Autor: Satel

Poddasze pod Twoją (także zdalną) kontrolą

Odpowiednio zaprogramowana przez instalatora centrala większość rzeczy może wykonywać sama, co nie odbiera jednak użytkownikowi możliwości ręcznego sterowania systemem alarmowym i funkcjami automatyki domowej. To z kolei jest wyjątkowo proste i przyjemne, jeżeli instalację uzupełnimy o nowoczesny manipulator, czyli urządzenie, z pomocą którego użytkownik wydaje polecenia systemowi. Dzięki manipulatorowi INT-TSI z ekranem dotykowym sterowanie będzie przypominało pracę na tablecie z pełni konfigurowalnym interfejsem graficznym, który instalator dopasuje do Twoich potrzeb i oczekiwań (także wizualnych!). Systemem możesz sterować też zdalnie, wykorzystując do tego pilota (np. APT-200). Jego przyciskom przypisuje się konkretne pojedyncze polecenia (np. „zgaś światło na poddaszu” czy „zamknij okna na poddaszu”) albo całą sekwencję zdarzeń. Kontrolę nad poddaszem oraz całym domem możesz mieć także będąc poza nim – nawet na drugim końcu świata. Z aplikacją mobilną INTEGRA CONTROL na smartfona możesz sterować systemem w każdym momencie, a także mieć wgląd w stan poszczególnych urządzeń. Jeżeli na swojej posesji masz zainstalowane kamery IP, to podgląd obrazu będzie także możliwy w aplikacji.

Aplikacja INTEGRA CONTROL – wygodne zdalne sterowanie alarmem i automatyką
Automatyka domowa SATEL na poddaszu

Autor: shutterstock.com, SATEL

Kontroluj swój system alarmowy INTEGRA za pomocą urządzenia mobilnego. Wystarczy, że na swoim smartfonie lub tablecie zainstalujesz aplikację mobilną INTEGRA CONTROL, dostępną w Google Play i AppStore. Szeroki wachlarz funkcji aplikacji oraz przejrzysty interfejs graficzny umożliwią Ci wygodne sterowanie wszystkimi funkcjami systemu, zarówno bezpieczeństwem, jak i automatyką. Dzięki temu zyskujesz narzędzie, które umożliwia wydawanie centrali poszczególnych poleceń (np. włączenie czy zmiana trybu czuwania w wybranej strefie, wyłączenie zraszaczy ogrodowych, opuszczenie rolet na parterze, wyłączenie światła czy ogrzewania itp.). Jeśli zamontowałeś w swoim domu czujki temperatury (np. modele bezprzewodowe AXD-200), rejestrowane przez nie wartości będziesz mógł w dowolnej chwili sprawdzić na jednym z ekranów aplikacji, a następnie wydać centrali odpowiednie polecenia – np. uruchomienie ogrzewania, by osiągnąć preferowaną temperaturę. Gdy do Twojego systemu alarmowego podłączone są kamery IP, w aplikacji możesz wczytać podgląd obrazu i sprawdzić co aktualne dzieje się w Twoim domu – gdziekolwiek jesteś. Ponadto za pośrednictwem komunikatów PUSH będziesz na bieżąco powiadamiany o stanie systemu oraz zdarzeniach, jakie miały miejsce (np. o tym, że Twoje dziecko wróciło właśnie ze szkoły).

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE