Wymarzona łazienka: stwórz strefę prysznicową dopasowaną do potrzeb

2020-05-13 8:27 Materiał sponsorowany BESCO
Prysznice Besco
Autor: Besco

Wybór kabiny prysznicowej nie należy do łatwych - a przecież to nie ostatnia decyzja, jaką musimy podjąć przy urządzeniu strefy prysznicowej w łazience. Dowiedzmy się więcej o modnych brodzikach, odpływach liniowych i zestawach prysznicowych.

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Gdy nasza łazienka liczy jedynie kilka metrów kwadratowych, wybór będzie dość ograniczony już na samym początku. Ze względu na funkcjonalność małego wnętrza, większość z inwestorów rezygnuje z montażu kabiny walk in. Natomiast w sytuacji, gdy nie ogranicza nas metraż i do zagospodarowania mamy sporą przestrzeń salonu kąpielowego, w pierwszej kolejności konieczne będzie, aby zastanowić się, jaki rodzaj kabiny wybierzemy. Na rynku dostępnych jest wiele typów: profilowe, bezprofilowe, czy kabiny walk in. Dodatkową kwestią jest jej kształt: możemy wybrać kabiny kwadratowe, kabiny półokrągłe, asymetryczne czy prostokątne. Również wybór wykończenia nie ograniczenia się do klasycznej bieli lub chromu. Wiele marek zdecydowało się na wprowadzanie również detali złotych, czy czarnych.

Prysznice Besco
Autor: Besco Kabina walk in Toca (nowość 2020)

Brodzik czy odpływ liniowy?

Gdy wybierzemy swoją idealną kabinę prysznicową, kolejną decyzją będzie wybór: brodzik, czy może jednak odpływ liniowy. W mieszkaniach przeszkodą do zastosowania odpływów liniowych bywają ograniczenia budowlane, ponieważ montaż odwodnienia, wymaga nieco większego podkucia się w posadzkę. Wówczas najtrafniej będzie dobrać pasujący do kabiny brodzik prysznicowy. Ten segment oferuje również wiele rozwiązań, zarówno pod względem samego designu, jak i technologii jego wykonania. Zaczynając od znanych brodzików produkowanych z akrylu sanitarnego, po coraz popularniejsze brodziki z odlewu mineralnego, które wagą przewyższają akrylowe, ale są od nich znacznie niższe.

Prysznice Besco
Autor: Besco Brodzik prysznicowy mineral durabe Acro UltraSlim
Prysznice Besco
Autor: Besco Brodzik prysznicowy akrylowy Axim UltraSlim (bestseller)

Jeżeli aranżując łazienkę zdecydujemy się na montaż odpływu liniowego, również możemy wybrać jego wygląd i funkcjonalności . Aktualnie odwodnienia dostępne są w wielu wykończeniach: chrom, chrom szczotkowany, wersje slim, pod zabudowę płytkami, czy tak modnej czerni. Odpływy różnią się niewielkimi detalami, które mogą wpłynąć na bezproblemowe użytkowanie przez lata. Warto zasięgnąć porady fachowca i wybrać produkt, który odpowiada nam nie tylko pod względem estetycznym, ale posiada długą gwarancję i został wykonany z materiałów wysokiej jakości. 

Prysznice Besco
Autor: Besco Odpływ liniowy Virgo Black (nowość 2020)

Zestaw prysznicowy dopasowany do potrzeb

Uzupełnieniem brodzika i kabiny jest wybór zestawu prysznicowego. Ilość dostępnych modeli na rynku może przyprawić o zawrót głowy, ale i tutaj jest kilka elementów, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. 

Po pierwsze, gwarancja producenta. Dłuższy okres ochrony produktu świadczy o jakości oferowanego asortymentu. Obejrzyjmy także podzespoły, z jakich złożona jest wybrana bateria łazienkowa. Komponenty znanych, renomowanych marek, zapewniają nam lata bezproblemowego użytkowania, ale również łatwy dostęp do ewentualnych zamienników w razie zużycia ich w czasie.

Kolejną sprawą jest design. Projektując łazienkę nie musimy ograniczać się do chromu. Szeroka oferta producentów pozwala na wybór wykończenia w wielu barwach oraz odcieniach, różnicując także stopień połysku.

Zestaw prysznicowy może być montowany na tynku oraz pod nim. Oba mają swoich zwolenników, jak i plusy i minusy swojej konstrukcji. Zestawy montowane na płytce pozwalają na regulację wysokości słuchawki prysznicowej. W przypadku zestawu podtynkowego brak jest tego elementu, natomiast zyskujemy nowocześniejszy design i więcej miejsca - co w przypadku niewielkich kabin prysznicowych, czy użytkowaniu ich we dwoje, będzie miało wpływ na komfort użytkowania. Przy wyborze zestawu podtynkowego należy mieć świadomość, że to decyzja na wiele lat: wymiana zestawu wiązać się będzie z remontem łazienki i wymianą płytek.

Prysznice Besco
Autor: Besco Zestaw prysznicowy podtynkowy Decco / Illusion czarny mat

Komfort i bezpieczeństwo pod prysznicem

Mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort korzystania z prysznica, mamy możliwość uzupełnienia tej strefy o produkty dedykowane. Siedzisko prysznicowe Active będzie świetnym udogodnieniem, które sprawdzi się w łazienkach dla rodzin z dziećmi, osób starszych lub tych z ograniczeniami ruchowymi.

Powłoka BeSafe, to delikatna struktura nanoszona na powierzchnię brodzika w procesie jego wykończenia. Ma na celu zwiększenie właściwości antypoślizgowych materiału, z jakiego wykonany jest wybrany model brodzika. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa podczas kąpieli. 

Prysznice Besco
Autor: Besco Siedzisko prysznicowe Active
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE