Usuń przykre zapachy z łazienki. Nowy moduł Geberit DuoFresh

2019-07-23 15:04 MATERIAŁ SPONSOROWANY | GEBERIT
Geberit - spłuczki
Autor: GEBERIT

Innowacyjny moduł firmy Geberit, usuwający przykre zapachy z toalet, jest kompatybilny ze wszystkimi spłuczkami Sigma i nadaje się do montażu również w ramach modernizacji i remontu łazienki.

W trosce o komfort klientów firma Geberit opracowała nowy moduł do usuwania przykrych zapachów, który nadaje się do pomieszczeń w nowych budynkach. Można go również zamontować w ramach modernizacji lub remontu pomieszczeń starszych, pod warunkiem, że posiadamy spłuczkę podtynkową z serii Geberit Sigma - Geberit Sigma 12 cm (produkowanej od 2008 r.) lub Geberit Sigma 8 cm (produkowanej od 2016 r.).

Kiedy możemy wyposażyć toaletę w funkcję usuwania nieprzyjemnego zapachu? Jeśli nasza instalacja podtynkowa jest stosunkowo nowa, a plany budynku potwierdzają, że obok spłuczki Geberit Sigma zamontowana została rurka kablowa, możemy bez większego problemu zamontować nowy moduł Duo Fresh. 

„Oczywiście najłatwiej jest dołączyć moduł DuoFresh podczas montażu instalacji kanalizacyjnej w trakcie wykańczania nowej łazienki" - mówi Małgorzata Rycaj-Dąbrowska, product manager odpowiedzialny za systemy instalacyjne w Geberit. 

Geberit - spłuczki
Autor: GEBERIT

Jak działa moduł DuoFresh?

Moduł Geberit DuoFresh usuwa nieprzyjemne zapachy bezpośrednio z ceramicznej miski ustępowej. Powietrze jest usuwane przez rurę spłukującą i zawór spłukujący, oczyszczane za pomocą ceramicznego filtra o strukturze plastra miodu, a następnie wprowadzane z powrotem do pomieszczenia. Ponadto moduł wyposażony jest w ledowe oświetlenie orientacyjne, które zapewnia delikatną poświatę podczas nocnych wizyt w toalecie. Odciąg powietrza i oświetlenie są sterowane przez układ z czujnikiem zbliżeniowym, który automatycznie włącza i wyłącza wywiew powietrza oraz oświetlenie. Ustawienia czujnika zbliżeniowego można spersonalizować za pomocą aplikacji. Umieszczone w zbiorniku spłuczki kostki higieniczne nadają wodzie przyjemny, świeży zapach, sprawiając, że użytkownik toalety czuje się w niej jeszcze bardziej komfortowo.

Geberit - spłuczki
Autor: GEBERIT

Montaż i materiały eksploatacyjne

Montaż jest prosty i dobrze przemyślany. Jedynym wymogiem jest możliwość podłączenia modułu do sieci zasilającej o napięciu 230 V. Za wyjątkiem transformatora (sprzedawanego jako artykuł oznaczony osobnym numerem), wszystkie elementy są montowane poprzez otwór instalacyjny spłuczki. Zgodnie z przepisami, transformator jest montowany w innym miejscu, na przykład w puszce instalacyjnej podtynkowej z otworem instalacyjnym. Poza kilkoma wyjątkami, wszystkie przyciski spłukujące z serii Sigma można łączyć z modułem Geberit DuoFresh. Przyciski spłukujące ze starszych serii należy w przypadku modernizacji wymienić.

Dzięki specjalnemu mechanizmowi płytkę przycisku spłukującego można odsunąć na bok jednym ruchem dłoni, zapewniając łatwy dostęp podczas wymiany materiałów eksploatacyjnych. Pojemnik na kostki higieniczne umieszczony jest również za płytką przycisku spłukującego. Ceramiczny filtr o strukturze plastra miodu jest łatwo dostępny i może być wymieniany przez użytkownika samodzielnie.

Geberit - spłuczki
Autor: GEBERIT
Geberit - spłuczki
Autor: GEBERIT
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE