„Siła Piękna” technologii ROCKLITE - poznaj ceramikę przyszłości

2021-09-24 8:35 Materiał sponsorowany
Cersanit Rocklite - nowoczesne umywalki
Autor: Cersanit

Realizacja nawet najbardziej efektownych projektów, które do tej pory były zarezerwowane wyłącznie dla konglomeratu? Teraz to możliwe! Najnowsza technologia ROCKLITE stworzona przez markę Cersanit – pozwala na urządzenie łazienki marzeń! Nieszablonowe kształty, ultracienkie ścianki, podwyższona wytrzymałość to to, co wyróżnia tę ceramikę, opartą na zmodyfikowanej masie ceramicznej. ROCKLITE pozwala tworzyć produkty, które do tej pory mogły powstać tylko w wyobraźni projektantów.

ROCKLITE - przyszłość ceramiki przeniesiona do teraźniejszości

Niezwykłość technologii ROCKLITE od marki Cersanit opiera się na wykorzystaniu zmodyfikowanej masy ceramicznej, będącej mieszanką glin, skaleni i piasków. Kluczowym jej składnikiem jest jeden z najbardziej odpornych na zarysowania minerałów – korund. Wykazuje twardość 9 w dziesięciostopniowej skali Mohsa i ustępuje miejsca jedynie diamentowi. Prowadzone na niej testy dowodzą, że jest to jedna z najwyższych wytrzymałości na rynku zastosowana w ceramice sanitarnej, gdyż utrzyma ona ciężar nawet 150 kg. Ze względu na dbałość o najmniejsze szczegóły, obróbka produktu odbywa się ręcznie, wszystko dzieje się pod czujnym okiem wykfalifikowanego technologa, co pozwala zapobiec uszkodzeniu. W zamian otrzymujemy efekt końcowy, który zachwyca pod każdym aspektem. Jednak wytrzymałość to nie jedyny wyróżnik tej technologii – masa jest też wyjątkowo plastyczna co pozwala na tworzenie wysublimowanych kształtów oraz ultracienkich ścianek ceramiki łazienkowej o idealnie gładkich powierzchniach.

Cersanit Rocklite - nowoczesne umywalki
Autor: Cersanit

Jak tłumaczy Mirosław Zapora, Designer, autor oferty produktowej ROCKLITE – Pozwala ona na projekty umywalek, którym do niedawna mógł sprostać jedynie konglomerat. Dzięki tej masie w ceramice możemy uzyskać duże, płaskie powierzchnie i cienkie krawędzie delikatnych brył o bardzo wysokiej wytrzymałości. To nie tylko duży postęp dla branży, ale i wartościowa informacja dla miłośników szlachetnych i ekologicznych materiałów, jakim jest niewątpliwie masa ceramiczna ROCKLITE.

Cersanit Rocklite - nowoczesne umywalki
Autor: Cersanit

Kolekcje jutra

Tą innowacyjną technologię marka Cersanit wykorzystuje w swoich dwóch kolekcjach - CREA i INVERTO, ale planowane są kolejne. Możliwość otrzymania niespotykanej do tej pory cienkości rantów sprawia, że design dostępnych w obu kolekcjach umywalek stał się niezwykle atrakcyjny, perfekcyjnie wpisując się w wizję nowoczesnej i eleganckiej łazienki. W portfolio marki Cersanit znajdują się umywalki wykonane w technologii ROCKLITE zarówno meblowe, nablatowe jak i te wpuszczane w blat. Bogaty wachlarz rozwiązań sprawia, że z łatwością można znaleźć wśród nich tą najlepiej spełniającą nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Dotąd niemożliwe stało się możliwe, a technologia ROCKLITE otwiera nowy rozdział w projektowaniu łazienek przyszłości.

Wszystko zaczęło się od obserwacji rynku. To potencjalni Klienci wytyczają kierunki rozwoju. Ci najbardziej wymagający poszukują nieoczywistych rozwiązań, a technologia ROCKLITE jest najlepszą odpowiedzią na ich oczekiwania, bo pozwala na zaoferowanie ceramiki o najbardziej wyszukanych kształtach dostępnych obecnie w branży łazienkowej. – mówi Artur Antończak New Product Development Manager.

Produkty z kolekcji CREA wyróżnia nowoczesny i spójny design. Cienka linia i subtelność to podstawowe cechy dostrzegalne we wszystkich elementach kolekcji. Wymarzone rozwiązania do łazienki znajdą wśród tej linii produktów zarówno miłośnicy monolitycznych kształtów, jak i powabnych zaokrągleń. W ofercie dostępna jest bogata gama propozycji produktowych z kategorii takich jak: ceramika, meble, wanny, kabiny prysznicowe oraz armatura. Dzięki temu możliwość aranżacji oryginalnego, ale jednocześnie spójnego wnętrza jest praktycznie nieograniczona. 

Kolekcja INVERTO zachwyca natomiast mnogością interesujących opcji wnętrzarskich wśród swojej oferty umywalek meblowo-nablatowych oraz nablatowych. Projekty z tej linii charakteryzują się prostymi i minimalistycznymi formami, ale o mocno zarysowanej linii. Kolekcja INVERTO to synonim stylu i wyrafinowanej elegancji, dzięki której stworzysz nowoczesne i funkcjonalne wnętrze nawet w najmniejszej łazience.

Łazienka marzeń

Podczas urządzania wymarzonej łazienki warto pomyśleć o tym, aby pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim zgodne z naszym ulubionym stylem. Kluczowe jest, aby wziąć też pod uwagę spójność wybieranych elementów – od ceramiki łazienkowej, mebli po armaturę. Strefa umywalkowa to jeden z ważniejszych elementów przestrzeni łazienkowej. W ofercie Cersanit znajdują się umywalki wykonane w technologii ROCKLITE zarówno meblowe, nablatowe jak i te wpuszczane w blat. To co je łączy – to ciekawy design oraz niezwykła trwałość.

Masa ceramiczna ROCKLITE dzięki swojej wytrzymałości oraz plastyczności pozwala na projektowanie umywalek o ultracienkich ściankach oraz idealnie gładkich powierzchniach. Można odnieść wrażenie, że ta technologia umożliwia kształtowanie produktu w sposób niemalże zaprzeczający prawom fizycznym ceramiki. – mówi Maciej Studzieński, Design Director zespołu projektowego marki Cersanit.

Wybierając produkty z linii CREA czy INVERTO wykonane w technologii ROCKLITE mamy pewność, że nie tylko wpisują się one w światowy design, ale również, że będą służyły nam przez lata. Dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii jest ona bardziej wytrzymała. Wybór ceramiki ROCKLITE to wybór przyszłości - na lata.

Dowiedz się więcej o umywalkach ROCKLITE:  www.cersanit.com.pl

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie