Łazienka w twoim stylu: łącz armaturę i meble według własnego pomysłu!

2019-07-23 15:04 MATERIAŁ SPONSOROWANY | GEBERIT
Geberit - łazienka
Autor: GEBERIT Dzięki nowym możliwościom zestawiania elementów, kolekcja Geberit Acanto spełnia najwyższe standardy w zakresie indywidualnej aranżacji łazienek

Nowa seria Geberit Acanto oferuje rozwiązania potrzebne do kompletnego urządzenia łazienki. Meble oraz elementy ceramiczne cechują się ponadczasowym wzornictwem i można je ze sobą dowolnie łączyć i zestawiać. Bogata paleta kolorystyczna i materiałowa oraz duży wybór umywalek, mebli łazienkowych, toalet bezkołnierzowych Rimfree© i bidetów, ułatwia dopasowanie kompletnego wyposażenia do projektu łazienki.

„Ceramiczne elementy sanitarne Geberit Acanto robią wrażenie dzięki miękkim organicznym kształtom i wyrazistym liniom” – mówi Adam Pillich, Dyrektor ds. Produktów. „Mają wszelkie rozwiązania, których poszukują dzisiejsi klienci: różne typy umywalek, w tym umywalki z cienkim rantem, a w przypadku niektórych modeli – także umywalki z ukrytym otworem przelewowym. W serii znalazły się również łatwe do czyszczenia bezkołnierzowe miski WC”.

Projektanci mebli łazienkowych położyli szczególny nacisk na możliwość zestawiania najróżniejszych materiałów i powierzchni, w tym szkła, metalu oraz wykończeń malowanych i drewnianych. Różne typy mebli można ze sobą łączyć w indywidualnie zaprojektowane, całościowe aranżacje, dopasowane do przestrzeni łazienkowej. Seria Geberit Acanto to propozycja ukierunkowana na asortyment ze średniej półki cenowej, przeznaczony do łazienek prywatnych i powierzchni częściowo udostępnianych dla szerokiego odbiorcy. „Dzięki tej serii łazienkowej klienci mogą aranżować łazienkę zgodnie z indywidualnymi pragnieniami i życzeniami, swobodnie dobierając meble i sanitarne elementy ceramiczne” – mówi Adam Pillich.

Geberit - łazienka
Autor: GEBERIT Kosmetyki i środki czystości na wyciągnięcie ręki. Przewidziano również sporo miejsca do przechowywania większych produktów

Umywalki o różnych kształtach i funkcjach

W serii łazienkowej Geberit Acanto znalazły się umywalki standardowe, z powierzchnią odkładczą lub bez niej, a także umywalki w zestawie z szafką, o czystych liniach i cienkim rancie. Ze względu na bardzo wąskie krawędzie i niewielkie promienie misek, takie umywalki wyjątkowo dobrze łączą się z meblem. Geberit proponuje również umywalkę, która pozwala zaoszczędzić powierzchnię w małych pomieszczeniach, łazienkach dla gości lub w łazienkach o niedogodnym aranżacyjnie rozkładzie.

Umywalka z powierzchnią po prawej stronie przeznaczoną na przechowywanie akcesoriów nie tylko podnosi wartość użytkową i funkcjonalną, ale również przyciąga wzrok. Akcesoria łazienkowe można stawiać na półce, która stapia się z korpusem miski pod spodem umywalki.

Geberit - łazienka
Autor: GEBERIT Akcesoria łazienkowe można stawiać na specjalnie wygospodarowanej powierzchni. Powierzchnia odkładcza jest nieco głębsza niż brzeg całej umywalki

Toalety – komfortowe i łatwe w czyszczeniu

W serii łazienkowej Acanto znalazły się zarówno zestawy do montażu podtynkowego, jak i WC podłogowe. Wszystkie modele są wyposażone w bezkołnierzowe miski ceramiczne Rimfree®, zamknięte korpusy i ukryte mocowania. Dzięki opcjonalnej funkcji QuickRelease, deski WC można zdejmować za jednym naciśnięciem przycisku, co dodatkowo ułatwia czyszczenie.

Meble do indywidualnej aranżacji łazienek

Meble z serii łazienkowej Geberit Acanto można wykorzystywać osobno, w strefie umywalkowej (szafka z umywalką, szafka pod umywalkę i szafka pod lustro) lub jako rozwiązania koncepcyjne. W tym drugim wypadku klienci mogą zestawiać ze sobą poszczególne rodzaje mebli według własnych potrzeb i dostępnej powierzchni.

Dla zapewnienia maksymalnego komfortu, w serii łazienkowej Geberit Acanto znalazła się wyjątkowa szafka pod lustro. Cała jej tylna ściana została wyposażona w lustro i oświetlenie, zaś na drzwiczkach bocznych umieszczone są półki do przechowywania. Dzięki takiemu projektowi oraz przeszkleniu ściany wewnętrznej, użytkownik zawsze widzi swoje odbicie, a wszystkie produkty znajdują się w zasięgu ręki. Z myślą o podkreśleniu indywidualnego charakteru łazienki i zachowaniu elastyczności, całą serię uzupełniono wiszącą półką ścienną z wysokim frontem, który może służyć jako reling na ręczniki lub miejsce do przechowywania kosmetyków. Meble Acanto posiadają fronty z kolorowanego szkła oraz kolorystycznie skoordynowane metalowe uchwyty, które tworzą jednolitą całość. Elementy chłodniejsze zostały stylowo skontrastowane z dekoracyjnym, dębowym akcentem. Meble są dostępne w czterech różnych kolorach: biały, czarny, lava i piaskowy.

Geberit - łazienka
Autor: GEBERIT

Prosty montaż

WC wiszące i bidety można szybko i bezpiecznie zainstalować, dzięki przeznaczonemu do takich rozwiązań systemowi mocującemu o nazwie EFF1 (ang. easy fast fix, czyli łatwe i proste mocowanie). Miski ustępowe wiszące są oferowane z uprzednio zamontowanymi mocowaniami. Wystarczy zatem nałożyć sedes na umieszczone w ścianie gwintowane pręty, a następnie zamocować kluczem sześciokątnym od góry, przez otwory przewidziane do montażu deski WC. Montaż toalety wymaga zaledwie kilku prostych czynności.

System mocujący EFF1, dostępny z umywalkami Geberit Acanto w rozmiarze 90 i 120 cm sprawia, że większe umywalki łatwo jest zamontować samodzielnie. Jest on wstępnie zamontowany na części ceramicznej umywalki i służy do jej przymocowania, po nałożeniu na śruby gwintowe. Dzięki temu, przy montażu umywalki nie trzeba jej przytrzymywać. Na koniec procesu montażu instalator reguluje ułożenie umywalki i zabezpiecza połączenie śrubowe zaślepką.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE
Kominek
|

Świetnie, że powstają serie produktów, które do siebie pasują, szkoda tylko że w marketach budowlanych najczęściej kupić się ich nie da. Stoi umywalka, a już resztę sobie człowieku dobieraj z dostępnego towaru. Zamówić? Można ale czas oczekiwania to absurd. No ale, co by nie mówić na zdjęciach prezentuje się to ciekawie i estetycznie.