Jak poprawnie zabezpieczyć blaty i szafki w kuchni przed działaniem wilgoci?

2020-11-13 7:32 Materiał sponsorowany Bostik
Perfect Seal silikon do kuchni
Autor: Bostik

Kuchnia powinna być bezpieczna i higienicznie czysta. Nie ma w niej zatem miejsca na pleśń, grzyby i nieestetyczne zacieki, które mogą pojawić się na ścianach i szafkach pod wpływem działania wilgoci. Na szczęście uniknięcie problemów, związanych z niszczycielskim działaniem wody, jest możliwe dzięki uszczelnieniu kilku newralgicznych punktów na planie pomieszczenia. Pomoże w tym Perfect Seal Kuchnia Silikon Neutralny – trwały, bezpieczny i łatwy w użyciu uszczelniacz marki Bostik.

Silikon neutralny: zabezpiecz kuchnię przed wilgocią

Wiele osób twierdzi, że kuchnia stanowi serce każdego domu, a przygotowywanie posiłków jest jednym z najważniejszych elementów życia rodzinnego. Nic więc dziwnego, że podczas remontu czy wykańczania nowego lokum, właśnie to pomieszczenie traktowane jest z wyjątkową troską i znajduje się na czele listy priorytetów. Aby jednak w pełni cieszyć się wymarzoną kuchnią i uniknąć niepotrzebnych problemów, warto na liście rzeczy do zrobienia dodać ważny punkt: uszczelnienie miejsc, narażonych na działanie wilgoci. „Przede wszystkim chodzi tutaj o połączenia wokół blatów, zlewu i mebli, a także listew oraz ścian, gdzie podczas gotowania i sprzątania bardzo często zbiera się woda lub dochodzi do przecieków. Wysokiej klasy uszczelniacz, taki jak jednoskładnikowy, trwale elastyczny Bostik Perfect Seal Kuchnia Silikon Neutralny, idealnie sprawdzi się we wszystkich tych miejscach i zapewni im optymalną ochronę przed wodą. Ogromnym atutem tego preparatu, poza doskonałą przyczepnością i perfekcyjnym uszczelnianiem, jest certyfikat ISEGA, który otrzymują tylko preparaty dopuszczone do pomieszczeń obróbki żywności, mówi Wiktor Loręcki, Specjalista ds. Produktu, Segment Uszczelniaczy, Pian i Klejów Montażowych Bostik. Co więcej, Silikon Neutralny Kuchnia z rodziny Perfect Seal jest również wysoce odporny na grzyby i pleśnie, a także mydło i detergenty, wykorzystywane podczas czyszczenia blatów czy zlewozmywaka, nie ma więc ryzyka jego uszkodzenia podczas codziennego użytkowania kuchni.

Perfect Seal silikon do kuchni
Autor: Bostik

Estetyka w parze z funkcjonalnością

Perfect Seal Kuchnia Silikon Neutralny marki Bostik to propozycja, która zasługuje na szczególną uwagę z jeszcze jednego powodu. Uszczelniacz ten, w przeciwieństwie do wielu tradycyjnych silikonów, nie zawiera w składzie agresywnego kwasu octowego, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowany niemal wszystkich podłożach, nawet na gładkich i delikatnych materiałach. „W myśl aktualnych trendów w kuchniach coraz częściej odchodzi się od zwykłych kafli na ścianach i stosuje bardziej nowoczesne rozwiązania aranżacyjne: laminaty i tworzywa sztuczne, szkło, metal, kamień czy beton. Materiały te niestety różnie reagują na większość dostępnych na rynku silikonów, co w efekcie wpływa na wygląd i jakość fugi. W przypadku podłoży gipsowych może wręcz zaistnieć ryzyko odspojenia. Tymczasem uszczelniając miejsca styku drewnianego blatu z granitowym zlewem czy szklaną mozaiką ścienną preparatem marki Bostik użytkownik ma gwarancję, że żaden z tych materiałów nie zostanie uszkodzony, a fuga będzie trwała i stabilna nawet po długim czasie”, mówi ekspert marki Bostik. Jeżeli dodać do tego fakt, że Perfect Seal Kuchnia Silikon Neutralny cechuje doskonała obrabialność, a także niski skurcz i niski ubytek masy, co przekłada się na równą i gładką fugę bez szkodliwych naprężeń, to można mieć pewność, że newralgiczne miejsca w kuchni będą doskonale zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wody.

Bostik. Linia Perfect Seal
Silikon neutralny Perfect Seal Bostik

Autor: Bostik. Linia Perfect Seal

Silikon Neutralny Kuchnia z linii Perfect Seal dostępny jest w kartuszach pojemności 280 ml, umożliwiających łatwą aplikację uszczelniacza nawet niedoświadczonym majsterkowiczom. Produkt występuje również w kolorze białym.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE