Rolety tekstylne - ochrona przed słońcem i podkreślenie charakteru wnętrz

2019-07-22 9:54 MATERIAŁ SPONSOROWANY | Aluprof
Rolety Aluprof
Autor: Aluprof

Nowoczesne projekty aranżacji wnętrz poza funkcjonalnością stosowanych rozwiązań coraz częściej duży nacisk kładą także na efektowny design. Oczekiwania rynku w tym zakresie natchnęły firmę Aluprof do zaprojektowania nowej rodziny systemów rolet tekstylnych, które są przykładem perfekcyjnego połączenia estetyki i funkcjonalności, podkreślając indywidualny charakter każdego, nawet najbardziej wymagającego wnętrza.

Zaletą rolet tekstylnych jest nie tylko ochrona wnętrza przez intensywnym nasłonecznieniem, ale także przed spojrzeniami niepożądanych osób. Zastosowane w roletach tkaniny gwarantują także skuteczną barierę optyczną dla światła wnikającego do wnętrza pomieszczenia. Niwelują one bowiem refleksy mogące powstawać na ekranach komputerów czy odbiorników telewizyjnych czy efekt olśnienia,gwarantując tym samym komfort optyczny. Rolety tekstylne stanowią doskonałe połączenie walorów funkcjonalnych i estetycznych. Dzięki odpowiednio dobranej tkaninie mogą stanowić także stylowy dodatek, który nada każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Systemy rolet tekstylnych zaprojektowane przez firmę Aluprof cechują się jednocześnie prostotą i elegancją. W ofercie dostępne sątrzy warianty: SPACE, FLAT i FREE, które różnią się między sobą nie tyko budową, ale także sposobem montażu.

Rolety Aluprof
Autor: Aluprof

Prostota i elegancja

System rolet tekstylnych SRT SPACE to klasyczne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o zacienianiu wnętrz o różnym przeznaczeniu. Estetyczna kaseta rolety wykonana jest z ekstrudowanego aluminium i wyposażona w profil adaptacyjny zatrzaskowy umożliwiający jej bezinwazyjny montaż i demontaż w dowolnej chwili. Istnieje także możliwość przykręcenia płytek bocznych kasety bezpośrednio do powierzchni okna za pomocą wkrętów. Elementem charakterystycznym systemu są aluminiowe prowadnice przestrzenne w kształcie profilu C. Przyklejane są one do powierzchni ramy, tak aby nie przysłaniać światła okna za pomocą dwustronnej taśmy piankowej.

Idealne dopasowanie rolet

System rolet tekstylnych SRT FLAT to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu i spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Elegancki wygląd systemu zapewnia smukła kaseta o opływowym kształcie wykonana z ekstrudowanego aluminium. Jej przemyślany kształt pozwala na szersze otwieranie okien wraz z zamontowaną na skrzydle roletą. Kaseta, dzięki zaprojektowanej płetwie może być przyklejona za pomocą specjalnej taśmy dwustronnej lub bezpośrednio zamontowana do ramy okna za pomocą wkrętów. System FLAT został wyposażony w płaskie aluminiowe prowadnice, które są przyklejane bezpośrednio do listew przyszybowych. Ich kształt sprawia, że doskonale komponują się ze stolarka okienną, sprawiając, że konstrukcja rolety jest prawie niewidoczna.

Rolety do dużych przeszkleń

W ramach systemu SRT FLAT dostępny jest wariant SRT FLAT MAXI, który został zaprojektowany z myślą o przesłanianiu większych powierzchni okiennych i drzwi balkonowych. W konstrukcji tego rozwiązania zaadoptowano kasetę z systemu SRT SPACE, którą dodatkowo wyposażono w specjalny profil maskujący, co pozwoliło na zachowanie tego samego kształtu kasety, co w standardowej wersji FLAT przy równoczesnym zwiększeniu możliwości nawojowych rolety. Dzięki zastosowaniu płaskich aluminiowych prowadnic możliwe jest zainstalowanie rolety bezpośrednio na listwie przyszybowej, co sprawia, że konstrukcja rolety jest praktycznie niewidoczna. Produkt wyposażony jest w mechanizm samohamujący w systemie łańcuszkowym, który pozwala na zatrzymanie jej na dowolnej wysokości.

Rolety Aluprof
Autor: Aluprof
Rolety regulowane
Rolety Aluprof

Autor: Aluprof

System SRT FLAT MAXI cechuje nowatorski i jedyny na rynku mechanizm możliwości regulacji pasów przy zastosowaniu tkanin serii D&N. Dzięki temu możliwa jest regulacja zbieżności pasów po zamknięciu roletki na już zamontowanej aplikacji. Jest to z pewnością doskonałe rozwiązanie dla wszystkich producentów, którzy nie muszą się już martwić o precyzyjne przycinanie tkaniny.

Staranne dopracowanie detali

System rolet tekstylnych SRT FREE należy do rodziny najprostszych i zarazem najczęściej stosowanych form zaciemnienia. Jest to rozwiązanie bezkasetowe, przeznaczone do montażu bezpośrednio na skrzydle okiennym. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych uchwytów bezinwazyjnych, montaż systemu jest niezwykle prosty i nie wymaga dużego nakładu sił. Cechą charakterystyczną rolet w systemie FREE jest prowadzenie żyłkowe, które w przeciwieństwie do tego typu produktów dostępnych na rynku, umieszczone jest pod tkaniną. Taki estetyczny zabieg pozwala na zabezpieczenie linki przed zahaczaniem podczas otwierania okna, co mogłoby grozić jej uszkodzeniem. W systemie SRT FREE zastosowano innowacyjne rozwiązanie napinacza żyłki, który został wyposażony w mechanizmem samoblokujący. Trwała i niezawodna konstrukcja tego elementu pozwala na łatwą instalację systemu na skrzydle okna.

Wszystkie zaproponowane przez firmę Aluprof rozwiązania przystosowane są do zastosowania tkanin typu „dzień & noc” (SRT SPACE D&N), które dzięki swojej strukturze umożliwiają swobodną i płynną regulację dostępu światła. Ponadto sterowanie roletami jest bardzo proste i wygodne. Każdy z produktów jest wyposażony w mechanizm samohamujący w systemie łańcuszkowym, co pozwala na zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości.

Rolety Aluprof
Autor: Aluprof
Partnerzy

Aluprof SA to jeden z wiodących producentów systemów aluminiowych dla budownictwa. W ofercie firmy dostępne są zaawansowane technologicznie systemy aluminiowe okienno-drzwiowe, bramowe i roletowe, a także nowoczesne aluminiowe systemy fasadowe, systemy przeciwpożarowe oraz rozwiązania indywidualnie zaprojektowane na potrzeby konkretnych realizacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE