3 pomysły na ozdobienie ścian

2024-06-17 8:37 Materiał sponsorowany

Dekorowanie wnętrz to proces kompleksowy, w trakcie którego trzeba uwzględnić wiele różnych aspektów. Jedno z ważniejszych, a często pomijanych, dotyczy dekorowania ściany, które potrafi odmienić każde pomieszczenie, nadając mu specjalnego charakteru. Żeby ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy artykuł na ten temat, podpowiadając 3 sposoby na to, jak ozdobić ściany. Zapraszamy do lektury!

Cewe fotoobrazy
Autor: cewe

Galeria obrazów - jak ją stworzyć?

Jednym z popularniejszych, najchętniej wybieranych sposobów jest ozdobienie ścian za pomocą galerii obrazów. Mamy tu prawdziwe pole do popisu, ponieważ możliwości aranżacyjne są praktycznie nieograniczone. Dopasujmy dzieła wedle własnego uznania i tego, co chcemy osiągnąć aranżacyjnie. Mogą to być obrazy znanych malarzy, ale też reprodukcje, grafiki czy plakaty. Najważniejsze, żeby zestaw kompozycyjny korespondował z kolorystyką pomieszczenia, tworząc spójną całość. 

Doskonale sprawdzają się też fotoobrazy drukowane na płótnie (dostępne m.in. na CEWE.PL), zwłaszcza ze zdjęć rodzinnych lub ulubionych miejsc. Bez wątpienia dobór zdjęć ma absolutnie kluczowe znaczenie, lecz nie można też zapomnieć o ich umiejętnym rozmieszczeniu oraz stworzeniu pomysłowej kompozycji. Jednym z klasycznych rozwiązań jest symetryczny układ, czyli obrazy równomiernie rozmieszczone na ścianie. Inną propozycją jest bardziej swobodny układ, który może przypominać artystyczny nieład. 

Fototapety - siła personalizacji

Chcąc sprawić sobie prawdziwie oryginalne wnętrze, warto postawić na ściany z personalizowanymi fototapetami. To bardzo nowoczesny i efektowny sposób na ozdobienie ścian. Ogromny wpływ ma tutaj zaawansowana technologia druku cyfrowego, dzięki której można zamówić tapetę z dowolnym wzorem czy zdjęciem, i to w najwyższej jakości. Niezwykle istotny jest wybór motywu. Można wybrać to, co nam się najbardziej podoba - krajobrazy natury, panorama miasta, abstrakcyjne wzory itp. 

Wiele osób stawia na fototapety z osobistymi motywami, jak zdjęcia z wakacji czy portrety rodzinne. To tym bardziej dobre rozwiązanie, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że fototapety można zastosować w różnych pomieszczeniach, w każdym z nich zapewniając świetny aranżacyjny efekt. W salonie na przykład to piękna dekoracja, w sypialni widok z relaksującym krajobrazem, w kuchni zaś sprawdzi się motyw kulinarny. 

Kreatywność zawsze na plus!

Innym równie ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie kreatywności, łącząc atrakcyjnie ozdobione ściany z półkami oraz dekoracjami. To jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Żeby uzyskać odpowiedni efekt, należy odpowiednio dopasować półki i dekoracje. Mogą mieć one różne kształty oraz rozmiary - klasyczne, proste półki, albo wręcz przeciwnie - o nietypowych kształtach heksagonów, wzorów asymetrycznych itp. Równie ważne jest to, aby umieścić na nich różne dekoracje, na przykład książki, rośliny doniczkowe, ramki ze zdjęciami itp. Bardzo ważne, by zatroszczyć się o równowagę między funkcjonalnością a estetyką. Pamiętajmy bowiem, aby półki nie były za bardzo przeładowane, bo wprowadza to wrażenie chaosu. Z drugiej strony powinny znajdować się na nich różne dodatki, by osiągnąć cele aranżacyjne. 

Tak się przedstawiają nasze 3 sposoby na to, jak ozdobić ściany. Mamy nadzieję, że znajdą tu Państwo inspiracje, które pomogą we własnej aranżacji różnych wnętrz. Obecnie dostępne możliwości bardzo w tym pomagają, dlatego każdy może stworzyć przestrzenie, o jakich marzy. Ściany, które obecne są w każdym pomieszczeniu, zasługują bowiem na podkreślenie, na to, by przedstawić je w sposób atrakcyjny, na czym zyskuje całość aranżacji!

Pozostałe podkategorie