Wymień stolarkę na energooszczędną i obniż rachunki na stałe!

2024-07-02 14:20 Materiał sponsorowany

Oszczędności na opłatach za ogrzewanie, poprawa komfortu życia czy możliwość uzyskania dopłat to tylko niektóre z zalet termomodernizacji w 2024 roku. Według zasad programu ,,Czyste Powietrze”, w tegorocznej edycji do wykorzystania mamy aż 103 mld zł , m.in. na wymianę stolarki otworowej. Poznaj energooszczędne propozycje od marki DAKO, które spełniają wymagania programu!

Wymiana stolarki z DAKO
Autor: DAKO Program dotacji ,,Czyste powietrze” to doskonała okazja, by zainwestować w ciepłą, trwałą stolarkę otworową i cieszyć się oszczędnościami na lata

Program „Czyste Powietrze” to skuteczne wsparcie rządowe dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą poprawić efektywność energetyczną swoich budynków. Jak podaje oficjalna strona programu, tylko do końca kwietnia 2024 r. Polacy złożyli ponad 832 tys. wniosków na aż 26 mld zł dofinansowania1.

Pieniądze dla każdego? Jak uzyskać bezzwrotną dopłatę

W ramach programu „Czyste Powietrze” można uzyskać dofinansowanie na różne działania związane z termomodernizacją, m.in. wymianę:

  • stolarki otworowej (czyli okien, drzwi, bram garażowych),
  • ocieplenia,
  • systemów grzewczych.

Do dopłat kwalifikują się właściciele lub współwłaściciele nieruchomości, wpisani do księgi wieczystej. Modernizowany budynek mieszkalny musi być starszy niż 10 lat, a wnioski przyjmowane będą do 27 grudnia 2027 roku.

Wybierz właściwe produkty i spełnij warunki programu

Według danych U.S. Department of Energy, przez nasze okna ucieka nawet 30% energii cieplnej w domu2. Energooszczędna stolarka otworowa jest więc kluczem do ograniczenia strat termicznych w budynku.

Warto zaznaczyć, że w przypadku okien wartość współczynnika przenikania ciepła (znanego jako Uw) musi wynosić maksymalnie 0,9 W/m2K. Co ważne, im niższa wartość tego parametru, tym lepiej. Marka DAKO oferuje szeroką gamę produktów, które mogą być objęte dofinansowaniem z programu „Czyste Powietrze”. Poznaj topowe wybory naszych specjalistów, polecane pod tegoroczne dotacje!

Okna energooszczędne

Okna aluminiowe z serii DA-77 oferują doskonałe właściwości izolacyjne na poziomie 0,89 W/m2K, dzięki czemu będą idealnym wyborem do energooszczędnych lub pasywnych domów w nowoczesnym stylu.

Wymiana stolarki z DAKO
Autor: DAKO Aluminium to niezwykle wytrzymały i odporny na czynniki środowiskowe materiał, zdobywający ogromną popularność wśród architektów dzięki swoim możliwościom konstrukcyjnym

Kolejny produkt, który zapewnia niezwykle wysoki (Uw=0,77 W/m2K) poziom izolacji termicznej, przyczyniając się do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania, to okno DPQ-82 z PVC.

Wymiana stolarki z DAKO
Autor: DAKO Okna z PVC DPQ-82 cechuje niższa cena przy jednoczesnym zachowaniu wyśrubowanych parametrów szczelności, trwałości i bezpieczeństwa

Okna drewniane DDR-92 łączą w sobie naturalne zalety drewna z najnowszymi technologiami izolacyjnymi (Uw= 0,86 W/m2K), zapewniając wybitną estetykę, ciepło i komfort inwestycji.

Wymiana stolarki z DAKO
Autor: DAKO Niepowtarzalny kształt wykończenia w klasycznym stylu rustykalnym oraz wysoka jakość wykonania to flagowe cechy okien z drewna DAKO

Szczelne drzwi do Twojego domu

Innowacyjne, aluminiowe drzwi nakładkowe DA-77N oprócz dodatkowych uszczelnień z pianki poliuretanowej wyróżniają się także bogatym wyposażeniem standardowym oraz konkurencyjną ceną.

Wymiana stolarki z DAKO
Autor: DAKO

Niezawodna brama garażowa

Obawiasz się, że ciepło ucieknie Ci przez nieogrzewany garaż? Wybierz bramę garażową segmentową z panelem grubości 60 mm, która dzięki solidnej konstrukcji i izolowanym panelom zatrzyma przenikający wiatr, deszcz i mróz. 

Wymiana stolarki z DAKO
Autor: DAKO Nowoczesna, segmentowa brama garażowa DAKO z panelami grubości aż 60 mm charakteryzuje się wysokimi parametrami izolacyjnymi, które zapewniają skuteczną ochronę przed utratą ciepła

Podsumowanie

Termomodernizacja to inwestycja, która szybko się zwraca. Program „Czyste Powietrze” ułatwia realizację tych przedsięwzięć, oferując wsparcie finansowe na zakup i montaż produktów spełniających wysokie standardy termoizolacji. Marka DAKO, dzięki komplementarnej ofercie stolarki otworowej dla domów jednorodzinnych i inwestycji, stanowi optymalny wybór dla każdego, kto pragnie poprawić efektywność energetyczną swojego domu.

1 https://czystepowietrze.gov.pl/media/informacje-prasowe/nowe-zasady-w-programie-czyste-powietrze2 https://www.energy.gov/energysaver/energy-efficient-window-coverings

Partnerzy
Pozostałe podkategorie