Czy warto zainwestować w termomodernizację budynku? Jakie ocieplenie wybrać?

2019-02-13 10:55 Materiał sponsorowany
Ciepły dom
Autor: gettyimages.com

Celem termomodernizacji jest poprawa efektywności energetycznej budynku, a w prostych słowach - uzyskanie konkretnych korzyści, chociażby w postaci niższych rachunków za ogrzewanie zimą czy chłodzenie latem, poprawa komfortu użytkowania budynku, jak również zmniejszenie negatywnego wpływu użytkowania budynku na środowisko, a zwłaszcza redukcję uciążliwej niskiej emisji powodującej smog.

Czym jest termomodernizacja?

Termomodernizacja to szereg prac remontowych takich jak izolacja przegród zewnętrznych budynku, wymiana okien czy optymalizacja źródła ciepła, które poprawiają energooszczędność budynku i komfort termiczny użytkowników. Jednak warunkiem tej poprawy jest właściwa kolejność działań, najpierw ocieplenie dachu, wymiana okien, docieplenie przegród zewnętrznych a dopiero w konsekwencji tego zamontowanie nowoczesnych źródeł ciepła.

Decydując się na termomodernizacje trzeba w pierwszej kolejności dobrze się do niej przygotować. Pomocnym będzie plan działań oparty na przeprowadzonym wcześniej audycie (ocenie stanu istniejącego). Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na liczne programy wspierające inwestycje poniesione na termomodernizacje wśród których ostatnio najgłośniejszy jest program „Czyste powietrze”. Korzystając z dofinansowania z tego programu można uzyskać zwrot nawet do 90% poniesionych kosztów kwalifikowanych.

Rolki dachowe ISOVER
Autor: ISOVER

Jaki materiał do ociepleń wybrać?

Skuteczna termomodernizacja to taka która obejmuje wszystkie przegrody zewnętrzne a punktem odniesienia jest uzyskanie zgodnego z Warunkami Technicznymi współczynnika przenikania ciepła U. Najbardziej rygorystyczne wymaganie w zakresie U dotyczy dachu, zatem skupmy się na nim. ISOVER od początku swojej działalności w Polsce koncentruje się na termoizolacji dachów skośnych, które stanowią znaczącą większość w budownictwie jednorodzinnym. Najpopularniejszymi produktami są rolki z wełny szklanej Super-Mata i Uni-Mata, dostępne praktycznie od ręki w „składach budowlanych”. Prace termoizolacyjne wykonane przy użyciu Super-Maty czy Uni-Maty, jeśli są wykonywane przez renomowanych wykonawców, są mało kłopotliwe dla zamieszkujących budynek. Skuteczność izolacji ISOVER potwierdzają opinie użytkowników, wyrażające się przez zadowolenie z redukcji zużycia paliw do ogrzewania a co za tym idzie zmniejszenie kosztów, ponoszonych na utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz domu.

Istotną cechą wyróżniającą materiały z wełen mineralnych ISOVER jest klasa reakcji na ogień. Wybierając bezpieczne materiały do naszego domu zwracajmy na to uwagę, wybierając materiały niepalne (w klasie reakcji na ogień A). Jeśli natomiast chodzi o grubości izolacji stosujmy zasadę – dach 30-40 cm; ściana 20-30 cm; podłoga 20 cm.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących produktów ISOVER prosimy o kontakt: www.ISOVER.pl oraz [email protected] lub bezpośredni kontakt telefoniczny z Biurem Doradztwa Technicznego tel. 800 163 121.

Kuba Błażewicz, ekspert marki ISOVER

Partnerzy

ISOVER to marka materiałów izolacyjnych wchodząca w skład produktów budowlanych firmy Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, należąca do Grupy Saint-Gobain. ISOVER zapewnia kompleksową ofertę materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej, zarówno z włókien szklanych, jak i skalnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Pozostałe podkategorie