Sprzęt budowlany kupuj w leasingu. To się opłaca!

2020-04-08 8:47 Materiał sponsorowany LeaseLink
Roboty budowlane
Autor: iStock

Utrzymanie płynności finansowej w firmie budowlanej jest niezwykle istotne. Prowadzenie działalności wiąże się z ciągłym obrotem pieniędzmi, inwestycjami w sprzęt i przeciągającymi się płatnościami. Przedsiębiorca, który na co dzień mierzy się z takimi wyzwaniami musi zadbać o zapas środków finansowych, którymi będzie umiejętnie dysponował. Przydatne mogą okazać się również instrumenty, które pozwolą na rozwój firmy bez wydawania gotówki. Takim idealnym rozwiązaniem dla wszystkich chcących rozbudować swój biznes o nowy sprzęt jest leasing.

Leasing bez dokumentów i wniosków

Kredyty i klasyczne zakupy ratalne odstraszają właścicieli firm, którzy obawiają się straty czasu na kompletowanie dokumentów, wielu wizyt w bankach, skomplikowanych wniosków, uciążliwej amortyzacji lub konieczności wpisania całej kwoty zakupu w koszty firmy. W branży budowlanej nawet najlepszy sprzęt zużywa się szybciej i potrzeba szybkich decyzji, bez wydawania całej kwoty na raz. Dzięki temu przedsiębiorcy są lepiej przygotowani na ewentualny kryzys i przestoje w płatności od kontrahentów. Leasing  to rozwiązanie idealne – każdą z rat można wpisać w koszty i dodatkowo oszczędzać, a finansowanie dopasować idealnie do potrzeb swojej firmy, nawet tej z niewielkim stażem.

Roboty budowlane
Autor: iStock

Leasing on-line: kiedy tylko potrzebujesz

Do niedawna leasing kojarzył się głównie z kupowaniem aut  na firmę lub bardzo drogimi i profesjonalnymi urządzeniami. Dzisiaj możliwość zakupu środków trwałych tą metodą płatności możliwa jest praktycznie we wszystkich branżach, także budowlanej. Od kilku lat na rynku dostępne są oferty, które umożliwiają zakup środków trwałych w leasingu bez wychodzenia z biura i czasochłonnych wizyt w bankach. Istnieją rozwiązania pozwalające na przeprowadzenie całego procesu on-line, od wybrania produktu w sklepie stacjonarnym jak i internetowym, po złożenie wniosku, weryfikację i odbiór sprzętu, w dodatku niezależnie od pory dnia lub nocy, 24/7/365. Przedsiębiorcy wybierający leasing w opcjach płatności w sklepach internetowych zintegrowanych z firmami leasingowymi sami ustalają wysokość rat i wpłaty początkowej, a także okres spłaty. Takie zakupy wraz z otrzymaniem leasingu trwają kilkanaście minut, a przedsiębiorcy dostają sprzęt tak szybko, jakby płacili gotówką.  

Doskonałym przykładem jest firma LeaseLink, jedyna metoda płatności w e-commerce przeznaczona dla firm.  Jest to firma będąca liderem leasingu online i jak na lidera przystało, znajdziemy LeaseLink w większości polskich sklepów internetowych. Można skorzystać z jej usług poprzez stronę www.leaselink.pl - niezależnie od tego co i u którego dostawcy kupujemy (z wyłączeniem pojazdów, w tym pojazdów budowlanych). Przedsiębiorcy chcący wybrać leasing jako metodę płatności, nie muszą mierzyć się ze stosem dokumentów, zaświadczeń i wniosków. Do uzyskania finansowania wystarczą tylko podstawowe dane firmy i dostęp do internetu. Umowę podpisuje się z kurierem w dogodnym miejscu, a towar odbierany jest osobiście w sklepie lub zamawiamy z dostawą pod wskazany adres.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE