Sprzątamy przed zimą: zamiatanie liści, odkurzanie garażu, czyszczenie tarasu

2019-10-03 11:02 ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Kärcher
Karcher
Autor: Kärcher

W domu i jego otoczeniu jest o tej porze roku wiele zadań do wykonania. Czy to porządki w garażu, czyszczenie tarasu z plam po letnich imprezach, czy też zamiatanie liści z trawnika. Dowiedz się, jak szybciej i efektywniej zabrać się za jesienne porządki.

Skuteczne i szybkie zamiatanie liści

Gdy za oknami mamy jesień to znak, że nadszedł czas na porządki. Wszelkie nawierzchnie w ogrodzie i wokół domu powinny zostać dokładnie wysprzątane. Nic tak nie niszczy estetycznego efektu i nie przyćmiewa pięknego widoku, jak zabrudzone chodniki i alejki. Nieocenione są w takim przypadku zamiatarki ręczne, np. S550, S650 lub S750 Kärcher. Takie urządzenia znacznie przyspieszają sprzątanie, skutecznie oczyszczają alejki i podjazdy, zbierając liście, papiery, kapsle, a nawet piasek i żwir. Bardzo ważne jest to, że nie wzniecają kurzu, a wszystkie zanieczyszczenia zbierane są do zamkniętego pojemnika. To sprawia, że inaczej niż w przypadku korzystania z odkurzacza do liści nie trzeba po pracy jeszcze ręcznie zbierać zdmuchniętych w jedno miejsce liści a trzeba tylko opróżnić zbiornik, co jest dziecinnie proste. Zamiatarki ręczne dobrze radzą sobie na różnego rodzaju nawierzchniach, także w zakamarkach, dzięki temu, że wyposażone są w szczotki boczne (jedną lub dwie szczotki zależnie od modelu). Sprzątanie takim sprzętem jest nawet pięć razy szybsze niż przy wykorzystaniu zwykłej miotły. Urządzenie można przechowywać w pozycji pionowej dzięki czemu zajmuje ona mniej miejsca i zmieści się pod ścianą w każdym garażu. Zamiatarki Kärcher są komfortowe w obsłudze, dzięki ergonomicznemu uchwytowi prowadzącemu, który możemy dopasować do swojego wzrostu. Zbiornik zanieczyszczeń wykonany z lekkiego tworzywa sztucznego można wyjąć z obudowy jedną ręką i opróżnić go z zanieczyszczeń wprost do kosza na śmieci.  Zamiatarka S 750 posiada dodatkowo regulację nacisku szczotki bocznej co ułatwia usuwanie różnorodnych zanieczyszczeń z różnych rodzajów powierzchni.

Karcher
Autor: Kärcher

Zamiatanie to czynność mało lubiana, a wykonywana przez dłuższy czas może spowodować, że zacznie nam dokuczać ból pleców. Warto zadbać o swój komfort pracy i korzystać z zamiatarki, która dzięki regulowanemu uchwytowi zapewnia nam pracę bez obciążania kręgosłupa. Efekty i czas sprzątania również są nieporównywalne do pracy zwykłą miotłą. Dlatego warto już dziś wybrać optymalny dla siebie model domowej zamiatarki i w łatwy sposób uporządkować otoczenie swojego domu przed nadejściem zimowych miesięcy.

Karcher
Autor: Kärcher

Porządki w garażu i warsztacie

Po pełnym lata majsterkowaniu i wykonywaniu sprzętów przydatnych w ogrodzie (np. stołu, ławki, domku na drzewie), należy przydomowy warsztat lub garaż solidnie posprzątać. Z pomocą przychodzi nam odkurzacz zaprojektowany między innymi z myślą o majsterkowiczach. Kärcher WD 3 Premium doskonale sprawdzi się tam, gdzie zwykły odkurzacz nie ma żadnych szans. Usuwa on wszelkie pozostałości po cięciu, wierceniu, piłowaniu czy szlifowaniu. Dzięki przydatnej funkcji wydmuchu z łatwością usuniemy do kosza wszystkie wióry czy skrawki jakie zalegają na naszym stole warsztatowym.

Karcher
Autor: Kärcher

Odkurzacz Kärcher WD 4 Car pomoże natomiast w odświeżeniu i zadbaniu o czystość samochodu. To urządzenie, które kompleksowo zadba o czystość każdego auta. Liczne akcesoria, w które odkurzacz jest wyposażony można bezpiecznie i wygodnie przechowywać na obudowie urządzenia, tym samym nie ryzykując, że gdzie się zawieruszą. To odkurzacz bardzo mobilny, dzięki czemu świetnie sprawdza się właśnie w czyszczeniu samochodu. Dzięki będącym w zestawie ssawkom sprawnie odkurza wszystkie elementy i przestrzenie w samochodzie: bagażnik, deskę rozdzielczą, dywaniki, fotele, zagłębienia i schowki między fotelami. To wszechstronny odkurzacz, dlatego sprawdzi się również w usuwaniu zwykłych zanieczyszczeń i to zarówno suchych jak i mokrych z podłogi garażu.

Karcher
Autor: Kärcher

Myjka ciśnieniowa - pomoc w sprzątaniu

Z pewnością jesienne porządkowanie posesji przebiegnie szybciej, sprawniej i, co nie jest bez znaczenia, będzie przyjemniejsze jeśli pomoże w nim jeden z modeli nowej linii urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher Compact. Oczyszczenia z brudu i kurzu wymagają: alejki, taras, kostka przed domem, elewacja, ogrodzenie a także wszelkie elementy małej architektury ogrodowej: pergole, murki etc. Zanim załamiesz ręce i z rezygnacją pomyślisz o przeprowadzce do bloku, rozważ zaopatrzenie się w urządzenie wysokociśnieniowe, które pomoże we wszystkich tych pracach. Doskonałym wyborem będzie jeden z modeli nowej linii Kärcher Compact. Lekkie, poręczne i jak sama nazwa wskazuje, kompaktowe. Jego przechowywanie i transport jest bardzo łatwy. Zadowoli się najmniejszym kątem w garażu i wciśnie bez trudu do bagażnika nawet małego, miejskiego auta. A to nie koniec jego licznych zalet. Z urządzeniem Compact sprawnie uporasz się z porządkami wokół domu.

Karcher
Autor: Kärcher
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE