Przegląd elektronarzędzi do domowego warsztatu

2019-08-12 7:35 MATERIAŁ SPONSOROWANY | Profix
System akumulatorowy Tryton 20V
Autor: Profix

Wiertarko-wkrętarka, szlifierka, czy nożyce do żywopłotu to narzędzia niezbędne w domu i ogrodzie. Teraz dzięki innowacyjnemu systemowi akumulatorowemu marki TRYTON można korzystać z nich dłużej i bez plątaniny kabli. Zobacz, które narzędzia powinieneś mieć w swoim przydomowym warsztacie!

Trudno sobie wyobrazić dom bez narzędzi, które pomogą w naprawach, majsterkowaniu, czy w pracach ogrodowych. W tej chwili w skład rodziny urządzeń marki TRYTON, które zasilane są z uniwersalnego akumulatora, wchodzi osiem różnych maszyn.

Wkrętarki TRYTON

Wiertarko-wkrętarkę TJV10 możemy kupić w zestawie z akumulatorem i ładowarką (TJV10AL) albo jako samą maszynę. Jest maszyną dobrze zbilansowaną. Zapewnia wysokie parametry pracy w swojej kategorii cenowej. Możemy nią wiercić w metalu otwory o maksymalnej średnicy 13 mm, a w drewnie do 25 mm. Maksymalny moment obrotowy wynosi 24 Nm, co wskazuje, że jest to jedna z najmocniejszych tradycyjnych wkrętarek w ofercie TRYTON. W czasie pracy mamy do dyspozycji dwa biegi. Na pierwszym możemy pracować z prędkością 0–350 obr./min, a na drugim do 1300 obr./min. Dużym udogodnieniem jest zastosowanie uchwytu wiertarskiego samozaciskowego z blokadą. Wiertła czy bity możemy zmieniać jedną ręką. W uchwycie zamontujemy akcesoria, których średnica mieści się w zakresie 0,8–10 mm. Jeśli zatem chcielibyśmy wiercić np. otwory o większych średnicach, należy użyć wierteł podtaczanych. Z elementów usprawniających prace znajdziemy diodę doświetlającą, wykończenie soft grip na rękojeści, wygodny i precyzyjnie pracujący włącznik. Maszyna wyposażona jest aż 22 pozycje ustawień sprzęgła. 21 dla wkręcania i jedno do wiercenia. Te wszystkie elementy są widoczne po wyjęciu maszyny z pudełka. Warto jeszcze wspomnieć o tym, czego nie widać. Mianowicie o wysokiej jakości jednostce napędowej, trwałym, sprawdzonym układzie włącznika, a także o tym, że wrzeciono obraca się w miękkiej tulei ślizgowej ze zintegrowanym łożyskiem kulkowym, które dodatkowo zwiększa sprawność maszyny. Tego typu rozwiązanie stosowane jest w maszynach przeznaczonych do długotrwałej pracy.

Bardzo ciekawą propozycją jest kolejna maszyna: udarowa wiertarko-wkrętarka TJV20. Oprócz typowych dla tego rodzaju narzędzia prac – wkręcania oraz wiercenia w drewnie oraz metalu – model ten, dzięki zastosowaniu w nim zębatkowego mechanizmu udarowego pozwala wykonywać otwory w cegle, murze czy lekkim betonie. Konstrukcja i parametry techniczne udarowej wiertarko-wkrętarki TJV20 czynią z niej wszechstronne narzędzie łączące w sobie cechy typowe dla wkrętarek oraz wiertarek z udarem mechanicznym.

System akumulatorowy Tryton 20V
Autor: Profix

Szlifierka kątowa TRYTON TJS40

Obsługuje tarcze o średnicy 115 mm. Jest maszyną o niewielkich gabarytach. W torbie lub skrzynce narzędziowej zajmuje mało miejsca, co pozwala dołączyć ją do zestawu podręcznych akcesoriów. Jednostka napędowa – silnik prądu stałego – pozwala rozpędzić tarczę do prędkości 8000 obr./min. To wystarczająco dużo, aby skutecznie ciąć i szlifować elementy metalowe. Szlifierka TRYTON TJS40 dobrze leży w dłoni, osłona tarczy daje się łatwo ustawiać w najbardziej optymalnej pozycji, a rękojeść dodatkowa może być mocowana w trzech pozycjach. Włącznik znajduje się na górnej części obudowy, a jego sposób działania skutecznie eliminuje możliwość przypadkowego uruchomienia silnika. Szlifierka bez obciążenia pracuje bez zbędnego hałasu i drgań, a w czasie cięcia zachowuje wysoką kulturę pracy.

Akumulatorowa szlifierka kątowa TRYTON TJS40 to maszyna, która będzie wsparciem dla każdego użytkownika. Przygotowanie jej do pracy ogranicza się do wyjęcia jej ze skrzynki i torby. Nie trzeba rozkładać, rozwijać przewodu zasilającego oraz szukać gniazda elektrycznego.

System akumulatorowy Tryton 20V
Autor: Profix
UWAGA KONKURS!
DO WYGRANIA ZESTAW NARZĘDZI!

Autor: Profix

Wygraj 1 z 3 zestawów narzędzi marki TRYTON. Wystarczy napisać dlaczego rozwiązanie TRYTON SYSTEM 20V może być praktyczne i do czego wykorzystasz swój wybrany zestaw!

Akumulatorowa piła szablasta TRYTON TJPS70

Przeznaczona jest głównie do cięcia drewna, płyt drewnopodobnych, gałęzi drzew, a także elementów metalowych: blach, profili. Ma nowoczesny silnik, który przez przekładnię wytwarza do 3000 suwów/min. Są one regulowane płynnie za pomocą włącznika spustowego. Dla zwiększenia bezpieczeństwa operatora i ochrony przed przypadkowym włączeniem zastosowano w niej włącznik z blokadą. Brzeszczot w urządzeniu montuje się beznarzędziowo. W tym celu wystarczy obrócić specjalny pierścień i włożyć w gniazdo osprzęt.

Akumulatorową pilarkę szablową TRYTON TJPS70 wyposażono w stopkę oporową, która służy do dociskania maszyny do powierzchni elementu obrabianego. Urządzenie ma świetnie wyprofilowany uchwyt główny w kształcie litery „D”. Części chwytne obudowy pokryte są antypoślizgową miękką okładziną. Dodatkowo w części czołowej, tuż nad brzeszczotem zamontowano diodę LED, która w czasie pracy doświetla miejsce cięcia.

System akumulatorowy Tryton 20V
Autor: Profix

Akumulatorowa pilarka tarczowa TRYTON TJP60

Przetniemy nią elementy drewniane i drewnopochodne o maksymalnej grubości 48 mm. To całkiem sporo jak na maszynę o niewielkich rozmiarach. Zastosowany nowoczesny silnik prądu stałego nadaje tarczy obroty wynoszące 4200/min. Maszyna przystosowana jest do obsługi tarczy o średnicy 150 mm. Jest ona mocowana do wrzeciona za pomocą standardowej śruby dokręcanej kluczem imbusowym. W górnej części osłony tarczy znajduje się krócieć do podłączenia odkurzacza przemysłowego odsysającego wióry. Stopa pilarek tarczowych do drewna to także bardzo ważny element tych maszyn. W TRYTONIE TJP60 jej konstrukcja wykonana jest z aluminium i wyposażona w mechanizm regulacji kąta pochylenia tarczy w zakresie 0–50° z czytelną podziałką. Stopa ma także regulację zagłębienia ostrza tarczy w ciętym materiale. Można do niej zamontować przydatną prowadnicę równoległą i wykonywać dokładne cięcia elementów o stałej szerokości.

System akumulatorowy Tryton 20V
Autor: Profix

Akumulatorowa wyrzynarka TRYTON TJR50

Przeznaczona jest do cięcia desek, paneli, płyt wiórowych oraz niewielkich elementów metalowych, blach, PCV, pleksi itd. Można nią także precyzyjnie wycinać różnego rodzaju kształty w drewnie, metalach i tworzywach sztucznych. Urządzenie wyposażono w łatwy w obsłudze samozaciskowy system mocowania brzeszczotu, nowoczesny silnik prądu stałego oraz regulację prędkości suwów brzeszczotu w zakresie 0–2400/min.

Opisywaną maszyną przetniemy elementy drewniane o grubości do 65 mm, a stalowe – do 6 mm. Co ważne, w jej układzie napędowym zastosowano mechanizm podrzynania. Cztery poziomy ustawienia tej funkcji pozwalają wybrać optymalne ustawienie podczas cięcia różnych materiałów drewnianych. W wyrzynarce zastosowano też beznarzędziowo obsługiwany uchwyt do szybkiej wymiany osprzętu. Jej stopa mieści regulację skosu cięcia w pionie (maksymalnie 45°). Można też zamontować w niej prowadnicę równoległą umożliwiającą wykonywanie dokładnych cięć prostoliniowych, jak też króciec do przyłączenia odkurzacza, co pozwala pracować bezpyłowo. Niewątpliwie atutem maszyny jest jej wyposażenie w laserowy wskaźnik cięcia oraz układ doświetlający miejsce pracy.

Akumulatorowa dmuchawa do liści Tryton TJE100
Autor: Profix

Akumulatorowa dmuchawa do liści TRYTON TJE100

Przeznaczona jest do usuwania liści i innych drobnych zanieczyszczeń w miejscach, gdzie trzeba zachować niski poziom hałasu. Brak konieczności rozwijania kabla zasilającego pozwala niezwykle wygodnie operować maszyną i z łatwością wydmuchiwać zanieczyszczenia spod krzewów oraz z rabatek. Wentylator zamontowany bezpośrednio na silniku na pierwszym biegu rozpędza powietrze do prędkości 30 km/h, a w trybie fast na biegu drugim do 75 km/h. Jest to wystarczające, aby podmuchem przenosić mokre liście w pożądane miejsce.

Udogodnieniem konstrukcyjnym jest także to, że dysza dmuchawy jest demontowalna. Po jej zdjęciu maszyna zajmuje bardzo mało miejsca. Jest jeszcze jedno zastosowanie akumulatorowej dmuchawy do liści – idealnie nadaje się bowiem do rozpalania grilla.

Nożyce Tryton
Autor: Profix

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu TRYTON TJD90

Gdy na naszej nieruchomości mamy niezbyt dużo żywopłotu, najlepszym narzędziem do jego cięcia będzie oczywiście narzędzie akumulatorowe. Łatwość poruszania się po podwórku, brak ograniczeń ze względu na plączący się wokół nóg kabel i bezpieczeństwo pracy nawet z wilgotną roślinnością to największe zalety tego typu rozwiązań.

Głównym elementem akumulatorowych nożyc do żywopłotu TRYTON TJD90 jest dwuelementowa listwa o długości 54 cm. Składa się z dwóch części – stałej i ruchomej. Po podłużnej listwie z nieruchomymi zębami tnącymi porusza się element tnący z ostrzami. Pędy żywopłotu trafiają między stałe elementy dolnej listwy i są obcinane przez przesuwające się noże górnej części. Zęby tnące poruszające się z częstotliwością 1400 suwów/min potrafią przeciąć gałęzie o maksymalnej grubości 14 mm. Zęby tną bardzo skutecznie i są trwałe oraz odporne na tępienie.

Obsługa akumulatorowych nożyc do żywopłotu TRYTON TJD90 nie jest trudna. Sprzęt uruchamia się włącznikiem spustowym w tylnej rękojeści głównej. Żeby urządzenie zaczęło pracować, trzeba równocześnie wciskać drugi włącznik bezpieczeństwa. Rękojeść główna (tylna) pokryta jest antypoślizgowym materiałem. Przedni uchwyt pomocniczy w kształcie litery „D” pozwala wygodnie trzymać maszynę zarówno przy cięciu w poziomie, jak i w pionie.

 

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE