Jak usprawnić jesienne porządki? Przegląd urządzeń, które nam w tym pomogą

2019-09-01 8:17 Materiał sponsorowany I Kärcher
Porządki jesiennie wokół domu Kärcher
Autor: Kärcher Jesienią robimy gruntowne porządki wokół domu szykując się tym samym do zimy

W jesiennych miesiącach wokół domu jest nadal mnóstwo do zrobienia. Trzeba też powoli myśleć o przygotowaniu posesji i naszego dobytku do zimy. Kluczem do zachowania długo pięknego wyglądu oraz, co za tym idzie, wartości naszego majątku jest odpowiednia dbałość. Urządzeniem, które w tym pomoże jest między innymi myjka ciśnieniowa.

Myjka ciśnieniowa pozwoli oczyścić bardzo wiele różnego rodzaju powierzchni i przedmiotów, które będą cieszyć nasze oko swoim pięknym wyglądem. Na co warto zwrócić uwagę wybierając takie urządzenie i jak prawidłowo nim pracować? Warto też poznać zalety odkurzaczy uniwersalnych, które doskonale sprawdza się do prac wokół domu, w garażu, warsztacie majsterkowicza etc.

Porządki jesiennie wokół domu Kärcher
Autor: Kärcher Myjką ciśnieniową Kärcher można wymyć wiele różnych powierzchni

Kluczowe parametry, czyli jak wybrać myjkę?

Przy wyborze urządzenia wysokociśnieniowego należy kierować się przede wszystkim parametrami technicznymi. Dwa podstawowe to ciśnienie robocze (bar) oraz wydatek pompy (tłoczenie wody - l/h). Ciśnienie robocze to parametr określający siłę z jaką woda wypłukuje brud z czyszczonych powierzchni (zbyt duże ciśnienie może uszkodzić czyszczoną powierzchnię). Natomiast drugi parametr (wydatek tłoczenia wody) określa efektywność spłukiwania brudu usuniętego przez strumień wysokociśnieniowy z czyszczonej powierzchni. Większy wydatek wody oznacza bardziej efektywne mycie.

Porządki jesiennie wokół domu Kärcher
Autor: Kärcher Przy wyborze takiego urządzenia bierzemy pod uwagę wypsoażenie standardowe, jak i dodatkowe, które umożliwi szersze zastosowanie myjki ciśnieniowej

Warto z pewnością postawić na nową linię urządzeń Full Control marki Kärcher. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w urządzeniach tych mamy na pistolecie piktogramy, które pokażą nam jakie ciśnienie zostało wybrane i do jakich zastosowań jest ono odpowiednie. Dzięki temu unikniemy ryzyka uszkodzenia czyszczonej powierzchni zbyt wysokim ciśnieniem wody.

Parametry techniczne nie są jedynym wskaźnikiem ułatwiającym optymalny wybór urządzenia. Dla zapewnienia pełni zadowolenia z zakupu sprzętu czyszczącego warto wziąć pod uwagę standardowe wyposażenie, które nabywa się jednocześnie z urządzeniem, a także możliwe wyposażenie dodatkowe, które znacząco zwiększa liczbę zastosowań urządzenia Kärcher.

Przed zakupem myjki ciśnieniowej
Przed wyborem myjki ciśnieniowej

Autor: Kärcher

Dokonując wyboru urządzenia, każdy użytkownik powinien zadać sobie następujące pytania:

1. Do jakich prac urządzenie wysokociśnieniowe będzie wykorzystywane?

2. Gdzie będzie stosowane?

3. Jakiej intensywności zabrudzeń czyszczonych obiektów możemy oczekiwać?

4. Jak często trzeba będzie je usuwać?

Czym ostatecznie powinien kierować się klient indywidualny?

W przypadku okazjonalnego korzystania z urządzeń wysokociśnieniowych, czyszczenia niewielkich obiektów: narzędzi, roweru czy do typowego mycia samochodu osobowego, odpowiednim rozwiązaniem jest zastosowanie modelu w klasie wydajności od K2 do K4. Urządzenie takie pracuje z ciśnieniem roboczym do 120 bar i z wydatkiem tłoczenia do 400 l/h. Ze względu na sporadyczne użytkowanie zakup myjki o wyższych parametrach, a co za tym idzie, urządzenia droższego nie jest ekonomicznie uzasadniony. Do weekendowego mycia samochodu (lub kilku samochodów osobowych znajdujących się w gospodarstwie domowym), oraz do czyszczenia większych powierzchni (średniej wielkości podjazdów, tarasów, elewacji czy ogrodzenia), Kärcher poleca urządzenia z ciśnieniem roboczym co najmniej 120 bar (klasa K5 i wyższa). Stosując dodatkowe wyposażenie (akcesoria, szczotki) zminimalizujemy również czas i wysiłek związany z czyszczeniem. Gdy czyścimy regularnie duże, mocno zabrudzone powierzchnie, powinniśmy sięgnąć po urządzenie w klasie wydajności K7 pracujące z ciśnieniem roboczym rzędu 150 bar i maksymalnie dużym wydatkiem tłoczenia. Wybór urządzenia o takich parametrach gwarantuje długi okres jego użytkowania i pełne zadowolenie z czystego otoczenia domu.

Porządki jesiennie wokół domu Kärcher
Autor: Kärcher Wybierając myjkę ciśnieniową bierzmy pod uwagę jej zastosowanie wokół naszego domu

Polak mądry przed szkodą, czyli jak uniknąć błędów?

Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi, jak mówi przysłowie, ale jeśli można zawczasu zdobyć potrzebną wiedzę i uniknąć ich to z pewnością warto to zrobić.

Wśród najczęściej popełnianych przez użytkowników myjek ciśnieniowych, błędów są:

  • po zakończonym czyszczeniu, pozostawienie myjki w garażu z wodą w układzie ciśnieniowym (np. pompie), na okres zimowy. Woda na skutek niskich temperatur zamarza, co prowadzi do uszkodzenia jej wewnętrznych elementów;
  • po zakończonym użytkowaniu, nie zrzucanie ciśnienia. Urządzenie pozostaje wówczas cały czas pod ciśnieniem i wówczas szybciej się zużywa.
  • używanie nieodpowiednich środków czyszczących, może powodować uszkodzenia.
  • stosowanie zbyt krótkiego węża doprowadzającego wodę również może doprowadzić do szybszego zużycia, uszkodzenia ponieważ ciśnienie nie ma gdzie się rozejść po zamknięciu pistoletu. Należy stosować wąż minimum 7,5 metra.
  • częstym błędem w użytkowaniu jest niestosowanie filtra. Drobiny piasku lub innych materiałów w raz z wodą mogą dostać się pod głowicę pompy myjki, a następnie do zaworów. Nie stosowanie filtrów może doprowadzić do przedwczesnego zużycia wewnętrznych elementów.
Porządki jesiennie wokół domu Kärcher
Autor: Kärcher Lepsze rezultaty czyszczenia daje akcesorium do czyszczenia powierzchni płaskich tj. T-Racer

Akcesoria do zadań specjalnych, czyli doposaż swoją myjkę

Myjka ciśnieniowa doskonale nadaje się do czyszczenia dużych powierzchni płaskich, i to zarówno poziomych jak i pionowych, takich jak taras, czy brama garażowa. Lepsze rezultaty czyszczenia osiągniesz jednak jeśli wykorzystasz akcesorium do czyszczenia powierzchni płaskich tj. T-Racera. Ciekawym modelem jest T-Racer T 550, który zapewnia wspaniałe efekty czyszczenia bez rozprysków wody. Doskonale nadaje się do czyszczenia dużych powierzchni, takich jak taras czy podjazd. T-Racer T 550 posiada dwie dysze zamontowane na obracającym się śmigle, co zwiększa wydajność czyszczenia aż dziesięciokrotnie. Dysza Power, która także jest dostępna z tym akcesorium sprawia, że sprawnie wyczyścisz wszelkie narożniki a dzięki specjalnemu uchwytowi również pionowe powierzchnie np. bramę garażową, mur czy ogrodzenie. Specjalna kratka ochronna zabezpiecza dysze przed uszkodzeniem np. podczas czyszczenia powierzchni pokrytych żwirem. Płynna regulacja strumienia wody pozwala dostosować jej ciśnienie do rodzaju czyszczonej powierzchni. T-Racer ma również wbudowany dozownik środka czyszczącego z systemem Plug 'n' Clean a w wyposażeniu dostępny jest również uniwersalny środek czyszczący w 1l opakowaniu. T-Racer T 550 pasuje do modeli urządzeń wysokociśnieniowych K4 – K7.

Szczotka Power PS 40 to kolejny must have jeśli chodzi o wyposażenie twojej myjki. Posiadająca trzy dysze ciśnieniowe szczotka pozwala usunąć każdy, nawet ten najbardziej uporczywy, brud z powierzchni takich jak np. schody, taras, czy posadzka w garażu

Kolejnym przydatnym dodatkiem, w który warto wyposażyć swoja myjkę, by cieszyć się pełnią jej możliwości jest WB 150 Szczotka Power. Stanowi ona połączenie przystawki T-Racer ze szczotką. Pozwala czyścić poziome i pionowe powierzchnie płaskie w czasie o ok. 30 proc. krótszym niż za pomocą dyszy wysokociśnieniowej. Rekomendowana jest ona do delikatnych powierzchni, podatnych za zarysowanie.

Kärcher posiada w ofercie również szeroką gamę lanc o różnorodnym zastosowaniu. Począwszy od klasycznej lancy Vario-Power, umożliwiającej płynną regulację strumienia wody od niskociśnieniowego do wysokociśnieniowego poprzez przekręcenie lancy, lancy Multi Power, wytwarzającej 5 różnych rodzajów strumienia: punktowego i rotacyjnego, 2 rodzajów strumienia płaskiego oraz niskociśnieniowego do delikatnych powierzchni i nanoszenia środka czyszczącego, aż po lancę do specjalnych zastosowań czy trudno dostępnych miejsc (okien dachowych). Lanca teleskopowa o zasięgu od 1.20 m do 4 m przeznaczona jest do wygodnego czyszczenia miejsc znajdujących się poza zasięgiem tradycyjnych lanc np. wysokich murów czy elewacji zewnętrznej. Pasek na ramię umożliwia komfortowe jej trzymanie.

Porządki jesiennie wokół domu Kärcher
Autor: Kärcher Po zakończeniu remontu zwykły odkurzacz nie da rady sprzątnąć np. resztek gruzu. Z tym poradzi sobie odkurzacz WD marki Kärcher
Porządki jesiennie wokół domu Kärcher
Autor: Kärcher Odkurzacz WD marki Kärcher posiada gamę dodatkowych akcesoriów

WD – pogromca brudu

Pył i gruz to codzienność podczas remontu. Zwykły odkurzacz nie ma z takimi zabrudzeniami szans dlatego warto zaopatrzyć się w wytrzymały odkurzacz WD 6 P Premium. Dzięki na nowo zaprojektowanemu silnikowi, konstrukcji i akcesoriom odkurzacz charakteryzuje się wysoką siłą ssania. Bogate wyposażenie standardowe gwarantuje szeroki zakres zastosowań. W tym modelu płaski filtr falisty jest mocowany w specjalnej kasecie. Jest to innowacyjna i opatentowana przez Kärcher technologia szybkiego i łatwego wyjmowania filtra bez kontaktu z brudem: wystarczy wysunąć kasetę z filtrem i wyjąć ją. Odkurzacz jest wyposażony w półautomatyczny system oczyszczania filtra. Po trzykrotnym naciśnięciu przycisku strumień zwrotnego powietrza przedmuchuje filtr przywracając maszynie pełną siłę ssania. W standardzie urządzenie posiada 30 litrowy zbiornik na zanieczyszczenia wykonany ze stali szlachetnej i wąż ssący o długości 2,2 m. Zbiornik można łatwo opróżnić dzięki praktycznemu uchwytowi 3 w 1 oraz spustowi wody. Ssawki, rury i wąż ssący, dzięki praktycznym uchwytom można przechowywać na obudowie odkurzacza.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE