Czy na styropianie można przykleić płytki klinkierowe?

2014-05-13 13:07

 Chciałbym położyć płytki klinkierowe na cokole domu. Jego wysokość od poziomu gruntu wynosi od 1,2 do 1,7 m. W trakcie ocieplania domu został on pokryty styropianem estrudowanym oraz wtopiono weń siatkę, plus kołkowanie na siatkę. Ocieplenie zostało wpuszczone w grunt na około 20 cm, przy całkowitym zagłębieniu fundamentów na głębokość 1,5 m. Tak więc ponad metrowy odcinek fundamentu to goły beton. Z uwagi, że piwnice są suche nie chciałbym ich odkopywać i dodatkowo ocieplać / hydroizolować. Czy w takiej sytuacji mogę przykleić płytki klinkierowe i wykonać opaskę z polbruku? Czy też trzeba wykonywać jakieś dodatkowe dylatacje, tak aby płytki się nie odspoiły?

Napewno należałoby położyć hydroizolację na ścianę w strefie cokołowej/rozbryzgowej. Mogę zaproponować produkt, z którego należałoby wykonać hydroizolacje. Jest to mikrozaprawa uszczelniająca weber.tec 824. Opis produktu w linku poniżej. http://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/produkty/izolacje-mineralne-szlamy-uszczelniajace/webertec-824.html.

 

Jeśli chodzi o przyklejenie płytek klinkierowych, nie widzę problemu, aby przykleić je do systemu ocieplenia budynku w strefie cokołowej, po wcześniejszym wykonaniu hydroizolacji na ścianie - oczywiście zachowując zasady sztuki budowlanej.