Ocieplenie domu drewnianego wełną Knauf

2011-03-09 14:09

Chce ocieplić dom drewniany z 1930 roku. Przekrój ściany od środka jest następujący: tynk wapienny na trzcinie gr. 2 cm; belki drewniane sosnowe impregnowane gr. 14 cm; papier bitumiczny; łata pionowa gr. 2 cm; oblicówka sosnowa na półfelc zakład pozioma gr. 2,5 cm malowana olejno. Jakiego produktu Knauf użyć i jaka powinna być jego grubość? Czy należy zrywać starą oblicówkę czy też można układać ocieplenie na niej? Czy zastosować paroizolację, jak sugerują w muratordom.pl, czy tylko wiatroizolację? Dysponuję nową oblicówką modrzewiową, która jest już dwustronnie i dwukrotnie zaimpregnowana Gontoxem. Poddasze nieużytkowe ociepliłem wełną Knauf i jestem bardzo zadowolony. Położyłem warstwę gr. 30 cm na krzyż, a nad łazienką nawet 45 cm. Gdzie kupić materiały do ocieplenia Knauf? Z kim się najlepiej skontaktować w tej sprawie? Czy 15 cm wełny szklanej lub mineralnej starczy na ocieplenie ścian? Chyba mniej nie warto dawać. Lokalizacja Warszawa-Bemowo. Dom jest przedwojenny, dlatego muszę to zrobić dobrze, bo inaczej konserwator może mieć zastrzeżenia.

Do ocieplenia ścian zewnętrznych zalecamy wełny hydrofobizowane wykonane w Ecose Technology, np. wełna w płytach Knauf Insulation - TP 116. Grubość wełny i jej współczynnik przewodzenia powinien być tak dobrane, aby spełniać warunek normowy Umax (współczynnik przenikania ciepła dla przegrody). Radzę skonsultować wymagany parametr z konserwatorem zabytków. Paroizolacja powinna być stosowana w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (np. kuchnie, łazienki), ale jeśli zastosujemy je na całej powierzchni to nie będzie to błędem. Oblicówka, jeżeli nie jest zawilgocona może zostać.

W sprawach zakupowych, na terenie woj. mazowieckiego, proszę kontaktować się z naszym koordynatorem Łukaszem Marynowskim, tel. 695 151 122.

Pozdrawiam
Knauf Insulation