czy można przy braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy wprowadzić uciążliwy obiekt hodowli drobiu do obszaru zabudowy mieszkaniowej !

2011-04-26 15:49

Proszę o pomoc, w jaki sposób możemy walczyć z uciążliwą hodowlą drobiu sąsiada z przeciwka (po drugiej stronie drogi), który uzyskał decyzję o warunkach zabudowy dla hodowli drobiu kilku tysięcy sztuk w dotychczasowym budynku przechowywani owoców (nie było wcześniej żadnej uciążliwości zapachowej - wiadomo – owoce, to nie żywe kurczaki). Jako okoliczni sąsiedzi jesteśmy załamani taką decyzją władz gminy (z 2006r), którzy z kolei kilka lat wcześniej w naszych decyzjach o warunkach zabudowy na budowę naszych domów wskazywali że jesteśmy w strefie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej zgodnie z kontynuacją planu zagospodarowania z 1999 r – obecnie już nie obowiązującego. Dlaczego władzom gminy wolno mieszać ze sobą uciążliwe budynki inwentarskie z budynkami strefy mieszkaniowej tworząc zajadłe konflikty i naruszając interesy osób trzecich z pogorszeniem higienicznych warunków życiowych włącznie. Proszę uprzejmie o pomoc prawną Pana ,jako specjalisty, jak możemy odzyskać z powrotem normalne i zdrowe środowisko siedliskowe naszej zabudowy mieszkaniowej? Pozdrawiam Joanna.

Z uwagi na konieczność szczegółowego zapoznania się ze sprawą, nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zalecamy bezpośredni kontakt z prawnikiem.