Kwiaty balkonowe na balkon zachodni

2013-03-12 12:48 Opracowanie: redakcja serwisu

Balkon zachodni nagrzewa się stopniowo w ciągu dnia. Jakie kwiaty balkonowe nadają się na balkon zachodni, na którym najgoręcej jest pod wieczór? Wybieramy rośliny balkonowe.

Podpowiadamy, jakie wybrać rośliny balkonowe na balkon od strony zachodniej. Na balkonie zachodnim panują warunki podobne do tych na balkonie wschodnim, ale o ile na wschodnim słońce operuje już bardzo wcześnie, to jednak temperatura podnosi się powoli i rośnie wraz ze zbliżaniem się do południa.

Kwiaty balkonowe: balkon zachodni

Na balkonie zachodnim ciepło robi się jeszcze wtedy, kiedy panuje na nim cień, a gorąco przed wieczorem, gdy kwiaty balkonowe przygotowują się do spoczynku. Mówi się nawet, że na balkonie zachodnim jest najgoręcej (nawet bardziej niż na południowym), ponieważ powietrze ogrzewa się także od ścian budynku. Dlatego też do takich warunków trzeba bardzo starannie dobrać kwiaty balkonowe. Przyjąć można, że dobrze będą na nim rosły te same gatunki roślin balkonowoych, co na balkonie wschodnim, ale są i takie kwiaty balknowe, które potrzebują ciepła przed nocą, np. lawenda, oleandry, datura, jałowce, sosna górska i karłowate świerki oraz śniedek baldaszkowaty, dziwaczek Jalapa, ślaz piżmowy, fuksje, bratki, koleus, niecierpek, żeniszek, rezeda, heliotrop,werbena, nemezja, groszek pachnący, rozchodnik okazały, aksamitki, pnącza i bluszcze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE