Stroik na grób na Wszystkich Świętych z gałęzi jodły i szyszek. ZRÓB TO SAM

2019-10-28 13:46 Agata Krzepińska
wiazanka-na-grob-z-jodly
Autor: photos.com Wiązanka na grób

Stroiki na grób na podkładzie z gałązek jodły należą do najpopularniejszych kompozycji nagrobnych. Oto pomysł na stroik na grób na Wszystkich Świętych z jodły, szyszek i czerwonych dodatków.

Jodła jest trwałym materiałem, dzięki któremu stroik na grób na Wszystkich Świętych będzie długo ładnie się prezentował. Aby kompozycja wyglądała ciekawie gałązki jodły należy połączyć z efektownymi dodatkami w intensywnych kolorach.

Wiązanka na grób z jodły: materiały

Aby ożywić nieco szarozielony kolor igieł jodły użytej do wykonania stroika na grób, wpleciono kilka gałązek jasnozielonej tui (można też użyć gałązek innego iglaka – ważne, by jego kolor kontrastował z barwą gałęzi jodły). Główną ozdobą kompozycji są szyszki jodły i świerka oraz liście palmowe w kolorze czerwonym zwinięte w „harmonijkę”. Dodatkiem są też gałązki zatrwianu. Z powodzeniem można zastosować alternatywny materiał florystyczny, na przykład płaty kory, kwiatostany lotosu, laski cynamonu (do nabycia w kwiaciarniach, giełdach kwiatowych bądź hurtowniach florystycznych).

Ostateczny wygląd wiązanki zależy od naszej fantazji i kreatywności. Do wykonania stroika z jodły potrzebujemy też sekatora, drutu florystycznego, drucika na szpulce, gąbki florystycznej oraz naczynia, w którym umieszczona zostanie kompozycja.

  Wiązanka na grób z jodły: wykonanie krok po kroku

  • namaczamy gąbkę florystyczną w wodzie, a następnie przycinamy ją do kształtu naczynia, w którym umieścimy kompozycję,

  • przycinamy gałęzie jodły i pędy tui, końcówki łodyg czyścimy z igieł,

  • gałęzie jodły i tui mocujemy w gąbce florystycznej, stopniowo przykrywając całą jej powierzchnię,

  • następnie montujemy ozdoby – mocujemy je za pomocą drutu florystycznego - wbijając w gąbkę, lub drutujemy je cieńszym drucikiem do gałązek jodły.

  Tę kompozycję można też wykonać bez użycia gąbki florystycznej – w tym przypadku należy związać oba końce jodły drutem, umieszczając gałązki naprzeciwlegle. Do dwóch głównych gałązek dokładamy wtedy stopniowo kolejne, aż utworzy się konstrukcja.
  Jodła, tuja i suchy materiał ozdobny wspaniale się zasuszają, co sprawi, że stroik będzie zdobić grób aż do zimy.

   Zobacz wideo: Wiązanka z chryzantemami na grób na Dzień Wszystkich Świętych

   Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

   Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

   Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

   Czy artykuł był przydatny?
   Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
   KOMENTARZE