Uprawa selera - małe korzenie [Porada eksperta]

2019-09-17 11:15
Seler korzeniowy
Autor: photos.com

Od trzech lat uprawiam w warzywniku selery. Wydaje mi się, że ziemię mam dobrą, zamontowałem podlewanie kropelkowe i ziemia jest cały czas wilgotna, a plony są kiepskie. W sklepie warzywnym są takie urodziwe warzywa, a moje takie małe. Dodam, że liście są piękne, tylko korzenie małe i bardzo ukorzenione. Proszę o radę w tym temacie.

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Od lat pisze i redaguje teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynuje ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Seler potrzebuje gleby żyznej, ale przepuszczalnej, z dużą zawartością potasu i – zwłaszcza w okresie wzrastania korzenia - wilgotnej (płytko się korzeni). Na tym samym stanowisku nie należy go sadzić częściej niż co cztery lata. Przyczyną tego, że korzenie selera są małe może być np. zbyt kwaśna gleba albo nadmierne nawożenie azotem.
Proponuję przeczytać artykuł w naszym serwisie: Uprawa selera w ogrodzie. SELER w przydomowym ogrodzie warzywnym - analizując sposób w jaki uprawia Pan seler i porównując z treścią artykułu, może znajdzie Pan inną przyczynę kłopotów.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE