Wieniec adwentowy to nie musi być wieniec

2019-11-28 8:15 Opracowanie: redakcja serwisu

Wraz z rozpoczęciem Adwentu zaczynamy stroić nasze mieszkania i domy świątecznymi elementami. Coraz popularniejsze staje się zdobienie wnętrz adwentowym wieńcem. Taka świąteczna ozdoba nie musi jednak wcale przypominać kształtem wieńca. Zobaczcie propozycje adwentowych wieńców, które niekoniecznie są wieńcami. ZDJĘCIA

Adwent to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W tym okresie rozpoczynamy świąteczne zdobienie naszych domów. Jedną z pierwszych bożonarodzeniowych dekoracji jest wieniec adwentowy. W ostatnich latach wieniec adwentowy staje się coraz chętniej wykorzystywany do dekoracji naszych mieszkań, domów czy nawet biur na okres Bożego Narodzenia.

>>Przeczytaj też: Jak zrobić adwentowy wieniec. Dekoracja na Boże Narodzenie

Pomysły na wieniec adwentowy

Najpopularniejszy wieniec adwentowy składa się z wianka uplecionego z gałązek drzew iglastych, dodatkowo ozdobionego świątecznymi elementami i czterech świec. Każdą ze świec zapalamy na początku kolejnego tygodnia Adwentu. Bardzo często kupujemy gotowe wieńce adwentowe w kwiaciarniach czy sklepach. Większość z nich, szczególnie te ze sztucznym elementów, wygląda jednak sztampowo i niezbyt ciekawie. Warto więc spróbować zrobić wieniec adwentowy samodzielnie. Nie musimy przecież trzymać się sztywno zasady, że wieniec adwentowy musi mieć kształt wianka. Puśćmy wodze naszej wyobraźni i przygotujmy oryginalną dekorację adwentową. Wystarczy na przykład cztery adwentowe świece wstawić do metalowego naczynia i dodać kilka świątecznych detali. Albo ustawić świece w jednym rzędzie. Świece do adwentowego wieńca też mogą być różne, niekoniecznie jednakowego kształtu i wielkości. Pokazujemy kilka przykładów wieńców adwentowych - może staną się one inspiracją do stworzenia swojej własnej dekoracji na Adwent.

Zobacz zdjęcia: ciekawe wieńce adwentowe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE