Jeden akumulator do wielu elektronarzędzi. Jak wygodnie pracować w warsztacie?

2019-08-12 7:36

Marka TRYTON stworzyła swój nowatorski, uniwersalny system akumulatorowy, do zasilania elektronarzędzi. To bardzo ciekawa propozycja, zważywszy na dostępny wybór kompatybilnych maszyn. Zostały one tak skonfigurowane, aby można było wykonać większość typowych prac zarezerwowanych dla elektronarzędzi.

System akumulatorowy Tryton 20V - nozyce
Autor: Profix

Cechy systemu akumulatorowego TRYTON 20V

Elektronarzędzia TRYTON są obecne w Polsce od przeszło dziesięciu lat. Właścicielem marki jest warszawska firma Profix, która swoją rozpoznawalność zbudowała na fundamencie narzędzi ręcznych Proline. Warto przypomnieć, że TRYTON był odpowiedzią na rosnące zainteresowanie rodzimych fachowców trwałymi i prostymi w obsłudze elektronarzędziami. Do chwili obecnej właściciel marki wprowadził do sprzedaży ponad 100 maszyn, które cały czas znajdują się w ofercie. Marka jest znana z tego, że jeśli już decyduje się na oznaczenie maszyny swoim znakiem graficznym, przechodzi ona serię wymagających prób praktycznych. Jest też rozbierana na części pierwsze. Dział Badań i Rozwoju oraz Kontrola Jakości mierzy, sprawdza, poddaje ekstremalnym testom wytrzymałościowym i na końcu tego procesu powstaje jednoznaczny raport. Określa on warunki, jakie musi spełnić maszyna, aby mogła dołączyć do rodziny TRYTON.

System akumulatorowy Tryton 20V
Autor: Profix

W przypadku maszyn sieciowych lub wkrętarek akumulatorowych cały proces trwał przeważnie kilka miesięcy. Projekt „systemu akumulatorowego” okazał się trudniejszy. Znalezienie rozwiązań na tyle sprawdzonych, aby mieć gwarancję stabilnego rozwoju rodziny, trwało dłużej. Przez laboratorium jakościowe Profix przewinęło się kilkadziesiąt konkurencyjnych rozwiązań. Udało się znaleźć takie, które jest najlepsze z punktu widzenia polskiego użytkownika. Uprzedzając prezentacje poszczególnych maszyn, można w skrócie powiedzieć, że wybrane rozwiązanie ma znakomite parametry oraz pozwala w przyszłości na stabilne rozszerzanie oferty o nowe maszyny. Sercem systemu jest akumulator. TRYTON proponuje ich trzy rodzaje. Różnią się pojemnością. Podstawowy model o standardowej pojemności 1,5 Ah, pośredni – 2 Ah, a najpojemniejszy – 4 Ah.

System akumulatorowy Tryton 20V
Autor: Profix
UWAGA KONKURS!
DO WYGRANIA ZESTAW NARZĘDZI!

Autor: Profix

Wygraj 1 z 3 zestawów narzędzi marki TRYTON. Wystarczy napisać dlaczego rozwiązanie TRYTON SYSTEM 20V może być praktyczne i do czego wykorzystasz swój wybrany zestaw!

Ładuj, jak chcesz

Elementem niezbędnym do korzystania z narzędzi akumulatorowych jest oczywiście ładowarka. W systemie TRYTON 20V do wyboru mamy dwa rozwiązania. Podstawowa i zarazem tańsza ładowarka TJ3LD jest w stanie naładować baterię w czasie od trzech do pięciu godzin. Zakłada się ją na akumulator, a o trybie pracy informują dwie diody – zielona i czerwona. Ta ostatnia wskazuje, że napięcie jest dostarczone do styków roboczych, natomiast druga zawiadamia o tym, że cykl ładowania zakończył się sukcesem. Ta tańsza ładowarka sprawdzi się zatem wszędzie tam, gdzie narzędzia są używane sporadycznie lub dysponujemy dodatkowymi akumulatorami.

W systemie nie mogło oczywiście zabraknąć szybkiej ładowarki. Decydując się na model TJ1LD, naładujemy każdy akumulator 1,5 i 2Ah w czasie około 1 godziny, a akumulator 4 Ah w około dwie. Ładowarka jest bardziej masywna. Wyposażono ją w gumowane podkładki, które chronią przed przypadkowym zsunięciem się urządzenia, a także zabezpieczają przed zarysowaniami powierzchnie, na których stoi. Aby naładować baterię, należy ją odwrócić stykami do dołu i wsunąć w gniazdo ładowarki. O poprawnym podłączeniu poinformuje nas czerwona dioda. Po naładowaniu zmieni ona kolor na zielony, a akumulator będzie gotowy do użycia.

Ładowarka jednogodzinna to lepszy wybór. Różnica w cenie nie jest znaczna, a szybkość ładowania zdecydowanie większa. Docenimy to w chwili, kiedy do kontynuowania pracy będziemy potrzebowali całkowicie naładować lub uzupełnić napięciową zawartość baterii.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.