Izolacja sufitów w garażach i pomieszczeniach technicznych – dlaczego warto wybrać wełnę mineralną

2017-12-01 15:34

Izolacja stropu garażu wełną mineralną to ochrona przeciwpożarowa, lepsza akustyka, łatwiejszy montaż w każdych warunkach atmosferycznych oraz korzyści finansowe. Stropmax 31 to nowość marki ISOVER - wełna mineralna z doskonałą lambdą, dedykowana do ocieplania sufitów w garażach.

Stropmax 31 - wełna mineralna
Autor: Isover Izolacja stropów z wykorzystaniem wełny Stropmax 31

Dotychczas do izolacji stropów garaży stosowano przede wszystkim wełnę lamelową frezowaną, na którą aplikowano warstwę tynku natryskiwanego. Związane z tym prace były czasochłonne – wymagały zabezpieczenia instalacji przed zabrudzeniem i odpowiedniego podłoża pod klej do montowania wełny. Uzależnione były także od pogody. System oparty na pracach mokrych przysparzał wykonawcom wielu trudności, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Co więcej, tynk nakładany na izolację w dużych ilościach powodował pogorszenie parametrów związanych z akustyką, ponieważ odgradzał otwartą strukturę izolacji odpowiedzialną za pochłanianie dźwięku. O wszystkich tych mankamentach wspominali wykonawcy, biorący udział w szkoleniach w gliwickim Centrum Szkoleniowym ISOVER. Na odpowiedź inżynierów marki materiałów izolacyjnych nie trzeba było długo czekać.

Stropomax 31 – nowość od marki ISOVER – to mocna, niepalna i trwała wełna mineralna szklana, która zmienia sposób izolowania sufitów garaży w obiektach użyteczności publicznej. Montaż odbywa się na sucho – bez użycia chemii, dzięki czemu prace nie są już zależne od pogody. Dodatkowo, wykonawcy nie mają problemów z zatykającymi się dyszami agregatorów czy rdzawymi wykwitami na suficie powstającymi niekiedy po użyciu systemów opartych o wełnę mineralną frezowaną, zabezpieczaną tynkami lub farbami strukturalnymi.

Zdaniem eksperta

Stosowanie Stropmax 31 zmniejsza grubość izolacji, dzięki bardzo dobrej izolacyjności cieplnej, czyli lambdzie wynoszącej 0,031 W/mK oraz znacznie przyspiesza czas realizacji inwestycji. Wełna mineralna gwarantuje także prawidłową izolację akustyczną. Skuteczność i łatwość montażu bez użycia kleju, tynku lub farb strukturalnych to kolejne zalety tego rozwiązania, które skracają czas realizacji oraz obniżają koszt inwestycji

Sławomir Kocur, starszy kierownik produktu ISOVER

Wełna Stropmax 31 sprawdza się zarówno w testach, jak i w praktyce. Wykorzystano ją m.in. do izolacji termicznej i akustycznej pomieszczeń technicznych kompleksu apartamentowców w Mielnie. Firmie Kenet, która wykonywała prace izolacyjne, zależało na ograniczeniu hałasu z pomieszczeń technicznych i garaży oraz ociepleniu apartamentów nad tymi pomieszczeniami. Wykonawca do tej pory stosował metodę natrysku przy izolacji garaży. Właściciele firmy wykonawczej docenili dobry bilans kosztowy inwestycji przy użyciu Stropmax 31 oraz korzyści wynikające z ograniczenia czasu potrzebnego na jej realizację.

 „Mój dom pełen ciepła” – konkurs fotograficzny ISOVER

Do 31 marca 2018 trwa konkurs dla firm wykonawczych i klientów indywidualnych marki ISOVER „Mój dom pełen ciepła”.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zakupić materiały izolacyjne marki ISOVER za min. 1000 zł brutto (w terminie od stycznia 2017 do  marca 2018 r.), przesłać kopię faktury lub paragonu potwierdzających zakup na adres [email protected] oraz umieścić autorskie zdjęcie zainspirowane kampanią „Dom pełen ciepła” po postem konkursowym na profilu marki Isover.pl na Facebook’u.

Konkurs został podzielony na edycje miesięczne. Każdego miesiąca – od czerwca 2017 do marca 2018 - można zdobyć atrakcyjne nagrody. Co miesiąc dziesięcioro uczestników otrzyma atrakcyjne nagrody, takie jak m.in. konsola PlayStation 4 PRO, tablet ipad, parownica do ubrań Philips, robot kuchenny Bosch, voucher do SPA czy gry familijne.

Szczegółowe zasady konkursu są dostępne na stronie www.isover.pl/konkurs. Zgłoszenia należy przesyłać na stronie: www.facebook.com/isoverpl

konkurs ISOVER
Autor: Isover Link: http://www.isover.pl/konkurs

Informacja o marce ISOVER:

ISOVER, światowy lider wśród producentów wełny mineralnej szklanej i skalnej, oferuje szeroki wachlarz materiałów przeznaczonych do izolacji budowlanych, w tym izolacji dachów, ścian oraz konstrukcji szkieletowych. Produkty marki ISOVER cechuje najniższy dostępny na rynku współczynnik przewodzenia ciepła, który wynosi nawet 0,030 W/(m*K). Materiały izolacyjne ISOVER zostały użyte w wielu prestiżowych obiektach architektonicznych w Polsce. Do ich grona należą m.in. Zamek Ujazdowski w Warszawie, wieżowiec Warsaw Trade Tower, Port Marynarki Wojennej w Gdyni, Rafineria Gdańska, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Dworzec Główny i Ośrodek Sztuki Japońskiej w Krakowie i wiele innych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.