Ładne domy na trudne narożne działki - TOP projektów gotowych

2022-08-12 19:14
Domy na narożną działkę
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt M230 Zachodzące słońce - elewacja frontowa, arch. Ewa Dziewiątkowska

Działka narożna jest uznawana za kłopotliwą do wygodnego zagospodarowania, ponieważ z dwóch stron sąsiaduje z ulicami. Ale wady można przekuć też na zalety. Wybieramy projekty domów na narożne działki.

Wybierając projekt domu na narożną działkę, trzeba szczególną uwagę zwrócić na usytuowanie domu względem stron świata. A to zależy także od tego, z jakich stron leżą dwie ulice, czyli usytuowania działki w terenie. Dobrze byłoby, żeby ogród nie wypadł od północy, a pomieszczenia gospodarcze od południa, tylko na odwrót. Położenie na narożnej działce może być plusem, bo mamy dwa warianty do wyboru, z której strony chcemy mieć wejście do domu, a z której salon. Dlatego wybierając dom na konkretną narożną działkę, trzeba zawsze dokładnie przewidzieć jego położenie i zrobić porównanie, czy będzie lepiej wybrać podstawową wersję projektu, czy może jednak wersję lustrzanego odbicia. Trzeba też się zastanowić, czy posadowić go bliżej ulicy czy w głębi działki. Od tego zależy późniejszy komfort domowników.

GALERIA: kliknij w zdjęcie i zobacz najciekawsze projekty domów na narożną działkę

Zalety narożnej działki

  • swoboda w aranżacji wejścia i wjazdu na działkę – wybór korzystniejszego wariantu,
  • możliwość oddzielenia wjazdu do garażu i wejście do domu,
  • fronton domu może być bez wjazdu do garażu,
  • możliwość zbudowania domu dla osoby prowadzącej w nim firmę,
  • możliwość zbudowania domu z osobnymi wejściami dla domowników i klientów.

Wady narożnej działki

  • większy hałas i kurz, zwłaszcza w pobliżu ruchliwych dróg,
  • trudność w wydzieleniu prywatnej przestrzeni na działce,
  • konieczność budowy i utrzymania dłuższego ogrodzenia wzdłuż dwóch dróg.
  • konieczność sprzątania długiego odcinka publicznego chodnika po dwóch stronach działki.

Wielkość działki narożnej

Dobrze jest, gdy działka narożna jest dość duża. Obowiązujące przepisy nakazują zachowanie określonej odległości budynku od ulicy, a na takiej działce dotyczy to dwóch stron. Wielką działkę można tak zagospodarować, żeby osłonić dom od sąsiedztwa i hałasu ulicy dobiegającego z dwóch stron. Zabudowania ogrodowe i wysokie nasadzenia tworzące kształt litery L mogą sprawić, że dom zostanie oddzielony od wpływów zewnętrznych. Na małej działce budynek powinien być posadowiony jak najbliżej ulic, żeby za nim powstała enklawa ogrodu.

Działka narożna - co od ulicy

Od strony ulic najlepiej umieścić pomieszczenia techniczne, gospodarcze, klatkę schodową albo łazienki. Usytuowanie kuchni czy gabinetu do pracy od strony ulicy będzie korzystne, bo daje kontakt ze światem. Osoba prowadząca firmę będzie widzieć przychodzących interesantów. W domu na narożnej działce można urządzić sklep lub biuro. Nie będzie to uciążliwe dla domowników, jeśli wejścia do obu tych części domu będą oddzielne i oddalone od siebie, bo będą znajdować się po różnych stronach budynku.

Działka narożna a garaż

Jak najbliżej ulicy powinien być umieszczony garaż, bo to pozwoli skrócić wjazd. Ponieważ widok na wielką bramę garażową może psuć elewację frontową domu, warto wybrać projekt domu, w którym garaż jest “schowany” za rogiem. Wejście do domu znajduje się wtedy na jednej ścianie (frontonie domu), a wjazd do garażu na sąsiedniej. To pozwala różnie zaaranżować dojście i dojazd do budynku. Ścieżka dla pieszych zwykle prowadzi równolegle wzdłuż wjazdu. W takim wariancie trzeba pójść trochę dalej niż garaż albo skręcić w bok, żeby dojść do wejścia do domu.

Szukasz idealnego dla siebie projektu domu? Sprawdź, inne nasze propozycje:

Działka narożna a wejście do domu

Osobne usytuowanie wjazdu i wejścia na działkę pozwala poprowadzić dojście do domu w sposób nietuzinkowy. Najczęściej inwestorzy budują jak najkrótszą prostą ścieżkę na wprost drzwi wejściowych, a przecież można poprowadzić ją po łuku, tak żeby czas poświęcony na drogę do domu był już relaksującym spacerem wśród zieleni.

TOP projekty domów na narożną działkę

Przedstawiamy projekty gotowe z kolekcji Muratora, które można zbudować na narożnej działce. Taka działka wymaga specjalnego projektu, który stworzy przestrzenie chronione przed wzrokiem osób przemieszczających się sąsiadującymi z nią ulicami – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Projekt domu Murator M228 - Wielka zmiana

Autor arch. Katarzyna Słupeczańska

  • Powierzchnia użytkowa: 169,2 m2
  • Powierzchnia garażu: 36,3 m2
  • Liczba pokoi (z salonem): 5
  • Wymiary działki: 17,90 x 26,00 m
Domy na narożną działkę
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt M228 Wielka zmiana - elewacja frontowa, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt domu M228 Wielka zmiana, bez wątpienia może się okazać wielką zmianą w życiu każdego inwestora. Wybór odpowiedniego projektu to niezmiernie ważna decyzja, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą listą zalet tego uroczego domu. Zacznijmy od bryły, która przykuwa uwagę swym nowoczesnym wyglądem i ciekawymi detalami wykończeniowymi. Biała elewacja z szarymi dodatkami została przełamana licznymi elementami z drewna. Takie połączenie pozwoliło wykreować nowoczesną, a zarazem ciepłą bryłę. Szklane balustrady tarasowe nadały budynkowi wizualnej lekkości, a mocno wysunięte okapy dachu podkreśliły innowacyjny styl. Reprezentacyjny charakter strefy wejściowej został wykreowany poprzez zadaszoną kolumnadę.

Domy na narożną działkę
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt M228 Wielka zmiana - elewacja frontowa, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Sprawdź projekt >>>

Wielka zmiana to komfortowy, przepiękny dom dla pięcioosobowej rodziny. Można go wygodnie usytuować na dużej narożnej działce. Piękne elewacje będzie można podziwiać z dwóch stron. Wielkość i architektura budynku wymaga otoczenia go zielenią.

Obszerne przeszklenia części dziennej otwarte na ogród odpowiednio doświetlą wnętrze, a kominek wprowadzi przytulny klimat. Część dzienna to serce tego domu, tętniące życiem i zachęcające do wspólnie spędzanych chwil.

Na piętrze zaprojektowano aż 4 sypialnie oraz 2 tarasy. Jedna z sypialni to prywatny azyl z garderobą i własną łazienką. Pozostałe sypialnie obsługuje kolejna łazienka (z pralnią) zlokalizowana w korytarzu.

Murator M228 - Wielka zmiana ZOBACZ PROJEKT >>>

Projekt domu Murator M245a - Nowa historia - wariant I

Autor arch. Ewa Dziewiątkowska

  • Powierzchnia użytkowa 166,7  m2
  • Powierzchnia garażu 34,0 m²
  • Liczba pokoi (z salonem) 6
  • Wymiary działki 19,80 x 22,40 m
Murator M254a - Nowa historia - wariant I
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator M254a - Nowa historia - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Sprawdź projekt >>>

Zlokalizowana przy bocznej elewacji strefa gospodarcza domu może skutecznie (także akustycznie) odizolować pomieszczenia mieszkalne od pobliskiej ulicy. Rolę głównej bariery odgrywa duży wysunięty garaż, ale istotne są także sąsiadujące z nim kotłownia i garderoba. Boczne wejście do połączonych ze sobą pomieszczeń gospodarczych zostało ukryte w niedużej wnęce i oddalone od głównego tarasu. Pozostaje niemal niewidoczne.

Taras i przeszklenia pokoju dziennego (32,8 m2) oraz kuchni (12,8 m2) osłania od granicy działki ściana dająca poczucie prywatności zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu.

Zadbano o nią także na piętrze, gdzie mieści się rozbudowana strefa nocna: trzy sypialnie o powierzchniach od 14,3 do 15 m2 oraz master bedroom (25,3 m2) i łazienka dostępna z korytarza (6,6 m2). Pomogło w tym odsunięcie okien od granicy działki – w przypadku okien dwóch sypialni od frontu domu oraz rezygnacja z okien w sypialniach na bocznej elewacji. Jest tu tylko nieduże okno w niedużej łazience.

Murator M245a - Nowa historia - wariant I ZOBACZ PROJEKT >>>

Murator M254a - Nowa historia - wariant I
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator M254a - Nowa historia - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt domu Murator M230 - Zachodzące słońce

Autor arch. Ewa Dziewiątkowska

  • Powierzchnia użytkowa 110,0 m2
  • Powierzchnia garażu 18,7 m2
  • Liczba pokoi (z salonem) 5
  • Wymiary działki 17,00 x 28,30 m
Domy na narożną działkę
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt M230 Zachodzące słońce - elewacja frontowa, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt M230 Zachodzące słońce to wygoda, przestrzeń, nowoczesność, można rzec – to dom idealny. Wejście do budynku zaplanowano na jednej elewacji, a z boku zaplanowano garaż oraz kotłownię. Po lewej stronie od wejścia przewidziano dwuosobową sypialnię, łazienkę oraz korytarz pełniący jednocześnie funkcję garderoby. Te 3 pomieszczenia stanowią wydzieloną, intymną strefę, oddaloną od pozostałych sypialni. Od świata zewnętrznego odgradza je część gospodarcza z kotłownią i garażem.

Prawie cała ściana salonu to szklana fasada z drzwiami tarasowymi prowadzącymi na rozległy taras, okalający budynek z dwóch stron. Latem, będzie to zapewne najczęściej użytkowane miejsce domu. Zimą natomiast, można będzie poczuć ciepło kominka i cieszyć się urokiem żywego ognia. W tylnej części domu, zaprojektowano drugą strefę nocną, na którą składają się 3 sypialnie oraz łazienka. Każda z sypialni dysponuje wyjściem na taras. Patrząc na Zachodzące słońce, widzimy nowoczesny, piękny dom. Na części budynku przewidziano grafitowe płytki klinkierowe, które skontrastowano z bielą pozostałych ścian. Dodatki z jasnego drewna ociepliły bryłę i rozjaśniły dominujący na froncie grafit. Dzięki tym wszystkim zabiegom, Zachodzące słońce to prawdziwy dom na miarę XXI wieku.

Przestrzeń relaksu i spożywania posiłków to obszerny pokój dzienny, który połączono z kuchnią poprzez wyspę. To nowoczesne rozwiązanie niewątpliwie będzie sprzyjać wspólnemu gotowaniu, a otwarta przestrzeń pozwoli na uczestniczenie w biesiadowaniu, będąc jednocześnie w kuchni. Salon to idealnie doświetlone wnętrze.

Murator M230 - Zachodzące słońce ZOBACZ PROJEKT >>>

Projekt domu Murator M214a - Promień światła - wariant I

Autor arch. Ewa Dziewiątkowska

  • Powierzchnia użytkowa 158,9 m²
  • Powierzchnia garażu 37,4 m²
  • Liczba pokoi (z salonem) 6
  • Wymiary działki 25,80 x 18,20 m
Projekt M214a - Promień światła - wariant I
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator Projekt M214a - Promień światła - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska. Dom o pow. użytkowej 158,9 m2 Link: Sprawdź projekt >>>

Nieco niższa garażowa bryła odsunie tę mieszkalną od kłopotliwego narożnika działki. Jej zadanie kontynuuje duża kotłownia (13,1 m2) usytuowana już w głównej bryle domu. Dzięki tym dwóm pomieszczeniom otwarta strefa dzienna i główne wejście do domu mogą zostać oddalone od jednej z ulic o co najmniej 16 metrów. To na tyle dużo, by nabrać przeświadczenia o typowym układzie parceli.

Najbardziej odsuniętą częścią parteru od narożnika działki jest otwarta strefa dzienna – salon (32 m2) połączony z kuchnią (9,5 m2), którą powiększa narożny taras (29,4 m2). Jest tu jeszcze pokój (13,1 m2) zlokalizowany tuż przy łazience (3,3 m2).

Poddasze to strefa nocna z master bedroom (sypialnia połączona z garderobą i łazienką) o łącznej powierzchni użytkowej/netto (31,1/36,2 m2 ) i trzema sypialniami od 12,3/18,5 do 14,3/21,6 m2 oraz dostępnymi z korytarza łazienką i małą garderobą.

Murator M214a - Promień światła - wariant I ZOBACZ PROJEKT >>>

Projekt M214a - Promień światła - wariant I
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator M214a Promień światła - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska. Widok od frontu

Projekt domu Murator C356 - Zaczarowany

Autor arch. Witold Dominik, tech. arch. Tomasz Waligórski

  • Powierzchnia użytkowa 127,1 m²
  • Powierzchnia zabudowy 109,9 m²
  • Liczba pokoi (z salonem) 5
  • Wymiary działki 16,80 x 21,20 m
Zaczarowany – Murator C356
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator C356 Zaczarowany, autorzy: arch. Witold Dominik, technik arch. Tomasz Waligórski Link: Sprawdź projekt >>>

Narożniki domu odgrywają ważną rolę w tym projekcie. Zastosowane w nich i przy nich rozwiązania idealnie wpiszą się w „rogatą” działkę. Z jednej strony domu zlokalizowano małe, wąskie narożne okno – miejsce obserwacyjne okolicy. Przy przeciwległym narożniku domu usytuowano duży taras (49,4 m2 ). Taka lokalizacja pozwoli odsunąć go od biegnących przy parceli ulic.

Dodatkowo jego najważniejszą strefę przy pokoju dziennym (26,0 m2 ) zasłania wysunięta część bryły, w której usytuowano tradycyjną kuchnię (12,3 m2 ). W projekcie zaproponowano dodatkowe przesłony z dwóch stron tarasu – szpalery zieleni, które z powodzeniem sprawdzą się jako izolujące ściany.

Także poddasze może ułatwić wpisanie domu w narożną działkę. Powód jest oczywisty – mniejszy problem z usytuowaniem okien i doświetleniem pomieszczeń, ponieważ okna dachowe zagwarantują widok na niebo, nie na ulice. W tym projekcie takie okna są we wszystkich trzech sypialniach (o powierzchni użytkowej/netto od 9,3/11,9 m2 do 21,9/26,0 m2 ). W strefie nocnej poddasza są także dostępne z korytarza łazienka i garderoba. Ważnym miejscem dla komfortu domowników jest tu nieduży taras (4,1 m2 ) wcięty w połać dachu, dostępny z największej sypialni.

Murator C356 - Zaczarowany ZOBACZ PROJEKT >>>

Projekt C356 Zaczarowany
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator C356 Zaczarowany, arch. Witold Dominik, tech. arch. Tomasz Waligórsk Link: Sprawdź projekt >>>

M239gD Doborowy - wariant VIII

Autor arch. Katarzyna Słupeczańska

Powierzchnia użytkowa 159,4 m2Powierzchnia garażu 18,9 m2Liczba pokoi (z salonem) 6Wymiary działki 16,00 x 23,40 m

Projekt M239gD Doborowy - wariant VIII to idealny dom dla rodziny. Wygodnie rozplanowana strefa dzienna, nocna, a także komfortowa strefa relaksu z dużym tarasem zapewnią komfort i wygodę. Zaletą domu jest to, że można go zbudować na działce narożnej.

M239gD Doborowy - wariant VIII - ZOBACZ PROJEKT >>>

 M239gD Doborowy - wariant VIII
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl M239gD Doborowy - wariant VIII, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Zobacz projekt >>>

Projekt domu Murator C395a - Niekonwencjonalny - wariant I

Autor arch. Grzegorz Kaliciak

  • Powierzchnia użytkowa 115,1 m2
  • Powierzchnia garażu 29,3 m2
  • Liczba pokoi (z salonem) 4
  • Wymiary działki 23,90 x 19,50 m
Projekt C395a Niekonwencjonalny - wariant I
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator C395a Niekonwencjonalny - wariant I, arch. Grzegorz Kaliciak Link: Sprawdź projekt >>>

Tym razem strefą buforową między domem i częścią ogrodu a ulicą może być wysunięta przed frontową elewację szeroka na ponad 6 metrów wnęka garażowa. Jej masywne zadaszenie przechodzące w zadaszenie strefy wejścia sprawia, że wnęka optycznie „wbija” się w bryłę domu, stając się jej integralnym fragmentem.

Osłonięty jest także taras – zamyka go masywna ściana, tworząc drugą wnękę – tarasową, przy strefie nocnej gospodarzy – sypialni połączonej z łazienką i garderobą. 

Na froncie domu jest tylko jedno kuchenne okno, przez które można zobaczyć, co dzieje się przy wejściu na posesję.

Poza kuchnią wnętrza domu pozostają odizolowane od graniczących z parcelą ulic i sąsiadów – na bocznych elewacjach nie ma okien. Rekompensatą jest otwarcie na ogród nie tylko pokoju dziennego (31,3 m2 ), ale także wszystkich pomieszczeń strefy nocnej – trzech sypialni (od 11,4 do 12,7 m2 ) i łazienki (4,8 m2 ). Są to spektakularne otwarcia – przeszkleniami sięgającymi podłogi.

Murator C395a - Niekonwencjonalny - wariant I ZOBACZ PROJEKT >>>

Projekt C395a Niekonwencjonalny - wariant I
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator C395a Niekonwencjonalny - wariant I, arch. Grzegorz Kaliciak Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt domu Murator EC362 - Efektywny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją)

Autor arch. Piotr Lewandowski

  • Powierzchnia użytkowa 196,1 m2
  • Powierzchnia garażu 31,7 m2
  • Liczba pokoi (z salonem) 5
  • Wymiary działki 18,90 x 21,90 m
Bryła domu a koszty Projekt EC362 Efektywny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator EC362 Efektywny, arch. Piotr Lewandowski Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt, który doskonale wpisze się w narożną działkę nie tylko z powodów funkcjonalnych, ale także estetycznych. Przez wyraźne zaznaczenie dwóch przeciwległych narożników bryły forma domu nawiąże do kształtu działki – a dom sprawi wrażenie szytego na jej miarę.

Naroża parterowej kondygnacji zostały wysunięte przy strefie garażowej i dziennej. Dodatkowo podkreśla to ich wykończenie w drewnie tworzące wyraźny kontrast z białymi elewacjami.

Funkcjonalne rozwiązania są zbliżone do tych opisywanych w poprzednich projektach. Tym razem także zamknięto parterową część jednej z bocznych elewacji – brak okien pozwoli zapomnieć domownikom o sąsiedztwie ulicy. Analogicznie jak w poprzednich projektach, przeszklona na ogród została tylna elewacja i fragment drugiej bocznej. W ten sposób otwarto na ogród dwie sąsiadujące ze sobą ściany przestronnego pokoju dziennego (41,4 m2 ), który dodatkowo powiększa nieduża (7 m2 ) kuchnia z wyspą. Z przestrzeni parteru wydzielono jeszcze gabinet (13,6 m2 ) i małą łazienkę. Jest tu też praktyczny duży przedsionek (7,8 m2 ), połączony z garażem, i tuż za nim spiżarnia.

W strefie nocnej na piętrze jest master bedroom o łącznej powierzchni 33,8 m2 oraz dwie duże sypialnie 21,2 i 21,5 m2. Interesującym rozwiązaniem jest usytuowana między nimi wspólna garderoba (8,8 m2). Na komfort tzw. nocnego życia wpłynie też duża łazienka (8,6 m2 ) i usytuowana przy sypialniach pralnia (4,6 m).

Murator EC362 - Efektywny ZOBACZ PROJEKT >>>

Projekt EC362 Efektywny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator EC362 Efektywny, arch. Piotr Lewandowski Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt domu Murator C242 - Dzisiejszy

Autor arch. Przemysław Biryło 

  • Powierzchnia użytkowa 133,8 m2
  • Powierzchnia garażu 29,9 m2
  • Liczba pokoi (z salonem) 6
  • Wymiary działki 18,20 x 22,90 m
Domy na narożną działkę
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator C242 Dzisiejszy, arch. Przemysław Biryło Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt C242 Dzisiejszy to propozycja dla inwestorów ceniących tradycję, ale idących z duchem czasu. Charakteru temu prostemu domowi na planie prostokąta, przykrytemu dwuspadowym dachem, dodają asymetryczne elewacje (z wyjątkiem ogrodowej) oraz modne wydatne okapy na szczytowych ścianach. Garaż wkomponowano w bryłę, ale na elewacji sąsiadującej z wejściem, dzięki czemu dom nadaje się na narożną działką.

Domy na narożną działkę
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator C242 Dzisiejszy, arch. Przemysław Biryło Link: Sprawdź projekt >>>

Pomieszczenia strefy wypoczynkowej otwierają się na ogród: lokatorzy sypialni na parterze będą mogli rozpoczynać dzień, stąpając boso po trawie, a na poddaszu każda sypialnia ma wyjście na wykończoną drewnem przytulną loggię.

Na parterze zadbano o wyraźny podział na strefę wejściową i gospodarczą od frontu oraz mieszkalną od ogrodu. Salon, jadalnia i kuchnia tworzą otwartą przestrzeń, powiększoną optycznie przez kilka par drzwi tarasowych. Po ich otwarciu na osłonięty np. pergolą taras gospodarze zyskają efektowne wnętrze idealne na letnie przyjęcia. Na poddaszu ulokowano 4 sypialnie.

Murator C242 - Dzisiejszy ZOBACZ PROJEKT >>>

Projekt domu Murator C281 - Lubiany

Autorzy arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło

  • Powierzchnia użytkowa 97,8 m2
  • Powierzchnia garażu 29,9 m2
  • Liczba pokoi (z salonem) 4
  • Wymiary działki 18,00 x 25,50 m
Domy na narożną działkę
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator C281 Lubiany, arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło Link: Sprawdź szczegóły projektu >>>

Projekt C281 Lubiany to projekt domu lubiany nie tylko przez zwolenników domów parterowych, ale także kochających domy z poddaszem. Łączy dwa w jednym. Przez kilka pierwszych lat można mieszkać tylko na poziomie parteru, a dopiero kiedy na przykład powiększy się rodzina zaadaptować poddasze. I to według własnego pomysłu. Kolejną dużą zaletą domu jest to, że można go zrealizować na działce narożnej, a nawet wąskiej.

Domy na narożną działkę
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator C281Lubiany, arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło Link: Sprawdź projekt >>>

Frontowa cześć budynku z garażem i pomieszczeniem gospodarczym jest buforem między światem zewnętrznym, a domowym azylem. Docenią to głównie mieszkańcy domów zlokalizowanych blisko często uczęszczanej drogi.

Na niespełna 100 metrach kwadratowych parteru, architekt skomponował ciekawy układ pomieszczeń. Pokój dzienny stanowi centrum domu. Po części pełni on funkcję komunikacyjną między sąsiadującymi z nim pomieszczeniami. To w salonie każdego dnia domownicy będą się witać rano przy kawie, a wieczorem życzyć sobie dobrej nocy. 

Murator C281 - Lubiany ZOBACZ PROJEKT >>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają