Nowy wymiar klimatyzacji! 2w1: komfort i czystsze powietrze w domu

2021-06-11 10:17 Materiał sponsorowany
Klimatyzator Panasonic Etherea
Autor: Panasonic

Japońska firma Panasonic z modelem Etherea zdobywa rynek klimatyzatorów domowych dzięki wykorzystaniu najnowższej technologii nanoe™ X. Ta unikalna technologia w połączeniu wysoką klasą energetyczną, interesującym wzornictwem i zdalnym sterowaniem tworzy produkt najwyższej jakości.

Co to jest nanoe™ X?

W naturze powszechnie występują cząsteczki zwane rodnikami hydroksylowymi (znane również jako rodniki OH), które ograniczają rozwój wielu zanieczyszczeń, wirusów i bakterii. Są bardzo liczne lecz nietrwałe, istniejące krócej niż sekundę. Technologia nanoe X zatrzymała je w wodzie, skutecznie przedłużając ich żywotność do 10 minut. Dzięki ogromnej ilości i dłuższej żywości rodniki hydroksylowe są wysoce skuteczne w neutralizowaniu niektórych zanieczyszczeń. Nowy generator Mark 2 w klimatyzatorach Etherea zapewnia dwukrotnie wyższą produkcję rodników hydroksylowych - do 9,6 biliona na sekundę. Większa ilość cząstek to lepsza jakość i czystsze powietrze.

Technologia nanoe™ X jest skuteczna zarówno zarówno wobec twardych powierzchni, mebli tapicerowanych, tkanin, jak i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Co istotne, działa we wszystkich trybach urządzenia: chłodzenie, ogrzewanie i wentylacja.

Zdalne sterowanie

Najnowsza seria urządzeń Etherea jest kompatybilna z zaawansowanymi rozwiązaniami inteligentnego sterowania i asystentem głosowym (Amazon Alexa). Klimatyzator współpracuje ze specjalnie zaprojektowaną aplikacją Comfort Cloud, która umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami systemu, między innymi zdalnym dostępem do jednostek grzewczych i chłodzących, możliwością aktywacji 24-godzinnego systemu nanoe X czy analizowaniem wzorców zużycia energii.

Klimatyzator Panasonic Etherea
Autor: Panasonic

Najwyższa klasa energetyczna

Modele Etherea mają klasę energetyczną A+++ w zakresie ogrzewania i chłodzenia, czy wskaźniki SEER/SCOP (9.5/5.2)*. To jedne z najwyższych wskaźników na rynku. Technologia powietrze-powietrze pozwala na zastosowanie wysoce energooszczędnych rozwiązań, pozwalających na zmniejszenie rachunków za wykorzystanie prądu. Etherea wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który cechuje się niskim oddziaływaniem na środowisko.

*2 modele 3,5kW

Wysoki komfort użytkowania

Klimatyzatory Etherea zostały wyposażone w technologię Aerowings 2.0. - dwie niezależne, elastyczne żaluzje, które koncentrują przepływ powietrza, aby ogrzać lub schłodzić pomieszczenie w jak najkrótszym czasie i równomiernie rozprowadzić powietrze w całym wnętrzu. Budowa żaluzji sprawia, że redukują one nieprzyjemny efekt „wiania na plecy”. Nie musimy martwić się o przewianie czy przeziębienie, a temperatura w całym pokoju będzie komfortowa, bez nieprzyjemnych jej wahań.

Budowa i wzornictwo

Duży wybór jednostek wewnętrznych Etherea o mocy od 1,6* kW do 7,1 kW zapewnia dopasowanie praktycznie do każdego pomieszczenia. Modele dostępne są w kolorach matowych: srebrnym lub białym, co nadaje im elegancki wygląd i pozwala na „dyskretne” wkomponowanie klimatyzatora w otaczającą przestrzeń. Jest to szczególnie istotne dla osób, które chcą uniknąć „taniego, świecącego efektu”. Biel nie rzuca się w oczy, a urządzenie charakteryzuje się wyjątkowym, minimalistycznym designem. Sama monolityczna konstrukcja dobrze przylega do powierzchni ścian.

*Model 1,6kW jest kompatybilny jedynie z systemem multi

Klimatyzator Panasonic Etherea
Autor: Panasonic

Co wyróżnia klimatyzator Etherea?

  1. Unikalna technologia nanoe™ X. Aktywnie oczyszcza powietrze i hamuje rozwój niektórych rodzajów zanieczyszczeń przez cały dzień. Działa 24/7, także w trybie wentylatora.
  2. Smart Control -  aplikacja Comfort Cloud do zdalnego sterowania. Łatwa kontrola i dostęp do wszystkich funkcji: regulacja ustawionej temperatury, możliwość podgrzania lub schłodzenia pomieszczeń z wyprzedzeniem spoza domu, analiza zużycia i porównanie użycia energii w różnych okresach, komunikaty o awariach. Do tego możliwość sterowania głosem (Amazon Alexa).
  3. Wydajność i cicha praca. Jedne z najwyższych parametrów: SEER – do 9,5 / SCOP – do 5,2. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++. Tryb cichy tylko 19 dB.
  4. Wzornictwo i komfort. Kompaktowa budowa, elegancki mat (biały/srebrny) świetnie komponujący się w pomieszczeniach. Wydłużona konstrukcja żaluzji Aerowings 2.0 co zapewnia lepszą cyrkulację w całym pomieszczeniu (ograniczenie efektu „wiania na plecy”). Solidna obudowa przylegająca do ściany.
Dane techniczne
Klimatyzator Panasonic Etherea

Autor: Panasonic

Moc chłodnicza: nominalna 3,5 kW

Przepływ powietrza: jednostka wewn. 12,7 / 14,7 m3/min (chłodzenie/ogrzewanie), jednostka zewn. 29,8 / 30,6 m3/min (chłodzenie/ogrzewanie)

Sezonowa efektywność energetyczna w funkcji chłodzenia SEER: 9,50

Klasa efektywności energetycznej: A+++

Roczne zużycie energii: 129 kWh/a

Poziom ciśnienia akustycznego: jednostka wewnętrzna -   42  dB przy wydajności chłodniczej 3,50 kW

Tryb cichy -   19 dB, jednostka zewnętrzna - 48 dB przy wydajności chłodniczej    3,50 kW

Zakres temperatury pracy: zakres roboczy chłodzenie: -10 ÷ +43 °C

Czynnik chłodniczy (ile potrzeba do napełnienia instalacji): R32, 0,89 kg/t

GWP, równoważnik CO2: emisja równoważna CO2 0,60 kg/t

Dodatkowe funkcje i wyposażenie: Żaluzje Aerowings 2.0, generator nanoe™ X; funkcje sterowania: Panasonic Comfort Cloud, kompatybilność z Amazon Alexa; opcjonalne: CZ-RD514C Sterownik indywidualny przewodowy do jednostek ściennych i konsol podłogowych, PAW-SMSCONTROL sterowanie za pośrednictwem SMS (wymagana dodatkowa karta SIM)

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE