Dobre samopoczucie zależy od powietrza

2020-06-08 13:18 Materiał sponsorowany Bosch
Klimatyzatory Bosch
Autor: BOSCH

Klimatyzatory ścienne Bosch są idealnym rozwiązaniem do mieszkań, niewielkich pomieszczeń biurowych i serwerowni. Do większych biur, domów, mieszkań, sklepów, aptek czy serwerowni idealnie sprawdzą się urządzenia komercyjne Single Split (jednostka zewnętrzna ”agregat” i jednostka wewnętrzna) kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-podstropowe w zakresie mocy od 5,3 kW do 14,0 kW.

Oferta produktowa klimatyzatorów została w pełni uzupełniona o modele pracujące z czynnikiem R32. Klimatyzatory Bosch objęte są 3-letnią gwarancją.

Klimatyzatory pokojowe RAC

Klimatyzatory pokojowe w zakresie wydajności 2,6-7,0 kW mogą nie tylko ogrzewać i chłodzić, ale również poprawiać jakość powietrza i usuwać mikroby lub inne niepożądane substancje. Urządzenia z czynnikiem R32, który jest bardziej przyjazny środowisku. Do wyboru jest jedna z dwóch propozycji naściennych jednostek Single Split Bosch Climate 5000 i Bosch Climate 8500. Urządzenia mają możliwość instalacji o maksymalnej długości do 50 m z przewyższeniem do 25 m, co czyni je elastycznymi w zakresie montażu. Do obsługi jednostek wewnętrznych wykorzystywany jest sterownik bezprzewodowy − Smart Pilot umożliwiający ustawienie różnych parametrów pracy urządzenia. Mają również szereg funkcji dodatkowych np. samooczyszczenia, autorestart, tryb snu, tryb eco, turbo, funkcja zatrzymująca zimne powietrze, utrzymywanie temperatury na poziomie 8°C, czy wykrywanie ewentualnego wycieku czynnika chłodniczego.

Opis funkcji - klimatyzatory Bosch
Autor: Bosch Opis podstawowych funkcji klimatyzatorów Bosch

Multi Split

W segmencie Multi Split do dyspozycji są 4 agregaty od 5,2 do 12,4 kW z możliwością podłączenia od 1 do 5 jednostek wewnętrznych, co z punktu widzenia inwestora jest wygodne, gdyż wystarczy jedna jednostka zewnętrzna, a kolejne jednostki wewnętrzne można dodawać w późniejszym okresie. Wydajność jednostek wewnętrznych w zależności od typu, ścienne (kompatybilne z RAC) od 2,2 do 7,3 kW oraz kasetonowe i kanałowe od 2,2 do 5,3 kW.

Klimatyzatory Bosch
Autor: BOSCH

Jest to idealne rozwiązanie do zapewnienia indywidualnie ustawianego komfortu dla kilku pomieszczeń w tym samym czasie. Dzięki założeniu, ze nie wszystkie jednostki pracują w tym samym czasie z maksymalną wydajnością istnieje możliwość przewymiarowania sumy jednostek wewnętrznych w stosunku do jednostki zewnętrznej (nawet do 150 proc.). Jednostki wewnętrzne można oczywiście mieszać zarówno pod względem mocy jak i rodzaju (np. w systemie pracują dwie jednostki ścienne i po jednej jednostce kanałowej i kasetonowej). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sprostać oczekiwaniom i potrzebom bardzo wymagających klientów.

Klimatyzatory Bosch
Autor: BOSCH
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE