Zainwestuj w ekologiczną przyszłość z powietrzną pompą ciepła VESTA

2020-02-25 11:55 Materiał sponsorowany SAS
Pompa ciepła VESTA
Autor: SAS

Powietrzna pompa ciepła to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznego i komfortowego w użytkowaniu źródła ciepła, które będzie dodatkowo ekonomiczne w eksploatacji. Wkrótce na rynku urządzeń grzewczych pojawi się nowość firmy SAS - pompa ciepła Vesta pracująca w systemie powietrze-woda.

Jak wybrać właściwą powietrzną pompę ciepła?

Proces wyboru rodzaju proekologicznego źródła ogrzewania powinien być przemyślany zarówno pod kątem oszczędności w dłuższym okresie użytkowania jak i całościowego kosztu urządzenia wraz z montażem systemu hydraulicznego dopasowanego do naszych potrzeb. Lepiej zainwestować w urządzenie wysokiej klasy z rozbudowanym wyposażeniem standardowym. Niższa cena może sugerować, że trzeba będzie dokupić dodatkowe wyposażenie zapewniające prawidłowe działanie instalacji, co zdecydowanie może powiększyć końcowy rachunek inwestycji.

Powietrzna pompa ciepła Vesta

W przypadku Vesty klient w cenie otrzymuje kompletne urządzenie wyposażone w komponenty produkowane przez światowych liderów w branży chłodnictwa. Cichobieżny regulowany wentylator dedykowany dla pomp ciepła. z tzw. efektem sowich piór gwarantuje cichą pracę i tym samym komfort eksploatacji. Konstrukcja pompy typu monoblok wraz z wykorzystaniem naturalnego czynnika chłodzącego niepodlegającego ustawie SZWO (tzw.F-gazy) wpływa bezpośrednio na łatwy montaż urządzenia. Vesta charakteryzuje się wysokim współczynnikiem COP =4,2 dla A2W35, a konstrukcja parownika dostosowana jest do polskich warunków klimatycznych. Modulowana praca wentylatora zagwarantuje możliwość regulacji wydajności w okresie letnim (przygotowanie CWU). Moduł Soft Start zapewnia wydłużoną żywotność urządzenia i łagodne uruchamianie. Pompa wyposażona jest w system nadzoru procesu odszraniania, który w połączeniu z innowacyjnym systemem ogrzewania tacy ociekowej minimalizuje czas i częstotliwość procesów odszraniania co zmniejsza straty energetyczne. Łatwą obsługę pompy zapewni intuicyjny panel sterowania pełniący jednocześnie funkcję regulatora pokojowego. Nad bezpieczeństwem czuwa wielopoziomowy system zabezpieczenia komponentów pompy ciepła składający się z zabezpieczeń  elektrycznych  i programowych.

Pompa ciepła wysokiej jakości

Po wyborze urządzenia należy odpowiednio dobrać jego moc. Właściwy dobór powinien uwzględniać zapotrzebowanie energetyczne budynku, rodzaj planowanej lub wykonanej instalacji ( ogrzewanie podłogowe, grzejnikowe, itp.), potrzeby bytowe i zwyczaje użytkowników, a także lokalizację budynku w określonej strefie klimatycznej. Dobrze dobrana jednostka poradzi sobie przy silniejszych mrozach i nie będzie przewymiarowana w okresach przejściowych. Wybierając Vestę można liczyć na fachowe doradztwo oraz 40 – letnie doświadczenie producenta branży urządzeń grzewczych.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE