Pompa ciepła i wentylacja z rekuperacją: instalacje w walce ze smogiem

2019-12-20 8:54 Materiał sponsorowany Stiebel Eltron
Pompa ciepła - Stiebel Eltron
Autor: Stiebel Eltron

Zmiana źródła ogrzewania na pompę ciepła może przyczynić się nie tylko do zwiększenia oszczędności, ale także do zmniejszenia szkodliwego wpływu na środowisko. Inwestycja w to ekologiczne rozwiązanie na pewno się opłaci: i Inwestorom, i naszej planecie.

Smog a ogrzewanie domu

Smog jest nienaturalną mgłą, która powstaje wskutek działalności człowieka. Co nas truje? Fabryki, spaliny samochodowe, palenie węglem, drewnem, śmieciami i innymi paliwami stałymi w piecach. Zanieczyszczenie powietrza jest szczególnie odczuwalne w bezwietrzne dni, ponieważ brak wiatru uniemożliwia rozrzedzenie się mgły smogowej.

Początek sezonu grzewczego oznacza konieczność ogrzewania, a dymiące kominy to nasza codzienność. Do powietrza, którym oddychamy, dostaje się zwiększona ilość pyłów PM10 i PM2,5. Oddychanie fatalnym powietrzem wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Pyły PM2,5 są drobniejsze i bardziej niebezpieczne dla naszego organizmu od pyłów PM10. Docierają do układu oddechowego oraz krwionośnego. Dużo dłużej zostają w naszym organizmie. W takiej sytuacji wszelkie formy aktywności na wolnym powietrzu, szczególnie uprawianie sportu są odradzane.

Bezpośrednie i pośrednie efekty smogu są zatrważające: wzrost zachorowań na alergię, astmę, choroby kardiologiczne i nowotworowe, obniżenie odporności i umieralność człowieka. Pyły przenikają do wody, gleby i roślin. Jemy skażone mięso zwierząt, które wzrastały w takim środowisku.

Co możemy zrobić, by zmniejszyć smog? Przede wszystkim dbać o środowisko naturalne w każdy możliwy sposób. Jednym z nich jest likwidacja niskiej emisji zanieczyszczeń, To określenie oznacza wymianę starych pieców w domach na nowoczesne systemy grzewcze, które nie zanieczyszczają powietrza. Zacznij od „własnego ogródka”.

STOP SMOG: skorzystaj ze specjalnej oferty  
Pompa ciepła - Stiebel Eltron

Autor: Stiebel Eltron

W kampanii STOP SMOG firma STIEBEL ELTRON przygotował szereg kompletnych pakietów z pompami ciepła powietrze-woda i solanka-woda różnych mocy, także z opcją chłodzenia budynku oraz wentylacji i rekuperacji. Dokładnie skonfigurowane pakiety posiadają potencjał, który można szybko wykorzystać i zastosować w starym i nowym budownictwie. Łączą wysoką jakość z pierwszorzędną wydajnością i bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do wydajności.

 

 

Wybór źródła ciepła do nowego domu

Jaki system grzewczy wybierzesz? „Tradycyjny”, oparty na spalaniu w piecu? Wtedy musisz w domu zaplanować i zainwestować w grzejniki oraz specjalne pomieszczenie na kotłownię oraz komin. Pomyśl, że w letnie dni w ogrodzie Ty i Twoje dzieci będą oddychały spalinami z domowego komina. Przyłączenie gazu, kupno i składowanie węgla, czy drewna kosztuje. Niemałe koszty są związane również z kupnem i instalacją grzejników w każdym pomieszczeniu oraz wybudowaniem komina spełniającego odpowiednie normy.

Policz wszystkie koszty materialne i niematerialne i zastanów się, czy nie warto jednak postawić na niezależność energetyczną i zainwestować w ekologiczną pompę ciepła?

Dom z pompą ciepła: historia Inwestorów

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE