Pompa ciepła Beretta jako samodzielne źródło ciepła

2023-03-01 8:32 Materiał sponsorowany
Pompa ciepła Beretta jako samodzielne źródło ciepła
Autor: Beretta Pompa ciepła HYDRO UNIT M marki Beretta to nowoczesne urządzenie grzewcze

Pompy ciepła zyskują popularność, ponieważ są to urządzenia grzewcze wydajne energetycznie, zeroemisyjne, a także bezobsługowe. Ogrzewanie domu pompą ciepła może być tańsze niż w przypadku gazu, oleju opałowego, peletów czy węgla. Zobaczmy, jak działa pompa ciepła HYDRO UNIT M marki Beretta i jakie ma zalety.

Najpopularniejsze są pompy ciepła powietrze-woda, które odbierają ciepło z otoczenia domu i przekazują je do wody, która jest wykorzystywana do ogrzewania domu oraz jako ciepła woda użytkowa. Wśród nich warto zwrócić uwagę na pompy typu monoblok, które mają wszystkie podzespoły umieszczone w jednej obudowie. Takie pompy, w odróżnieniu od splitów, nie zajmują miejsca w domu - montuje się je na zewnątrz budynku. Przykładem pompy typu monoblok jest HYDRO UNIT M marki Beretta. Jest to urządzenie o wysokiej efektywności energetycznej. Gdy działa niskotemperaturowo, zasilając ogrzewanie podłogowe, uzyskuje najwyższą możliwą klasę energetyczną A+++. W przypadku pracy z grzejnikami jego klasa energetyczna jest również wysoka - to A++.

Spis treści

  1. Budowa i zasada działania pompy ciepła HYDRO UNIT M
  2. Czy pompa może być samodzielnym źródłem ciepła?
  3. Pompa ciepła do remontowanego domu
  4. Pompa ciepła do nowego domu

Budowa i zasada działania pompy ciepła HYDRO UNIT M

W powietrznej pompie ciepła HYDRO UNIT M zastosowano sprężarkę rotacyjną z technologią DC-Inverter, która spręża czynnik roboczy R32 do wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury. Przekazanie energii cieplnej do układu hydraulicznego następuje w płytowym wymienniku ciepła (skraplaczu) o dużej powierzchni wymiany, zbudowanym z aluminiowych lameli. Elektroniczny zawór rozprężny obniża ciśnienie oraz temperaturę czynnika wracającego do parownika. Odparowany czynnik w postaci gazowej zostaje ponownie skierowany do układu sprężarki i cykl pracy pompy ciepła zaczyna się od nowa. Pompa ciepła HYDRO UNIT M gwarantuje stabilną wydajność pracy nawet przy temperaturze wody 65oC. Warto podkreślić, że jej praca jest bardzo cicha i nie powoduje dyskomfortu mieszkańców domu.

Pompa ciepła Beretta jako samodzielne źródło ciepła
Autor: Beretta HYDRO UNIT M marki Beretta to powietrzna pompa ciepła typu monoblok

Czy pompa może być samodzielnym źródłem ciepła?

Jak najbardziej. Pompa ciepła HYDRO UNIT M zapewni ciepło w każdym domu, pod warunkiem że zostanie odpowiednio dobrana. Jest ona dostępna w 10 modelach, co pozwala dopasować urządzenie do potrzeb budynku i jego mieszkańców. Jest to nowoczesne urządzenie grzewcze przeznaczone do domów energooszczędnych lub poddanych termomodernizacji. Pompa ciepła HYDRO UNIT M sprawdza się zimą i latem - może pracować w szerokim zakresie temperatur: od -25 do 43oC.

Pompa ciepła do remontowanego domu

Ze względy na walory użytkowe pompy ciepła są obecnie urządzeniem grzewczym najczęściej wybieranym przez inwestorów przeprowadzających termomodernizacje swoich domów. Bardzo często są one instalowane w połączeniu z mikroinstalacją fotowoltaiczną, co stanowi rozwiązanie optymalne pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Taki wariant jest promowany w programie „Czyste powietrze” przez zapewnienie najwyższego możliwego w jego ramach dofinansowania. Tego rodzaju inwestycja może być również uwzględniona w uldze termomodernizacyjnej, przez co obniży nasze podatki.

Pompa ciepła do nowego domu

Wszystkie obecnie budowane domy muszą być energooszczędne. Żeby to spełnić, konieczne jest wykorzystanie nowoczesnych urządzeń grzewczych - zeroemisyjnych i o jak najniższym zużyciu energii, takich jak pompa ciepła HYDRO UNIT M marki Beretta. Zapewni ona najniższe koszty ogrzewania w porównaniu z innymi paliwami. Wariantem najlepszym jest wykorzystanie jej do zasilania niskotemperaturowej instalacji ogrzewania podłogowego. W ramach programu „Moje ciepło” inwestorzy budujący domy o podwyższonym standardzie energetycznym mogą uzyskać dofinansowanie pompy ciepła.

Dowiedz się więcej o produktach Beretta:

https://www.facebook.com/BerettaHeatingPolska

https://www.youtube.com/@BerettaHeatingPolska

https://www.linkedin.com/company/beretta-heating/

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE