Nowoczesna pompa ciepła HYDRO UNIT M typu monoblok

2022-09-12 10:28 Materiał sponsorowany
Pompa ciepła
Autor: Beretta Pompa ciepła marki Beretta

Dobra pompa ciepła powinna być wydajna, wygodna w obsłudze i cicha. Nowa pompa ciepła HYDRO UNIT M marki Beretta ma te wszystkie cechy. Przyjrzyjmy się dokładniej temu urządzeniu i poznajmy jego zalety.

Zakup nowoczesnej pompy ciepła to dobra inwestycja. Rosnące ceny gazu, węgla i innych paliw skłaniają coraz większą liczbę inwestorów do sięgnięcia po alternatywne źródło ciepła, jakim są pompy powietrze woda. I dobrze, bo urządzenia te nie tylko przyczynią się do znacznego obniżenia rachunków za ogrzewanie, ale także zwiększą komfort mieszkańców i pozwolą na prowadzenie ekologicznego domu, nieszkodzącego środowisku. Niezależność energetyczna, jaką gwarantuje połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła, rozwiąże wiele narastających w ostatnich miesiącach problemów z niepokojem związanym z ogrzewaniem budynków. 

Pompa ciepła Beretta HYDRO UNIT M
Autor: Beretta

Pompa ciepła HYDRO UNIT M 

Przykładem nowoczesnej pompy ciepła jest nowość pompa ciepła HYDRO UNIT M marki Beretta typu monoblok. W tym rodzaju pomp ciepła całość układu chłodniczego znajduje się w jednostce zewnętrznej. Jest ona zabudowana, zwarta, dobrze zaizolowana termicznie i akustycznie, a przez to znacznie cichsza w czasie pracy. Nie trzeba napełniać jej czynnikiem chłodzącym, a montaż przebiega szybciej i sprawniej. Monobloki są też tańsze w eksploatacji. Nie wymagają regularnych przeglądów instalacji. To pompa ciepła przyjazna zarówno dla mieszkańców, jak i dla środowiska. W HYDRO UNIT M zastosowano czynnik chłodniczy R32 o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego niż inne gazy chłodnicze. Dodatkowo zmniejszono jego objętość.

Pompa ciepła Beretta HYDRO UNIT M
Autor: Beretta

Jednostkę HYDRO UNIT M charakteryzuje również wysoka wydajność i efektywność energetyczna. Urządzenie ma klasę A+++ przy 35 st. C oraz A++ przy 55 st. C. Wyposażono je w wysokiej jakości sprężarkę rotacyjną (Twin Rotary) z technologią DC-Inverter, elektroniczny zawór rozprężny a także wentylatory z sprawdzonym silnikiem bezszczotkowym EC. Żebrowana wężownica wykończono specjalna powłoką hydrofilową, która ułatwia szybkie odprowadzanie wody podczas cyklu odszraniania i minimalizującą ryzyko zamarzania. Dzięki tym nowoczesnym technologiom, wykorzystanym przy jej produkcji, możemy być pewni, że pompa ciepła doskonale sprawdzi się nawet podczas bardzo surowych zim. Gwarantuje to spokój i poczucie bezpieczeństwa podczas całego okresu grzewczego.

Dopasowana do potrzeb

Niezależnie, czy w naszym domu planujemy montaż pompy ciepła jako samodzielnego źródła ciepła czy jako części systemu grzewczego - pompy ciepła z serii HYDRO UNIT M dostępne są w aż dziesięciu modelach. Dzięki szerokiemu wachlarzowi opcji oraz bogatemu wyposażeniu bez problemów dobierzemy - przy pomocy specjalisty - urządzenie, które spełni wszystkie oczekiwania i zapewni najlepszą wydajność dla naszego budynku. 

Pompy ciepła HYDRO UNIT M można łączyć w kaskadę do sześciu jednostek, aby spełnić wymagania dotyczące ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody użytkowej w blokach mieszkalnych i małych obiektach komercyjnych.

Wygoda na wyciągnięcie ręki

Planowanie pracy, kontrola i zarządzanie pracą pompy ciepła nie musi być skomplikowane. Pompę ciepła HYDRO UNIT M można z powodzeniem zintegrować z kompleksowymi systemami domu, ale równie dobrze możemy sterować urządzeniem za pomocą intuicyjnego regulatora. Interfejs sterowania jest przejrzysty, czytelny i przyjazny dla użytkownika, by w prosty sposób móc kontrolować wszystkie funkcje pompy. Dodatkowo sterownik sam będzie w stanie zareagować, dopasowując działanie urządzenia do warunków i potrzeb, np. w przypadku spadku temperatury uruchomi dodatkowe źródło ciepła. 

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE