Nowoczesne i oszczędne kotły kondensacyjne TERMET

2022-07-01 12:40 Materiał sponsorowany
Kotły gazowe kondensacyjne TERMET
Autor: TERMET

Gazowe kotły kondensacyjne marki TERMET to wysokosprawne i oszczędne urządzenia, które nie emitują do atmosfery szkodliwych pyłów, a emisja dwutlenku węgla oraz tlenków azotu jest minimalna.

Dlaczego mówi się, że to oszczędne urządzenia?

Odpowiedź tkwi w samej konstrukcji, która umożliwia osiąganie wysokiej sprawności. Szczególne znaczenie ma zastosowanie innowacyjnych palników z szeroką modulacją mocy, dzięki czemu urządzenia dopasowują się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dlatego też przy eksploatacji kotłów gazowych nowej generacji nie musimy martwić się o straty ciepła. Użytkownik płaci za paliwo faktycznie wykorzystane, a to przekłada się na niższe rachunki.

Pamiętajmy też, że kotły gazowe dostosowane są do współpracy z automatyką, która dodatkowo pozwala na efektywne zarządzanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, pozwalając tym samym na ograniczenie zużycia gazu potrzebnego do ogrzewania mieszkania, czy domu.

Do kotłów z serii ECOCONDENS GOLD PLUS, ECOCONDENS NEX, INTEGRA COMFORT, SOLID COMFORT idealnie sprawdzi się TERMET SYSTEM COMFORT do zdalnego zarządzania pracą kotła, a nawet całego systemu grzewczego.

Kotły gazowe kondensacyjne TERMET
Autor: TERMET

O czym pamiętać przy wyborze kotła kondensacyjnego?

Jest kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, aby urządzenie zapewniało nam komfort ciepła:

  • kluczowe jest oszacowanie potrzebnej mocy urządzenia, która wynika z kilku czynników tj. wielkość powierzchni do ogrzania, docieplenia budynku, stolarki okiennej; - należy pamiętać, że kocioł powinien zapewnić nam komfort w czasie całego sezonu grzewczego, a nie tylko podczas wysokich mrozów, dlatego istotny jest szeroki zakres modulacji kotła, który umożliwi w oszczędny sposób dostosować się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło;
  • jeśli urządzenie ma nam również w optymalny sposób przygotować ciepłą wodę, musimy przeanalizować takie czynniki jak: ilość i rodzaj punktów poboru wody, ilość użytkowników oraz odległość punktów od źródła ciepła. W domach jednorodzinnych idealnie sprawdzi się kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem, natomiast dla mieszkań odpowiedni będzie kocioł dwufunkcyjny z przepływowym podgrzewaniem ciepłej wody.
  • jeśli masz niewielką powierzchnię do ogrzania, a zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest duże - warto wybrać dostępny w naszej ofercie kocioł dwufunkcyjny, który zapewni zwiększoną moc po stronie samej wody użytkowej.

Pamiętajmy jednak, że oszacowanie mocy najlepiej powierzyć specjaliście, a w doborze urządzenia pomogą nasi doradcy. Dlatego jeśli masz pytanie napisz na adres [email protected]

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE