Sposoby na zanieczyszczone powietrze - ogrzewanie gazem płynnym

2019-09-23 15:47
gaspol
Autor: Gaspol W wielu europejskich krajach zmiana źródeł ogrzewania na gazowe spowodowała znaczną poprawę jakości powietrza

Polska jest krajem z najgorszą jakością powietrza w Unii Europejskiej. Na liście 50 miast w UE, w których występuje największe stężenie toksycznych substancji w powietrzu, 36 to polskie miejscowości.

Tak poważne zanieczyszczenie powietrza jest spowodowane głównie przez tzw. niską emisję, czyli spalanie paliw stałych: węgla, ekogroszku, drewna i nierzadko również odpadów, w indywidualnych gospodarstwach domowych. To dlatego w sezonie grzewczym powstaje smog – mieszanina trujących substancji, m.in. cząstek stałych, tlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenku azotu, chlorowodoru, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, dioksyn i furanów, metali ciężkich, zwłaszcza rtęci i jej związków, kadmu oraz talu, arsenu, ołowiu i silnie rakotwórczego benzo(a)pirenu. Nie jest to pełna lista tego, czym oddychamy. Z powodu chorób spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza każdego roku w Polsce umiera około 45 tys. osób.

 

gaspol
Autor: Gaspol Gaz płynny jest rozwiązaniem dla mieszkańców terenów poza dostępem do sieci gazu ziemnego, obszarów wiejskich, trudno dostępnych i nisko zurbanizowanych

Przyjazny środowisku

Dlatego przy podejmowaniu decyzji o wyborze źródła energii grzewczej warto wziąć pod uwagę dostępne na rynku efektywne, komfortowe i przyjazne środowisku rozwiązania energetyczne. Jednym z nich jest gaz płynny (LPG). W wielu krajach Europy zmiana źródeł ogrzewania na gazowe spowodowała znaczną poprawę jakości powietrza. Gaz płynny to wyjątkowa energia o wielu zaletach i zastosowaniach. Czysto się spala, praktycznie nie generując cząstek stałych i sadzy.

Wiele zastosowań gazu płynnego

Zarówno przedsiębiorstwa, jak i setki milionów ludzi na całym świecie polegają na gazie płynnym, ponieważ zapewnia przyjazną, komfortową w użytkowaniu i niezawodną energię do wielu zastosowań. Jest wykorzystywany m.in. do ogrzewania gospodarstw domowych, gotowania, napędzania samochodów, a także w rolnictwie oraz przemyśle – tym mniejszym (np. piekarnie, hotele) i tym wielkim (fabryki, zakłady przemysłowe). LPG jest idealnym rozwiązaniem dla mieszkańców terenów poza dostępem do sieci gazu ziemnego, obszarów wiejskich, trudno dostępnych i nisko zurbanizowanych – można go dostarczyć praktycznie wszędzie.

Gaspol banner
Autor: Gaspol
Rozsądny wybór

Wybierając gaz płynny jako źródło energii dla Twojego domu, możesz zdecydować się na zbiornik gazu naziemny lub podziemny. Wybór telemetrii oznacza, że nie musisz pamiętać o kontroli napełnienia zbiornika. O to zadba GASPOL. Ty będziesz cieszyć się efektywną, bezsmogową i komfortową w użytkowaniu energią.

NIE PRZEGAP
zycie bez smogu bloczek

Autor: Redakcja

Chcesz mieć ciepły dom i oddychać czystym powietrzem? Przyłącz się do naszej akcji "Życie bez SMOGU".

Sprawdź, jak walczyć ze smogiem. Jak chronić siebie i bliskich. Jak sfinansować termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła. Wraz z ekspertami z firm Isover, Caparol, Gaspol przygotowaliśmy porady, które ułatwią wam działania. Ponadto czeka na Was atrakcyjny konkurs (konkurscaparol.murator.pl), w którym można wygrać ocieplenie domu wartości 30.000 złotych! Fundatorem nagrody jest firma Caparol.

Partnerzy

Kontakt z firmą: Al. Jana Pawła II 80; tel. 606 800 585; e-mail: infolinia@gaspol.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE