Sposoby na zanieczyszczone powietrze - ogrzewanie gazem płynnym

2019-09-23 15:47 MATERIAŁ SPONSOROWANY I GASPOL
gaspol
Autor: Gaspol W wielu europejskich krajach zmiana źródeł ogrzewania na gazowe spowodowała znaczną poprawę jakości powietrza

Polska jest krajem z najgorszą jakością powietrza w Unii Europejskiej. Na liście 50 miast w UE, w których występuje największe stężenie toksycznych substancji w powietrzu, 36 to polskie miejscowości.

Tak poważne zanieczyszczenie powietrza jest spowodowane głównie przez tzw. niską emisję, czyli spalanie paliw stałych: węgla, ekogroszku, drewna i nierzadko również odpadów, w indywidualnych gospodarstwach domowych. To dlatego w sezonie grzewczym powstaje smog – mieszanina trujących substancji, m.in. cząstek stałych, tlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenku azotu, chlorowodoru, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, dioksyn i furanów, metali ciężkich, zwłaszcza rtęci i jej związków, kadmu oraz talu, arsenu, ołowiu i silnie rakotwórczego benzo(a)pirenu. Nie jest to pełna lista tego, czym oddychamy. Z powodu chorób spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza każdego roku w Polsce umiera około 45 tys. osób.

 

gaspol
Autor: Gaspol Gaz płynny jest rozwiązaniem dla mieszkańców terenów poza dostępem do sieci gazu ziemnego, obszarów wiejskich, trudno dostępnych i nisko zurbanizowanych

Przyjazny środowisku

Dlatego przy podejmowaniu decyzji o wyborze źródła energii grzewczej warto wziąć pod uwagę dostępne na rynku efektywne, komfortowe i przyjazne środowisku rozwiązania energetyczne. Jednym z nich jest gaz płynny (LPG). W wielu krajach Europy zmiana źródeł ogrzewania na gazowe spowodowała znaczną poprawę jakości powietrza. Gaz płynny to wyjątkowa energia o wielu zaletach i zastosowaniach. Czysto się spala, praktycznie nie generując cząstek stałych i sadzy.

Wiele zastosowań gazu płynnego

Zarówno przedsiębiorstwa, jak i setki milionów ludzi na całym świecie polegają na gazie płynnym, ponieważ zapewnia przyjazną, komfortową w użytkowaniu i niezawodną energię do wielu zastosowań. Jest wykorzystywany m.in. do ogrzewania gospodarstw domowych, gotowania, napędzania samochodów, a także w rolnictwie oraz przemyśle – tym mniejszym (np. piekarnie, hotele) i tym wielkim (fabryki, zakłady przemysłowe). LPG jest idealnym rozwiązaniem dla mieszkańców terenów poza dostępem do sieci gazu ziemnego, obszarów wiejskich, trudno dostępnych i nisko zurbanizowanych – można go dostarczyć praktycznie wszędzie.

Gaspol banner
Autor: Gaspol
Rozsądny wybór

Wybierając gaz płynny jako źródło energii dla Twojego domu, możesz zdecydować się na zbiornik gazu naziemny lub podziemny. Wybór telemetrii oznacza, że nie musisz pamiętać o kontroli napełnienia zbiornika. O to zadba GASPOL. Ty będziesz cieszyć się efektywną, bezsmogową i komfortową w użytkowaniu energią.

NIE PRZEGAP
zycie bez smogu bloczek

Autor: Redakcja

Chcesz mieć ciepły dom i oddychać czystym powietrzem? Przyłącz się do naszej akcji "Życie bez SMOGU".

Sprawdź, jak walczyć ze smogiem. Jak chronić siebie i bliskich. Jak sfinansować termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła. Wraz z ekspertami z firm Isover, Caparol, Gaspol przygotowaliśmy porady, które ułatwią wam działania. Ponadto czeka na Was atrakcyjny konkurs (konkurscaparol.murator.pl), w którym można wygrać ocieplenie domu wartości 30.000 złotych! Fundatorem nagrody jest firma Caparol.

Partnerzy

Kontakt z firmą: Al. Jana Pawła II 80; tel. 606 800 585; e-mail: infolinia@gaspol.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE