Jaki kominek wybrać do małego domu?

2020-09-25 11:27 Materiał sponsorowany kratki.pl
Kominki do małego domu
Autor: materiały prasowe kratki.pl Koza AB idealnie nadaje się do niewielkich salonów

Kominki z wkładem gazowym oraz gazowe piecyki wolnostojące to urządzenia, które idealnie sprawdzają się nie tylko w dużych domach i onieśmielających metrażem apartamentach. Polska marka Kratki, działająca na rynku od ponad 20 lat, w swej bogatej ofercie posiada również produkty zaprojektowane tak, aby spełniały oczekiwania właścicieli małych domów. Co więcej, urządzenia te charakteryzują się szybkim i łatwym montażem, intuicyjną obsługą, nowoczesnym designem, a do tego są całkowicie bezpieczne. Sprawdźcie sami!

Wzornictwo kominków do małego domu

Decydując się na „ogień we wnętrzu” chcemy by to właśnie tańczące płomienie były pierwszoplanowym bohaterem aranżacji. Projektanci urządzeń grzewczych marki Kratki doskonale to rozumieją, dlatego zabudowa zarówno kominków gazowych, jak i wolnostojących piecyków gazowych jest niezwykle oszczędna. Warto przywołać w tym miejscu także stalowe piece wolnostojące: Thor 8 o geometrycznym kształcie prostopadłościanu, Kozę K5 S z charakterystyczną wnęką na drewno czy model Antares 10 o eleganckim półokrągłym kształcie. Ich minimalistyczne wzornictwo otwiera szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Panoramiczna wizja ognia w eleganckiej zabudowie będzie pasować zarówno do wnętrz glamour, przez retro i vintage, na modnym new classic i modern kończąc.

Jakość wykonania kominków

Inwestując w kominek gazowy czy charakterystyczną kozę warto wybrać modele wykonane z najwyższej jakości materiałów w oparciu o sprawdzoną technologię: tylko takie posłużą domownikom przez długie lata. Piece gazowe z serii ENYO oraz kominki LEO polskiej marki Kratki zostały wykonane ze stali, której poszczególne elementy zostały wycięte laserowo, a następnie wyginane na giętarkach CNC. Dodatkowo, każdy model wyposażony został w dwie szyby, czujnik termopary oraz ceramikę żaroodporną wytrzymującą temperaturę do 660 °C.

Kominki do małego domu
Autor: materiały prasowe kratki.pl Kominek Leo Box świetnie dopasuje się do nowoczesnego, monochromatycznego wnętrza

Kominek do małego domu: bezpieczny i ekologiczny

Dodatkowo, nowoczesna seria pieców wolnostojących na gaz ENYO marki Kratki oraz linia kominków gazowych LEO (także z oferty tego polskiego producenta) wyposażone zostały w hermetycznie zamkniętą komorę spalania, która gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa dla użytkowników. Przy jakichkolwiek problemach z drożnością przewodu powietrzno-spalinowego lub dopływu gazu urządzenia są automatycznie wyłączane. Kominki i kozy przystosowane zostały do palenia gazem ziemnym lub gazem LPG, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska naturalnego. Ich użytkowanie nie wiąże się z emisją do atmosfery żadnych substancji szkodliwych. Ale kominek opalany drewnem także może być eko. Restrykcyjne normy Ekoprojektu spełniają np. wkłady Lucy Slim oraz Zibi zaprojektowane specjalnie do niewielkich przestrzeni. Oba modele łączy elegancki design oraz maksymalne wykorzystanie energii, dzięki wyłożeniu komory spalania materiałem akumulującym ciepło: TERMOTEC.

Szybki montaż i komfortowe użytkowanie kominka w małym domu

Kominek gazowy oraz koza na gaz nie wymagają podłączenia do przewodów wentylacyjnych, a jedynie przyłączenia do systemu koncentrycznego z rurami stalowymi, a więc urządzenia tego typu można zainstalować niemal w każdym miejscu domu. Dodatkowym ułatwieniem jest ich niewielki ciężar oraz intuicyjna obsługa za pomocą pilota z wbudowanym termostatem. Zapalenie w kominku gazowym lub wolnostojącym piecyku zajmuje aż… jedną sekundę! Wystarczy nacisnąć włącznik, by cieszyć się panoramiczną wizją tańczących płomieni i poczuć prawdziwe ciepło ognia. Oba rodzaje urządzeń, które są dostępne w ofercie marki Kratki, posiadają możliwość czasowego zaprogramowania temperatury dobowej, nawet z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W praktyce możemy zatem zaprogramować godzinę włączenia i wyłączenia się urządzenia tak, by od progu witał nas igrający spektakl ognia.

Polski producent, firma Kratki.pl, stworzyła serie urządzeń dedykowanych do domów jednorodzinnych, wierząc, że z piękna ognia, jego blasku i ciepła, powinni korzystać wszyscy – bez względu na powierzchnię swoich czterech ścian.

Partnerzy

Kratki.pl to renomowany producent kominków, pieców, wkładów, ogrzewaczy gazowych oraz akcesoriów dostępnych w ponad 60 krajach na całym świecie. Filozofia firmy zbudowana wokół idei „dobre, bo polskie” przyniosła marce nie tylko zasłużone miejsce w czołówce firm kominkowych, ale także wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. m.in.: Płomień Roku 2020, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2019 czy Laur Klienta w kategorii „Kominki i wkłady kominkowe”. Marka Kratki udowadnia, że światowy design może iść w parze z doskonałą funkcjonalnością.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE