Czy warto mieć w domu kominek? 5 najważniejszych zalet posiadania kominka

2022-09-23 10:42 Materiał partnerski
Kominki KRATKI
Autor: kratki.pl Wkład kominkowy NBC w nowoczesnej aranżacji

Kominek w domu warto zamontować nie tylko ze względów wizualnych. Piękny blask ognia, rozświetlający pokój dzienny, to przecież nie jedyna korzyść płynąca z tego urządzenia! Poznajmy 5 najważniejszych zalet posiadania kominka.

1. Kominek zapewni bezpieczeństwo i niezależność

Zacznijmy od podstaw, czyli od bezpieczeństwa. Jego zapewnienie to jedna z podstawowych potrzeb, które zaspokoi właśnie kominek. Niezawodny, nowoczesny i solidny kominek zapewnią ciepło nawet w przypadku awarii systemów ogrzewania czy braku prądu lub dostaw gazu. Według prawa budowlanego kominek nie może być jedynym źródłem ciepła w domu, lecz zwłaszcza w obecnych czasach niepewności oraz ryzyka związanego z kryzysem grzewczym będzie idealnym zabezpieczeniem oraz dopełnieniem ciepła systemowego. Jeśli wszystko inne "zawiedzie", będziemy mogli bezpiecznie spędzić czas w ciepłym i jasnym domu. 

Kominek a czyste powietrze
Autor: Kratki.pl Należy unikać drewna iglastego, ponieważ jest żywiczne. Podczas spalania wytwarza się dużo tłustej sadzy. Przy efektywnym spalaniu drewna liściastego szyba będzie długo czysta

2. Ekonomiczne ogrzewanie kominkiem

Wybierając kominek z płaszczem wodnym przyczyniamy się do zwiększenia efektywności spożytkowania wytwarzanego przez nie ciepła. System wypełniony wodą otacza niemal całą komorę spalania kominka, a ona odbiera ciepło i później rozprowadza je po centralnej instalacji grzewczej. Zwiększa się dzięki temu sprawność kominka (do 82%). Zmniejsza się tym samym wysokość kosztów ogrzewania domu, po którym krąży wytworzone przez kominek ciepło. Nowoczesne urządzenia tego typu wyposażono dodatkowo w specjalne sterowniki, które precyzyjnie kontrolują pracę pomp i przepustnicy, tak, by zapewnić maksymalne wykorzystanie energii, a co za tym idzie - oszczędności.

kominek
Autor: Kratki Kominek będzie dawał ciepło, nawet gdy zabraknie prądu lub gazu
HOME EASY BOX
Homebox kratki.pl

Autor: Kratki

Absolutnie wyjątkowym produktem na polskim rynku grzewczym są gotowe kominki, które można złożyć i uruchomić w zaledwie kilka godzin. Taki produkt ma w swojej ofercie marka Kratki. Urządzenia Home Easy Box składa się z ekologicznego wkładu NBC oraz gotowej zabudowy ze stali w uniwersalnej bieli lub czerni. Trójstronna wizja ognia, wysublimowany design, intuicyjna obsługa oraz gwarancja bezpieczeństwo to najważniejsze cechy tego urządzenia grzewczego. Firma Kratki.pl udowadnia, że trójstronny kominek można mieć szybko i łatwo. Za to niepowtarzalna atmosfera we wnętrzu sprzyjające beztroskim chwilom relaksu będzie trwać przez długie lata.

3. Niepowtarzalny klimat w domu

Zbliża się czas długich, jesiennych i zimowych wieczorów, a te najlepiej spędza się w domu - właśnie przed kominkiem. Buzujący cicho ogień, ciepło promieniujące aż na kanapę, pogodne odblaski płomieni tańczące na ścianach, przyjemny zapach drewna: wszystko to buduje w domu niepowtarzalny klimat. W tak przytulnych okolicznościach możemy zdecydowanie łatwiej się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu, a także uciec choć na chwilę od szaroburego nieba, błota i śniegu. Nie ma przecież lepszego miejsca na czytanie książek, układanie puzzli czy rozmowy z bliskimi niż wygodna część wypoczynkowa wokół kominka. 

4. Podkreślenie piękna aranżacji wnętrz

Kominek to doskonałe dopełnienie aranżacji wnętrza i to niezależnie od stylu, w jakim urządziliśmy nasz salon. Szeroka gama produktów marki Kratki pozwoli wybrać kominek, który zaspokoi wszystkie nasze potrzeby, również te estetyczne. W ofercie znajdziemy kominki klasyczne, idealne do tradycyjnych salonów, jak i bardzo modernistyczne. Przykładowo, Kominek Lucy to idealne połączenie tych dwóch stylów i świetnie sprawdzi się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Jego boczne przeszklenie pozwoli cieszyć się pięknem ognia z dodatkowej perspektywy. Jeśli najlepiej czujemy się w wnętrzach loftowych, kominki typu koza (np. Koza AB2) doskonale wpiszą się w nasz wymarzony styl. Zajmują one niewiele miejsca, a zapewniają ciepło oraz pięknie uzupełniają aranżację salonu.

Nowoczesne kominki stworzono także z myślą o ekologii. Kominki marki Kratki spełniają przepisy prawa krajowego i unijnego, w tym wysokie kryteria Ekoprojektu. 

5. Dobry wpływ na zdrowie i samopoczucie

Bardzo wilgotne powietrze nie wpływa dobrze ani na wnętrza domu, ani na samopoczucie jego mieszkańców. Negatywny wpływ pleśni na człowieka jest powszechnie znany, dlatego warto zadbać o to, by powietrze w naszym domu nie sprzyjało rozwojowi szkodliwych substancji. Pomóc w tym może właśnie kominek, który łagodnie osusza powietrze, zmniejszając wilgotność powietrza nawet o kilkadziesiąt procent. Nie bez znaczenia dla nastroju i samopoczucia, zwłaszcza podczas przygnębiających, chłodnych wieczorów, trwających w Polsce przez długie miesiące, są również ciepło i światło bijące od płomieni. Kominek pozwoli rozgrzać zastane miejsce, złagodzić bóle reumatyczne a nawet poprawić jakość naszego snu dzięki niskiej temperaturze barwowej ognia, sprzyjającej głębokiemu wypoczynkowi.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE