Ciepło ognia dla każdego – nowoczesne piece marki Kratki

2021-04-19 13:42 Materiał sponsorowany
Piecyki wolnostojące kratki.pl
Autor: Kratki.com

Jak zadbać zarówno o przytulny, domowy nastrój w naszym salonie, jak i o środowisko? Pomogą nam w tym nowoczesne piece wolnostojące marki Kratki. Są nie tylko całkowicie bezpieczne, ale też wyjątkowo praktyczne i, co ważniejsze, zaprojektowane w zgodzie z najnowszymi trendami.

Po całym dniu pracy nie ma nic bardziej relaksującego niż spokojny wieczór w naszym salonie. Wyobraźmy sobie, że możemy przygotować ulubiony napój, a następnie rozpalić w piecu. Widok ognia pomoże nam się uspokoić, a bijące od kozy ciepło wypełni wnętrze i lekko, niezwykle przyjemnie nas rozleniwi. Tę wizję możemy zrealizować łatwiej niż myślimy. Nowoczesne piece wolnostojące marki Kratki stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnego kominka. To wyjątkowo istotny element kompleksowego projektu ogrzewania domu, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się widokiem żywego ognia w naszym domu.

Piecyki wolnostojące kratki.pl
Autor: Kratki.com

Troska o środowisko a piece i kominki

Nurt zrównoważonego, przyjaznego środowisku designu jest wyjątkowo bliski marce Kratki. Warto podkreślić, że piece między innymi Thor, Enyo, Koza AB i K5 spełniają wszystkie wymagania Ekoprojektu oraz normy BlmSchV 2, która wyznacza maksymalną emisję CO. Nie przyczynimy się do powstawania smogu, a co za tym idzie, zadbamy o środowisko, jeśli będziemy palić w kozach suchym drewnem drzew liściastych. Producent dba o stosowanie najnowocześniejszych rozwiązań, które zapewniają maksymalne wykorzystanie energii i doskonałe parametry cieplne.

Piecyki wolnostojące kratki.pl
Autor: Kratki.com

Zwróćmy też uwagę na wyjątkowo praktyczne udogodnienia zastosowane m.in. w modelu Juno. System czystej szyby ogranicza osadzanie się sadzy. Szyba nie brudzi się i oddaje do pomieszczenia więcej ciepła także dlatego, że od paleniska odgradza ją kurtyna powietrzna. Marka Kratki wyróżnia się nie tylko technicznym zaawansowaniem ich urządzeń, ale także wyjątkowym designem, dzięki któremu możemy cieszyć się widokiem żywego ognia w bezpieczny sposób. Przestronne przeszklenia w kozach dają pełen obraz płonących polan drewna, a modele Thor czy Juno dodatkowo posiadają dekoracyjne szyby, które jeszcze bardziej podkreślają wyjątkowość tego widoku, którym możemy się cieszyć we własnym domu

Piecyki wolnostojące kratki.pl
Autor: Kratki.com

Idealne dopasowanie

Dzięki niezwykle szerokiej ofercie marki Kratki bez problemu możemy dopasować konkretne urządzenie do warunków technicznych i projektu domu. Możemy usytuować te piece przy ścianie lub w rogu pomieszczenia. To zagwarantuje nam wyjątkowy efekt wizualny. Jeśli wybierzemy do naszego wnętrza nowoczesny model Thor, wykonany ze stali i szkła, nie tylko podkreślimy nowoczesny styl naszej aranżacji – przede wszystkim zapewnimy sobie i pozostałym domownikom swobodny dostęp do widoku i ciepła ognia. Z kolei ustawiając przy ścianie stalową kozę Enyo, wyróżniającą się doskonałymi proporcjami, nadamy reprezentacyjny charakter naszemu salonowi.

Piecyki wolnostojące kratki.pl
Autor: Kratki.com

Kominki do każdego wnętrza

Stonowane barwy i proste formy urządzeń marki Kratki sprawiają, że wszystkie ich modele znajdują zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach. Występują przede wszystkim w kolorze szarym, a niektóre modele mają czarne lub białe elementy – to sprawia, że świetnie pasują do pomieszczenia, niezależnie od kolorystyki, w jakiej zostało urządzone.

Piecyki wolnostojące kratki.pl
Autor: Kratki.com

Piece stanowią efektowne dopełnienie wnętrz urządzonych w każdym stylu. Stalowe piece i kozy harmonijnie wpisują się w przestrzenie postindustrialne i loftowe. Do minimalistycznych wnętrz doskonale pasuje zwłaszcza stalowa koza Enyo z innowacyjnym, bezklamkowym systemem otwierania. Brak uchwytu podnosi jej walory estetyczne, czyniąc kształt urządzenia jeszcze bardziej ascetycznym i szlachetnym.

W ofercie marki Kratki znajdziemy także kozę AB o cylindrycznym kształcie, której wzornictwo, choć nowoczesne, nawiązuje do stylu retro, idealnie komponując się z wystrojem stylizowanym na dawny. Ten model, z modnymi wielkoformatowymi kaflami (w kolorze czarnym lub białym) przywodzi na myśl piec kaflowy z domu na wsi, w jakich mogliśmy odwiedzać w dzieciństwie nasze ciocie czy babcie. To skojarzenie może nas zaskoczyć, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie, jak imponujący postęp dokonał się w dziedzinie ogrzewania domu.

Piecyki wolnostojące kratki.pl
Autor: Kratki.com
Partnerzy

Kratki.pl to renomowany producent kominków, pieców, wkładów, ogrzewaczy gazowych oraz akcesoriów dostępnych w ponad 60 krajach na całym świecie. Filozofia firmy zbudowana wokół idei „dobre, bo polskie” przyniosła marce nie tylko zasłużone miejsce w czołówce firm kominkowych, ale także wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. m.in.: Płomień Roku 2020, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2019 czy Laur Klienta w kategorii „Kominki i wkłady kominkowe”. Marka Kratki udowadnia, że światowy design może iść w parze z doskonałą funkcjonalnością.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE