Bezpieczeństwo energetyczne. Jak zapewnić sobie ciepło tej zimy bez względu na kryzys

2022-09-12 11:23 Materiał partnerski
kominek
Autor: Kratki Kominek będzie dawał ciepło, nawet gdy zabraknie prądu lub gazu

Wysokie ceny surowców energetycznych oraz możliwość, że ich zabraknie, spędzają nam sen z powiek. Warto więc pomyśleć, jak przetrwać zimę, gdy nie będzie czym ogrzać domu.

Przed nami zima, która może okazać się zimą stulecia, ale nie z powodu bardzo niskich temperatur. Kryzys energetyczny podczas zimy w naszym klimacie może być trudny do przezwyciężenia. Wielu z nas zastanawia się, ile będzie kosztowało ciepło do ogrzania domu. Problemem są wysokie ceny prądu, węgla, gazu, pelletów i innych materiałów opałowych. Jednak przed najbliższą zimą trzeba pomyśleć również, jak się zabezpieczyć, na wypadek gdy nie będzie prądu albo zabraknie węgla lub gazu. W takiej sytuacji warto mieć dodatkowe urządzenie grzewcze.

Spis treści

  1. Bezpieczeństwo energetyczne: dodatkowe urządzenie grzewcze
  2. Bezpieczeństwo energetyczne: jak wybrać kominek
  3. Bezpieczeństwo energetyczne: fachowy montaż kominka

Bezpieczeństwo energetyczne: dodatkowe urządzenie grzewcze

Sezon grzewczy w Polsce trwa pół roku. W tym czasie temperatury są tak niskie, że z ogrzewania domów i mieszkań nie można zrezygnować. Ponieważ tej zimy istnieje realne zagrożenie przerw w ogrzewaniu lub dostarczaniu paliw energetycznych, zastanówmy się, jakie alternatywne ogrzewanie warto wziąć pod uwagę.

Najczęściej każdy ma w domu termowentylator albo grzejnik olejowy zasilane prądem. Jednak specjaliści ostrzegają, że w sezonie grzewczym może dojść do przeciążeń sieci elektroenergetycznych. 

Dlatego znacznie lepszą alternatywą może być kominek na drewno. Ten materiał opałowy podrożał, ale jest dostępny. Jeśli kupimy paletę lub dwie opału, będziemy mogli ze spokojem myśleć o zimie.

Kominek nie wymaga zasilania prądem elektrycznym, więc w razie blackoutu nie przestanie pracować jak na przykład pompa ciepła, kocioł gazowy lub olejowy albo farelka. Kominek to proste, niezależne urządzenie grzewcze. Może być na różne sposoby wykorzystany do ogrzewania. Oddaje ciepło, które promieniuje na całe pomieszczenie. Jeśli zostanie wpięty w system instalacyjny, może ogrzewać cały dom.

Co najważniejsze, do tego, żeby pracował i ogrzewał pomieszczenia potrzeba tylko opału.

kominek
Autor: Kratki Kominek można dopasować stylistycznie do każdego wnętrza

Bezpieczeństwo energetyczne: jak wybrać kominek

Wybór kominków na rynku jest bardzo duży. Dlatego warto wybrać firmę sprawdzoną, o dużej liczbie zadowolonych klientów. Taką firmą są Kratki, które działają już 24 lata. Ich produkty cieszą się uznaniem klientów, których liczba już przekroczyła milion. Żeby korzystający z kominków marki Kratki byli usatysfakcjonowani, firma oferuje 10-letnią gwarancję, a do tego dobry serwis. Trzeba być pewnym jakości własnych produktów, żeby oferować tak długą - najdłuższą na rynku – gwarancję.

Bezpieczeństwo energetyczne: fachowy montaż kominka

Żeby kominek był efektywnym urządzeniem grzewczym, powinien być prawidłowo zainstalowany, tak żeby maksymalnie wykorzystać jego możliwości. Najlepiej skorzystać z usług firmy, która jest autoryzowanym montażystą producenta kominka. Taka ekipa zna urządzenie, które będzie montować, więc z pewnością podłączy je w sposób optymalny.

Co więcej, warto skonsultować się z instalatorem kominków, zanim kupimy kominek. Doświadczony instalator podpowie, jaki rodzaj wybrać i jak go zamontować. Dzięki temu unikniemy wielu problemów, np. z niespodziewanym dymieniem.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE