Czysta, zdrowa i smaczna woda prosto z kranu. Filtry do wody Doulton

2021-11-03 13:17 Materiał sponsorowany
Filtry do wody Doulton
Autor: Doulton Filtres Filtr wody Doulton redukuje niepożądane zanieczyszczenia, w tym środki dezynfekujące, metale ciężkie, bakterie i mikroplastiki, zapewniając czystą wodę pitną

Woda z kranu może zawierać niezdrowe zanieczyszczenia, które są niewidoczne gołym okiem. Filtry do wody Doulton redukują te zanieczyszczenia, zachowując naturalnie występujące minerały, korzystne dla naszego zdrowia. Filtrowana woda jest zdrowa, czysta i pełna smaku.

Firma Doulton to wiodący producent filtrów do wody. Oferuje niezależnie testowane systemy i elementy filtrujące, które cieszą się światowym uznaniem. Filtry używane są w milionach domów na całym świecie do oczyszczania wody pitnej, zapewniając ludziom bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. 

Bezpieczne i przyjazne dla środowiska filtry do wody

Filtry ceramiczne Doulton wykonane są z naturalnych materiałów. Produkują świeżą, czystą wodę o doskonałym smaku, którą można pić prosto z kranu w kuchni lub w podróży. Po przefiltrowaniu zachowuje ona wszystkie niezbędne dla zdrowia minerały.

Firma Doulton poważnie traktuje bezpieczeństwo użytkowników. Oferowane produkty posiadają certyfikaty niezależnych laboratoriów, w tym NSF i PZH, potwierdzające ponad wszelką wątpliwość, że systemy usuwają z wody bakterie, cząsteczki stałe, zmętnienie, cysty, chlor, ołów i wiele innych zanieczyszczeń, a przefiltrowana woda zawiera m.in. srebro, które hamuje rozwój bakterii.

Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości filtr do wody Doulton

Picie świeżej wody poprawia odporność, pozwala na lepsze trawienie, zwiększoną wydajność sportową. Nawodniony organizm to zdrowy organizm.  

Zastanawiałeś się co znajduje się w Twojej wodzie pitnej? Czy jesteś zadowolony z jej smaku? Czy możesz być pewien, że jest czysta? Czy jest ona bezpieczna? Jeśli nie możesz odpowiedzieć "tak" na wszystkie powyższe pytania - czas działać i zainwestować w dobrej jakości filtr do wody.

Oto kilka wskaźników jakości wody pitnej, na które ukierunkowane są filtry Doulton, zapewniając ich usuwanie na poziomie nawet do 99,9%: 

  • chlor - jest dodawany do wody przez zakłady wodociągowe w celu pozbycia się bakterii. Chlor jest tak dobry w zabijaniu bakterii, że kontynuuje te procesy, niszcząc dobre bakterie w naszych jelitach.
  • bakterie - woda zakażona bakteriami zabija co roku około 3,4 mln ludzi. Filtry ceramiczne Doulton i użycie czystego srebra metalicznego redukują bakterie do nieszkodliwego poziomu, czyniąc wodę bezpieczną do picia.
  • hormony i lekarstwa - coraz więcej osób ma obawy związane występowaniem farmaceutyków w zbiornikach wodnych i w wodzie pitnej. Nie są one bowiem eliminowane w oczyszczalniach ścieków, do których trafiają wraz ze ściekami bytowymi. Systemy Doulton odfiltrowują farmaceutyki z wody, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że będziemy pić substancje, których nie chcemy.
  • metale ciężkie - picie wody zanieczyszczonej metalami ciężkimi może powodować zaburzenia układu krążenia, uszkodzenia nerwowe oraz zwiększone ryzyko zachorowania na raka i cukrzycę. Zanieczyszczona metalami ciężkimi woda powoduje zwiększoną śmiertelność na całym świecie. Filtrujemy aż do 99,9% toksycznych metali.
  • mikroplastik - niedawny artykuł w gazecie The Guardian donosi, że miliardy ludzi na całym świecie piją wodę zanieczyszczoną cząsteczkami plastiku – każdy w ciągu tygodnia połyka mikroplastik w ilości zbliżonej do wielkości karty kredytowej. Nasze filtry zatrzymują mikroplastiki ze skutecznością do 99,9%.
  • pestycydy i odpady przemysłowe– rolnictwo oraz związane z nim stosowanie nawozów jest jednym z największych sprawców problemu zanieczyszczenia wody w Europie. Największym zabójcą jest glifosat. Źródłem zanieczyszczenia wody są też zakłady przemysłowe.

Ceramiczne filtry do wody Doulton

Wykonane z naturalnych materiałów ceramiczne filtry do wody są ekologicznym, trwałym rozwiązaniem zapewniającym dostęp do świeżej, czystej i smacznej wody pitnej. 

Istnieją dwa formaty filtrów ceramicznych: świeca i wkład. Potrzebny format zależy od rodzaju używanej obudowy filtra i wymaganego natężenia przepływu.

  • wkłady

Wkłady (OBE) mają plastikowe mocowanie i gumową podkładkę na obu końcach. Zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do standardowych 10-calowych obudów filtrów.

  • świeca filtracyjna

Świece filtracyjne mają kopulasty koniec i plastikowy uchwyt na górze, aby przymocować je do obudowy filtra. Wszystkie obudowy filtrów Doulton i British Berkefeld wykorzystują elementy filtracyjne w kształcie świec. Inne rozmiary mogą być produkowane według indywidualnych specyfikacji klienta.

Filtry do wody nablatowe 

Filtry do wody nablatowe pasują do końca kranu i leżą na powierzchni roboczej obok zlewu, nie uszkadzając ani kranu ani nie zajmując powierzchni roboczej. Po zamontowaniu można wybrać wodę filtrowaną i niefiltrowaną. Filtr może być przenoszony tak często, jak to konieczne. To świetna opcja dla każdego, kto wynajmuje swój dom.

Filtry podblatowe

Filtry podblatowe są schowane pod zlewem, dzięki czemu nie zajmują kuchennej powierzchni roboczej. Filtrują bakterie, kamień, mikroplastiki, metale ciężkie (w tym ołów) i chlor, pozostawiając bogatą w minerały wodę o doskonałym smaku.

Filtry do wody Doulton
Autor: Doulton Filtres Filtry podblatowe Doulton są ukryte pod zlewem i nie zajmują dodatkowego miejsca na blacie

Seria filtrów przenośnych GO

Ultra przenośne wodne filtry grawitacyjne zapewniają całkowitą swobodę, zapewniając świeżą, przefiltrowaną wodę w dowolnym miejscu i czasie. Seria filtrów GO obejmuje butelkę filtrującą z filtrem do wody przeznaczoną na pobyt poza domem czy podczas dalekich podróży.

W ofercie firmy dostępne są także większe filtry grawitacyjne, które idealnie nadają się na wyprawy na kemping czy piknik.

Filtry ceramiczne Doulton nie muszą być podłączone do instalacji elektrycznej, aby przefiltrować wodę. To produkty przyjazne dla środowiska, po wymianie stary filtr można kompostować, spełniając tym samym wymogi zrównoważonego rozwoju i ekologii

Doulton Filtres
Autor: Doulton Filtres

Więcej o Doulton Polska i naszych systemach filtracji na:

www.DoultonFiltrWody.pl

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych produktach i wszystkie ważne wiadomości o wodzie, śledź nas na Facebooku:

www.facebook.com/Doulton.Filtr.Wody.Polska

Doulton Filtres
Autor: Doulton Filtres
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE